PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vites boşa atmıyor

santana006
09/04/2012, 23:04
merhaba arkadaşalar,
son 4-5 gündür viteste sorunlar yaşıyorum, örnek vermek gerekirse birinci vitese atmak için vitesi en sola getirip ileri atıyoruz. daha sonra vitesi boşa alayım diyorum vites ortaya kaymıyo 1 ile 2 nici vitesin arasında kalıyo. ben elimle birazdaha sağa getirip tam olarak ortaya getiririyorum.
bu sorun sadece birinci vitest için değil bütün viteslerde aynı oluyor.
sizce sorun nedir?

GP COSKUN
10/04/2012, 11:34
vites kolunun altından ayar yapılması lazım halatlara
sorun bu yüzden

F3000
10/04/2012, 11:40
abi iyi ki varsın :)

santana006
10/04/2012, 17:52
vites kolunun altından ayar yapılması lazım halatlara
sorun bu yüzden

anladım sorun pek okadar önemli değil yani peki böyle kullanmam ne gibi zarar oluşturur. bu sorunu bütün ustalar anlarmı yyapabilirlermi?
teşekkür ediyorum

GP COSKUN
10/04/2012, 21:11
genelde motorcular yaparlar
amöa sen yinede gideceğin yerin genelde fiat araçlarına hakim ve tecrübeli bir yer olmasına dikkat et
ayar ile düzelmez ise vites halatların değişmek zorunda kalabilir

santana006
10/04/2012, 23:00
genelde motorcular yaparlar
amöa sen yinede gideceğin yerin genelde fiat araçlarına hakim ve tecrübeli bir yer olmasına dikkat et
ayar ile düzelmez ise vites halatların değişmek zorunda kalabilir

peki vites halatı değişse kaça patlar bana ? bu sorun sizce neden kaynaklanıyordur.

cagtu
04/05/2012, 18:27
merhaba arkadaşlar aracımda geri vitese atarken ses gelıyor her zaman yapmıyor ama bıraz yol yaptıktan sonra oluyor.bırde durduktan sonra bıraz calışır vazıyette bekleyınce gecıyor bılgı verırsenız sevınırım .daha once alt merkezı degıştırmıştım o zaman vıtes takılı kalıyordu.kullanma hatası olabılırmı tavsıyelerınıze ıhtıyacım var.bırde aracı stop hemen etmelımıyım bıraz beklenmelımı.

ercan60
01/06/2014, 11:00
Ayni sorun bende de mevcut, vites gecislerinde kendiliginde ortaya kaymasi gerekirken oldugu yerde kaliyor. Bilgilendirebilirsek sevinirim.