PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ACİL !!! duologic yeni araç tavsiyesi

emir341907
29/06/2007, 09:21
merhaba arkadaşlar

daha önce tavsiyede bulunmanızı istemiştim ve en sonunda puntoya karar verdik .ancak bugün internette 2el dizel duologic vites araç buldum ve sahibini aradım.
aracı eşime alacağımızı söyledim sorun yaşarmıyız diye sordum genel olarak araçtan çok mennun olduğunu söyledi kendiside eşine aldığını ama alışamadıklarını belirtti.nedenide bayır çıkarken aracın baya zorlandığını (vites geçişlerinde) yığılmaların olduğunu ve alışılması gerektiğini söyledi.bide en önemlisi tam otomatik alsanız sizin için daha iyi olacağını belirtti.ama aracı kesinlikle tavsiye ediyor ancak vites konusunda alışmak gerektiğini söylüyor.

sonuç olarak sizden ricam bana ne tavsiyede bulunursunuz.bügün siparişi verip yarın teslim almaya gideceğim 1 tane bulduk anadoluda bir bayiden .sonradan pişman olmak istemiyorum.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

alpy
29/06/2007, 10:00
dostum dedigi gibi duallogic vites alismak gerek
birde duydugum kadariyle butun triptonik vitesler ayni sekilde yokus destegi olan bir model alırsan daha iyi edersin
benim aracim da duallogic esim kullaniyor
yokus cikma haricinde herseyine alisti ama yokusta ne yapmasi gerektigini bi turlu ogretemedim

birotteau
29/06/2007, 10:12
Merhaba Emir,
Ben de Dualogic kullanicisiyım ve cok memnunum.Yokuslarda yigilma yapiyorsa tek bir hareketle manuele alarak bunu onleyebilirsin,bir joystick ile oynuyor gibi,ancak alismak cok onemli gercekten. Normal otomatik vitesler kadar hızlı vites degistirmiyor olabilir,ancak guc kaybi duz vitesler gibi cok dusuk ve verim klasik otomatiklerden daha yuksek oldugundan ani hizlanmalari bence cok daha iyi;ancak karsilastirmalari ayni siniftaki diger araclarla yaparsaniz.
Sonuc olarak tavsiye edebilirim, ancak mutlaka bir deneme surusu yapmali, mumkunse yokustaki davranisini hissedebilmelisiniz. bu arada hill holder destegi olan bir model alirsaniz sizin icin cok daha iyi olacaktir.
saygılar
ahmet ozturk

emir341907
29/06/2007, 10:22
Yorumlar için teşekkür ederim

Test yapma gibi bir imkanımız yok araçtan sadece 1 tane var konyada bir bayide fiyattada anlaştık parayı göndereceğiz öğlene kadar 37000 ytl diyor.sizce pahalımı pazarlık yapmalımıyım.
araç emotion versiyonu ve yokuşta kalkış desteği var.Daha önce citroen c4 mcp şanzımanı denemiştim yokuşta kalkış desteği vardı araçta gram kaydırmamıştı.Ancak sorun yine bayır çıkarken olcak gibime geliyor

GP61
29/06/2007, 10:23
abi ilk önce hangi ilde yaşıyorsun konya gibi düz bir yerde yaşıyorsan hiç sorun olmaz ki bizim araç da dualogic ve trabzon gibi türkiyenin en fazla rampalı yolları olan bir ilde yaşıyoruz..Çok fazla sorun yaşadığım söylenemez ki ben tercih etmememe rağmen vitesle manuel oynanıp sorunlar azaltılabilir.Ayrıca hillholder da bulunmuyor arabada kalkışlarda geriye kayma fazla olmuyor.Tabi bu kişiden kişiye değişir bence ilk önce bir test sürüşi yapın ondan sonra 2.elden veya 0 araç alırsınız..

emir341907
29/06/2007, 10:25
bursada oturuyoruz araçta hılholder olduğunu biliyorum

GP61
29/06/2007, 10:26
bursada oturuyoruz araçta hılholder olduğunu biliyorum

kendi aracımızda bulunmadığını kastettim..

emir341907
29/06/2007, 10:27
kendi aracımızda bulunmadığını kastettim..

GP61
29/06/2007, 10:40
bursanın trabzon kadar engebeli olmadığı kesin ama yine de bir şey demek güç..Aldıktan sonra pişman olmanızı da istemem bir deneme fırsatınız olsaydı iyi olurdu..Biz alırkende deneme fırsatı olmamıştı bayilerde genelde düz vitesler bulunuyor.

anvil
29/06/2007, 12:10
burda da var 1 tane

https://forum.grandepuntotr.com/ilanlar/3564-satilik-gp-2007-dualogic-dizel.html

ufukbzk84
29/06/2007, 15:17
bence öncelikle denenmeli çünkü çok farklı bi sistem her insan adapte olamayabilir...

emir341907
29/06/2007, 15:51
arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim.genel olrak herkez deneme sürüşü yapmamı sölemiş ve öle bir şansım yok malesef.% 90 ihtimalle vazgeçtik.polo - golf veya corsa alacağız pazartesi belli olacak.anladığım kadarıyla sorun yaşayacağız yarı otomatikte.hepinize tekrardan teşekkür ederim.

saygılar

GUL
29/06/2007, 17:31
Merhaba , benim aracımda triptonik daha 20 gün önce aldım...banada almadan önce pek çok kişi farklı şeyler söyledi..olumlu yada olumsuz ...triptonik olmasından son derece memnunun , bayan kullanıcı olarak tavsiye ederim...kullanımı ve alışması son derece kolay...yokuşlarda evet sıkıntı yaratabiliyor ama aracı kullanacak kişi eğer benim gibi hız meraklısı değilse yani yavaş kullanıyorsa bir sıkıntı hissetmeyecekdir.Özellikle bayan arkadaşlarıma tavsiye ediyorum....

Denizzz
01/07/2007, 22:40
yokuşlarda manuele almanız gerekmiyor...vitesi bir defa geri çekmeniz yeter, otomatik konumdayken de manuel olarak vites değiştirebiliyorsunuz...

ancak vites başarılı mı bence hiç...üstelik 2300 ytl...büyük hırsızlık...

pişman mıyım hayır...çünkü çok büyük indirimle aldım arabayı...aksi takdirde seçimim farklı olabilirdi...

Honor COOPER
01/07/2007, 22:44
diğer markalardada yarı otamatikler pek başarılı değil.
başarılı yarı otamatikler alfa ve wolksvagen de mevcut bence.
siz birde fiestatadaki triptoniği kullanın sonra dualogice yorum yapın.

OzzY
02/07/2007, 16:47
dualocig aslında manul olduğu için bahsettiğin durumların olması normal bazen manuele almak gerekir...