PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön amortisör ve takozu 470tl...

paraddoxx
10/04/2012, 17:12
Arkadaşlar bir süredir ön amortisör takozlarımdan sıkıntılıyım bugün değiştirmeye gittim. Gitmişken diğer parçalara da bakalım dedim ön amortisörler de gitmiş. Patlamak üzere dedi. Ustam da çok iyi bir insan sağolsun rot balansçıyı parçacıları beraber dolaştık.

Opar orjinal amortisöre 250 yan sanayi takozlara 45 dedi teki için.
Sora ustamın İzmir'den bir parçacısı vardı onu aradı. O da
Orjinal amortisöre 180 Çin malına da 90 lira dedi. Çin malını da ben tavsiye etmem dedi. Orjinal takozları da 55'e veririm dedi.

Bu rakamlarla işçilik hariç 470 lira tutuyor. Ne diyorsunuz fiyat konusunda. amortisörleri sonra yaptırayım desem 2 defa işçilik vermek durumunda kalacağım bilemedim ne yapacağımı. Bir fikir lütfen. Açıkçası bu fiyatı vereceksem bile birileri beni rahatlatsın istiyorum :)

kara kız
10/04/2012, 17:49
benım kafama takılan sey amortısorun patlamak uzere olduğunu nasıl anladı....bence sen takozları değiştir gerısı kalsın..amortısorler patlayınca değişirsin...

paraddoxx
10/04/2012, 18:09
Şimdi aracı aldık rot balansa götürdük orda kontrol ettiler amortisörler zayıf dendi. Sora benim usta bindi yol boyu kullandı. Lıkır lıkır boşluk var amortisörlerde fazla dayanmaz dedi. Neyi nasıl anlıyor bilmiyorum orasını. İçime kurt düşürmeyin ya :( ustam senin yorumun nedir ?

Radiance
10/04/2012, 18:12
monroe amortisörlerini kullananlar memnun. Tanesi 125 TL civarında. takozunda tanesi 35 TL civarı. Toplamda 320 TL tutar. Monroe amortisörü Manisa da bulmakta sıkıntı çekersen İzmir de 1. sanayide bulabilirsin.

kadir07
10/04/2012, 19:23
bence acele değilse biraz sabret yolun düşünce izmire halletsin kız gibi olur walla.ayrıca amortisörler pahalı o fiayatın yarısına monroe al arkadaşın dediği gibi::) SinSed Oto Yedek Parça Kaliteyi Ucuza Alın FİAT PUNTO ÖN AMORTİSÖR SAĞ GRANDE PUNTO 06+ MONROE (https://www.parcayedek.com/fiat-punto-amortisor/8888-fiat-punto-on-amortisor-sa-grande-punto-06-monroe.html)

ozdem
10/04/2012, 23:18
eğer aracın garantisi var ise servise takozlarin garanti kapsamında değişip degisemeyecegini sormanda fayda var. Çünkü amortisor takozlarında kronik sorun nedeniyle Fiat yeniden üretim yaptı... ;)

cihankardes
10/04/2012, 23:26
Monroe iyidir.

paraddoxx
11/04/2012, 14:59
Yorumlarından dolayı herkese çok teşekkür ederim. Monroe amortisörleri araştırdım orjinalide 180'e indirince arada çok fark kalmadı. O yüzden tamamını orjinaliyle değiştiriyorum. Fiyat biraz pahalı evet ama ne yapalım bu mereti seviyoruz malesef masrafına da katlanıcaz... Benzer sorunu yaşayan arkadaşlar için de bu rakamlar önbilgi olmuş olur. Bu arada bazı arkadaşlar amortisör takozlarını yan sanayi ile değiştirmiş ve kısa sürede yine sorun çıkmış o yüzden takozlar konusunda 'ın tavsiye ettiği takozlar dışında bilmediğiniz ürünlere yönelmeyin derim. Sök tak işçiliği parçadan pahalıya gelmesin...

ercan60
12/04/2012, 19:29
Ön sağ ve sol amortisörün ikisini 150 TL'ye aldım ben. Ve Çok şükür bir sıkıntı yok.

brklgr
12/04/2012, 19:38
Ön sağ ve sol amortisörün ikisini 150 TL'ye aldım ben. Ve Çok şükür bir sıkıntı yok.

ercan bey ne marka amortisörler çok uygun gibi geldi fiyatı..monroe sordum dün tanesi 130 lira

paraddoxx
12/04/2012, 20:06
Ewt hakkaten 150 çok ucuz. Çin malı amort. için bile 90 lira istiyorlar...

sakinkaradas
12/04/2012, 20:42
kardeş amortısorde monroe markayı al orjinaldir zaten o ürün.amortısor takozunda rapro ve global orjinaldir.bu markaları alırsan.hesaplı olurlar.sadece fark kutularındadır.içindeki malzemeler aynıdır.ben parçacıyım.

