PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tampon için fikirleriniz lazım!

learner
28/06/2007, 12:50
yaklaşık 2 hafta sonra bursa melisette olacağım. FİKİRLERİNİZİ BEKLİYORUM
(not:ön fren ve arka kampanayı kırmızıya boyatmayı düşünüyorum)
ilk sorum:
ön tampon eki 1.resim şeklinde olacak. bu resimde alttaki dilin rengi siyahı mı olsun yoksa 2.veya 3.resimdeki gibi kırmızı mı, gri mi olsun?
ikinici sorum:
marşpiyenin altına ek 2.3.resimdeki gibi mi önden arkaya kadar veya 4.resimdeki gibi mi yarım mı olsun? yoksa hiç olmasın mı? renk zaten öndeki dilin aynısı olur mutlaka.
üçüncü sorum:
eklentilerle birlikte 5.resimdeki gibi yapsam mı yapmasam mı? yoksa eklenti olmasın sadece 5.resimdeki gibi mi olsun?

yardımlarınızı bekliyorum...

Er-NnN
28/06/2007, 13:13
bence en hoş şekli 3. resimdeki... :)

learner
28/06/2007, 13:19
arka tamponda 1.ve2.resimdeki gibi olacak.

birde önü 3.resimdeki gibi kırmızı yapsam nasıl olur? yoksa 4.resim baycep(mustafa özkan) arabasındaki gibi gri gibi mi uygulasam. tüm ön tarafa???

konu bölük oldu kusura bakmayın. sizlerden bütün bir yorum bekliyorum.

Er-NnN
28/06/2007, 13:36
eğer kırmızı çok canlı bi tonunu bulursan siyaha yakışır ama ton mat kalırsa göze pek hoş gelmez...

bu konuda tavsiye edeceğim renk napoli kırmızısı olur... :)

Bülent A.
28/06/2007, 13:36
Bana kalırsa ön tampon ekini gri yap.
Yan marşpiyel yarım olsun ve gri olsun.
Ön tarfta gene ızgaraları gri yap.

Sonrasında cam çıtaları bagaj kapağı ve ayna ve kapı kolların krom ile destekle.
Hatta plakalığın olduğu kısmıda griye boya.3 ncü resimdeki gibi

learner
28/06/2007, 18:06
Bana kalırsa ön tampon ekini gri yap.
Yan marşpiyel yarım olsun ve gri olsun.
Ön tarfta gene ızgaraları gri yap.

Sonrasında cam çıtaları bagaj kapağı ve ayna ve kapı kolların krom ile destekle.
Hatta plakalığın olduğu kısmıda griye boya.3 ncü resimdeki gibi

ön taraf tamamen gri olsun diyorsun. o resimdeki gibi gri bir çerçeve lazım mı olur mu?
o zaman frenleri baycep(mustafa özkan) gibi kırmızıya boyatmama gerek kalmaz.

teşekkürler Bülent A.

Bülent A.
29/06/2007, 09:45
Evet o resimdeki gibi bir çerçeve olmalı.Ama o çerçeve olmamalı çünki orjinalinin fiyatı baya tuzlu ;)

Boya ile o kısmı halledebilirsin.

learner
29/06/2007, 20:39
fikir veren kişi bu kadarcık mı? yaaaaa

learner
29/06/2007, 20:40
teşekkürler Bülent A.ve Er-NnN

Dikici
29/06/2007, 21:11
bence bıyık taktırmayın ön tarafa bugün serwise bıyıklı punto geldi bıyık yüzünden hiç bir life çıkamadı...(iyikide çıkamadı siteden bahsettim takmadı bile iyi oldu ...)

bardak_kola
06/07/2007, 12:35
abi ben bülent abibin dediğine katılıyorum fakat ne kadar olucak bunların maliyeti ....:)

grande06
06/07/2007, 17:46
all bişi diicem diğerlerini ne yaparsan yakşır ama yan marşbiyellerdeki ekler i yapma farklı büyük biş iyaptır iri olsun istersen yoksa düz yaptır nedne dersen öle çıkıntı yani dil :D kırılıyo inip binerken yaptırıp kıran arkadaşlarım war gercekten ama illede olsun dersen arkaya yarım yaptır araban 4 kapıysa yaptırma inip binerken kırılıyor...

