PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön göğüsten gelen zırıltı sorunu için çözüm lütfen...

salimarslan
09/04/2012, 10:38
Merhabalar Arkadaşlar,

Arabamda artık çileden çıkarıcı bir şekilde zırıltı çıkmaya başladı, forumda okuduğum ve tespit ettiğim kadarı ile bu ses kalorüfer hortumlarından geliyor, bu sesi kemem için, bu hortumlara ne yapmam lazım, yardımcı olabilirmisiniz.

The End
09/04/2012, 11:01
Salim aynı sorun bendede var hocam. Bazen oluyor normal sarsıntılı bir zeminde orta konsoldan zırıltı geliyor çok şiddetli bir şekilde. bende çok merak ediyorum çözümü. Servis bu sorun için teyip arkasındaki kablolardandır demişti ama bence farklı bir zırıltı var çok kötü bir ses :(

salimarslan
09/04/2012, 12:03
Aslında ben sorunun burdan geldiğine eminim, çünkü ordaki iki boruyu kablo bağı ile bağladım ve ses değişti ve artık sadece çukurlarda değil, her zaman gelmeye başladı, arkadaşlar forumda çözüm için birşeyler ayzmışlar ama tam olarak ne yapılması gerektiğini anlamadım.

tayfux
09/04/2012, 13:51
evolarda kalorifer hortumundan ama gplerde ordan mıdır belli olmaz..

kartal3520
09/04/2012, 14:30
Bendede vardı aynı zırıltı.Mazot filtresinin sabitlendiği yerde ki somun düşmüştü.Somun takılınca ses kesildi.Ama şimdi yine sağ göğüslükte özellikle kasislerde yine bir ses geliyor.Bide araçların da suçu yok aslında,yollarımız o kadar kötü ki,araçlardan böyle sesler gelmesini artık normal karşılar oldum.O kadar vergi alınıyor, bu vergiler bizlere zarar olarak geri dönüyor.Türkiye klasiği nede olsa......