Tayfun-E30
13/04/2012, 10:34
amortisör körüklerinden yağ vermiyorsa hiç elleme derim,
takozda 47liramı ne serviste yanlışta hatırlıyor olabilirim ama max 60 tldir...
takozları gidip servisten al gplerin amortisör takozları 4 kere revizyona uğradı 4 kere parça numarası değişen bir parça yan sanayisini yada eskisini alma ihtimalini sıfıra indirmek için 10-20 fazla ver orjinalini al derim...

paraddoxx
13/04/2012, 11:08
Takozları'da amortisörleri de orjinal aldım arkadaşlar. Amortisör konusunda belki haklısınız ama ustam bu konularda çok ilgilidir. Kullanılabilecek, işe yarayan parçayı kolay kolay söktürmez. Beğenmiyorsa vardır bir bildiği diyerek onları da aldım. Bugün gidiyorum değiştirmeye. Bakalım araç fark edicek mi yeni parçalarla.
Birde aklıma şu geldi aracı yola bağlayan tek şey birkaç cm kare kauçuk onu da araca bağlayan şey amortisör. 3-5 fazla olsun ama güvenli olsun. Patlak amortisörden dolayı kaza atlatan insanlar biliyorum hatta forumda patlak amortisör nedeniyle kule çatlatan arkadaş vardı. Şu an benimkiler patlak değil ama olmadık zamanda başıma iş açsın da istemiyorum. Bizim buralarda yollara yol demek için şahit lazım. O yüzden biraz acele ettim sanırım...

ersan16
13/04/2012, 11:19
ORJİNAL parça fiyatlarını ve değişimden sonra ne fark hissettiğini paylaşabilirmisiniz. bende en yakın fırsatta amortisor takozlarını, rot kollarını, rotilleri değiştirmeyi düşünüyorum.amortisörleri de kontrol ettiricez. ön süspansiyon seslerini ve sorunlarını kesmek istiyorum artık.

pardon ilk iletinizde fiyatları yazmışssınız zaten. iş yerinden bağlanınca çok detaylı okuyamıyorum kusura bakmayın

clubber_style
13/04/2012, 12:26
1 hafta once on takıma girdim degistirdigim seyleri soyleyeyim
on - arka amortisor (monroe marka )
amortisor takozları (orjinal )
z rotlar (sag -sol )

amortisorlerden gayet memnunum.

500 tl ye iscilık haric aldım

paraddoxx
13/04/2012, 23:51
ORJİNAL parça fiyatlarını ve değişimden sonra ne fark hissettiğini paylaşabilirmisiniz. bende en yakın fırsatta amortisor takozlarını, rot kollarını, rotilleri değiştirmeyi düşünüyorum.amortisörleri de kontrol ettiricez. ön süspansiyon seslerini ve sorunlarını kesmek istiyorum artık.

pardon ilk iletinizde fiyatları yazmışssınız zaten. iş yerinden bağlanınca çok detaylı okuyamıyorum kusura bakmayın

Hocam evet dediğiniz gibi yukarıda da yazmıştım ama tekrar yaziim kapanış olarak :)

-180x2 amortisör ( orjinal )
-55x2 amortisör takozu ( orjinal )
-90 tl işçilik + fren hidroliği falan 1-2 bişey
-40 tl rot-balans
Toplam 600 lira oldu. Biraz fazla bir rakam ama yapacak birşey yok. Zaten çok da ucuza olmazdı en fazla 500'e düşerdi herhalde monroe kullanmış olsam.
Gelelim değişime;
-Direksiyon muazzam şekilde değişti. Takozlar arızalı olduğu için city modu kullanmıyordum ne olur ne olmaz diye onu da devreye alınca yok böyle bişey hissi var :)
-Amortisörlerde yeni olduğu için sanırım biraz daha sertleşme var. Ama ufak tefek sesler kayboldu.

Siz amortisör dışında birkaç parçadan söz etmişsiniz eğer onlar bozuksa çok ses yapar. Değişince de arabayı değiştirdim sanabilirsiniz. Arkadaşın megane 2 de yaptık benzer değişimi ve daha önce Broadway'e biniyormuşum diyor :)

ercan60
14/04/2012, 20:57
ercan bey ne marka amortisörler çok uygun gibi geldi fiyatı..monroe sordum dün tanesi 130 lira

Hocam, yan sanayi bir urun ama kullanim olarak ben bir farkini goremedim, baya bir koy yoluna ve hizli bir sekilde cukurlara girmisligim de var yani :D

isterseniz yarin kutusundan bakip firma tel verebilirim.

eduymaz
23/01/2013, 10:48
Motor ve şanzuman kulak mı deniliyor takoz mu deniliyor orjinalini satan bir site varmı arkadaşlar yada sağlam olduğu bildiğiniz bir marka 1 ay önce şanzuman kulağı aldım yan sanayi 35 tl ye yine aynı sesler gelmeye başladı.aracı yokuşta veya ilk kaldışta kazıntı gibi ses geliyor bu sorunla karşılaşan varmı birde parça nereden bulabiliriz

000111
23/01/2013, 18:52
Ankara da unlu oto var oraya internetten bakabilirsiniz istediginizde kargoyla gonderiyorlar.