öndeki dilelrdede 2 ve 3 direk tampona takılıyo 1 incisi ek karlıkla beraber ama 3 ve 3 dah agüzel neden dersen 1. de ek olduğu için havaya bakıyo hoş değil...

grande06
06/07/2007, 17:54
[QUOTE=Dikici;92426]bence bıyık taktırmayın ön tarafa bugün serwise bıyıklı punto geldi bıyık yüzünden hiç bir life çıkamadı...(iyikide çıkamadı siteden bahsettim takmadı bile iyi oldu ...)[servisin işine gelmemiştir bi takozluk işi var arkadaşım servis tanıdık olursa bi problem olmaz ama tanıdık değilse arabaya işlem yapmazlar yani ayrıca bazı servislerde yerden lift war sıfır lift yani onlarda araba yerde bile olsa kalkar havaya ama her serviste yok ...

learner
13/07/2007, 18:05
abi ben bülent abibin dediğine katılıyorum fakat ne kadar olucak bunların maliyeti ....:)

500ytl. yan eklenti hariç. sonradan gördüğümden, onuda orda hallederiz.

defne48
31/07/2009, 23:19
ben arabadan falan anlamam,sİZin neden bu kadar ayrıntıya girdiğinizi de anlamadım...bunlar bu kadar önemli mi şu hayy-atta..ama hoşuma da gitmedi diyemem :serenade:..
siz erkekler hep böyle misiniz.ne renkli kişiliksin learner?
konuyu değiştirerek uzatayım ya da..ben de araba almak istiyorum ama tabi siznki kadar havalı bişey olmayacak..ama önce bi iş bulsam kendime daha iyi olacak...şu KPSS batırdı bizi...
bence arabanda kırmızı renk çok jix durur...

anvil
01/08/2009, 06:57
ben arabadan falan anlamam,sİZin neden bu kadar ayrıntıya girdiğinizi de anlamadım...bunlar bu kadar önemli mi şu hayy-atta..ama hoşuma da gitmedi diyemem :serenade:..
konuyu değiştirerek uzatayım ya da..ben de araba almak istiyorum ama tabi siznki kadar havalı bişey olmayacak..ama önce bi iş bulsam kendime daha iyi olacak...şu KPSS batırdı bizi...

hortgeldiniz. :D

batuhann80
01/08/2009, 08:23
:surprise: aman tanrım,,,,bir atıs ve hedef on ikiden,,,bence liste başısın... :surprise:

femoli
01/08/2009, 08:58
Hakikatten bune şimdi :S Yemeğe oturup tatlıdan başlamışsınız..

Erdem Bozdağ
01/08/2009, 09:39
ben de hiç bişey anlamadım bi de okadar konu içinden neden bu hortladı :)

zaferkaplan
01/08/2009, 09:49
hortgeldiniz. :d

+1000:d

anvil
01/08/2009, 10:57
konuyu açan da muğlalı. tanışıyolar demekki :)

defne48
01/08/2009, 15:53
:surprise: Aman tanrım,,,,bir atıs ve hedef on ikiden,,,bence liste başısın... :surprise:
neden?

defne48
01/08/2009, 15:59
ben de hiç bişey anlamadım bi de okadar konu içinden neden bu hortladı :)
BEN HORTLAMADIM,NEDEN HEPİNİZ BİRDEN ÜSTÜME GELDİNİZ Kİ..HARBİDEN DE ERKEKLERİN DUNYASI NE KADAR KAVGACI...ARBALARA BAKARKEN SİZ ÇIKTINIZ KARŞIMA BEN DE DUMUR OLDUM BU KADAR BASİT BİŞEYİ SAYFALARCA YORUMLAMANIZA ...Bİ ARABA BU KADAR MI ÖNEMLİ YOK KIRMIZI YOK SİYAH...
SADECE selam verip geçebilirdiniz ya da bana da öğretin...

ABNEW
01/08/2009, 16:07
Defne, öncelikle forumumuza hoşgeldin.Burası Grandepunto severlerin oluşturduğu bir platform.Dolayısıyla araçlarımızla ilgili en küçük ayrıntı bile sayfalar dolusu mesaja sebebiyet verebilir.Bu çok normal, araçlarımızı seviyoruz ve modifiye, teknik yardım, araç alımı, sosyal etkinlikler, her türlü paylaşım ve daha birçok şey için buradayız,

Sen de forumumuza hoşgeldin tekrar, arama yapmaktaki amacın Grandepunto hakkında fikir sahibi olmaksa doğru yerdesin :)

BSK
01/08/2009, 16:54
Defne, hortlayan sen değilsin, konu! 28 haziran 2007 de açılan ( o tarihte benim forumdan da haberim yoktu grandepunto araba alacağımdanda :) ) 13 temmuz 2007 de en son mesaj yazılmış bir konu hakkında 31 temmuz 2009 da yani 2 yıl sonra yorum yapınca konu haliyle horlamış oluyor sen de konuyu hortlatan kişi oluyorsun. Tabi güncel olmayan bir konuyu nasıl buldun da yorum yaptın hem de Muğla dan ( konuyu açan da Muğlalı bir arkadaşımız ) biraz enteresan bir durum oluştu uzunca anlatınca... Sen hortlak değilsin, konu hortlatansın anlamında kuruldu bütün cümleler. Ayrıca kimsenin üzerine geldiği de yok bence, iyi forumlar...

Ah-MeT
01/08/2009, 23:19
Selam Goca moğlalı :)
diyip geçin yaw uzatmayın:)