PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Muayene için sırasıyla ne yapılmalı?

ayaman
14/04/2012, 09:13
arkadaşlar bugüne kadar araçlarımı muayeneye götürmek nasip olmadı yani muayenesi gelmeden genellikle satıldı :D
şimdi ben aracı muayeneye götürmeden önce nasıl ve nerelerine bakım yapmalıyım.
sırasıyla ne yapılmalı hiçbir fikrim yok yardımlarınızı bekliyorum şimdiden verceğiniz cevaplar için teşekkürler arkadaşlar

clax22
14/04/2012, 09:27
merhabalar bende birkaç gün önce muayene yaptırdım öncelikle tuvturk'un int sitesi veya tel nosundan randevu almalısınız.aracınızın far ayarı fren ayarı gibi ayarlarını yaptırmanız çok koyu cam filmi varsa sökmeniz merceksiz zenon farlarınız varsa standart ampullerini takmanızı öneririm egzos muayenenizi ordada yaptırabilirsiniz baska bir yerde yaptırıpta gidebilirsiniz ben baska bir yerde yaptırdım orada beklememek için.

ayaman
14/04/2012, 09:30
merhabalar bende birkaç gün önce muayene yaptırdım öncelikle tuvturk'un int sitesi veya tel nosundan randevu almalısınız.aracınızın far ayarı fren ayarı gibi ayarlarını yaptırmanız çok koyu cam filmi varsa sökmeniz merceksiz zenon farlarınız varsa standart ampullerini takmanızı öneririm egzos muayenenizi ordada yaptırabilirsiniz baska bir yerde yaptırıpta gidebilirsiniz ben baska bir yerde yaptırdım orada beklememek için.
egzoz muayenesi nerde yapılır ve fiyatı nedir ?

clax22
14/04/2012, 09:32
çoğu yetkili servis yapıyor marka gözetmeden herhangi bir yetkili serviste yaptırabilirsiniz ben 32tl verdim.tuvturk muayeneside 150tl

ayaman
14/04/2012, 09:35
çoğu yetkili servis yapıyor marka gözetmeden herhangi bir yetkili serviste yaptırabilirsiniz ben 32tl verdim.tuvturk muayeneside 150tl
ooovvvvvv tüvtürk ekzoz muayenesi 150 :yucky000:
muayene ne kadar dı peki aklıma ara ara geliyro kusura bakma ya sabah sabah jeton çok takılıyor bende :D
hani bazı yerlerde okuyorum ekzoz pulu verilir diye ekzoz muayenesi bu ekzoz pulu denen şey mi ??

erdiyilmaz
14/04/2012, 10:58
ooovvvvvv tüvtürk ekzoz muayenesi 150 :yucky000:
muayene ne kadar dı peki aklıma ara ara geliyro kusura bakma ya sabah sabah jeton çok takılıyor bende :D
hani bazı yerlerde okuyorum ekzoz pulu verilir diye ekzoz muayenesi bu ekzoz pulu denen şey mi ??
evet ayni sey, egsoz emisyon, egsoz pulu, egsoz muayene, emisyon pulu vs. yazan her hangi bir yer olur

smlzr
24/04/2012, 17:06
muayene+ egzos dahil+ gecikme zammı (7.5 TL) toplam 187,5 tl verdim bilgilerinize

ayaman
26/04/2012, 11:09
of be aracı muayeneye götürdüm kazasız belasız muayeneden geçtim. mutluyum şimdi
şimdi araç için ufak ufak operasyon yapma zamanı :D

taret
19/06/2012, 21:53
bugün aracımı muayeneye soktum. aracıma lpg işletme işlemide yapıldı. sırasıyla yapılacak işlemler.
1. öncelikle lpg için sızdırmazlık raporu alınması gerekiyor. randevusuz rapor vermiyorlar. randevu alındıktan sonra lpg takılan yerden alınan fatura ve projeyle beraber gidiyoruz. işlemin tutarı. : 25 tl

2. lpg işletmek için gerekli olan EK-1 belgesi için trafik takip işlerini yapan yerden EK-1 belgesinden 2 adet alınıyor. fiyatı : 15 tl

3. Bunları aldıktan sonra TUVTURK'e gidiyoruz. tadilat muayenesi olduğu için randevuya gerek yok. öncelikli olarak sıra veriyorlar. muayene tutarı : 148 tl

4.TUVTURK'te egsoz muayeneside yapılıyor. tutarı :30 tl

5.Muayene sonrasında direk Trafik tescil şubesine gidip evrak yenileme kısmına tüm evrakları teslim ediyoruz. ruhsat sahibinin gitmesi şart veya vekaletnama istiyorlar. ruhsat değişim tutarı : 58 tl.

not: aracın üzerindeki far kaşları , cam filmleri , yangın tüpünün tarihinin eski olması , farların ayarsız olması hafif kusur olarak geçiyor.