PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Radyo sesi sabit kalmıyor

Kerberos
09/04/2012, 08:42
Aracı çalıştırdığımda, radyonun sesi kapatırken bıraktığım seviyede kalmıyor, her seferinde sesi kısmak zorunda kalıyorum. Bunun bir ayarı var mıdır yoksa problem mi? Eski GP'mde böyle değildi.

Solitude
09/04/2012, 10:59
Eğer ses araç hızlandıkça artıyorsa eğer radyolarımızın böyle bir özelliği var ve radyonun ayar menüsünden kapatılabiliyor.

Kerberos
09/04/2012, 12:16
Aracı akşam radyonun sesi kısık olarak kapatıyorum, sabah çalıştırdığımda ses yüksek olarak açılıyor.

blackhawk
09/04/2012, 14:40
speed volume özelliğini kapat. sorun düzelecektir.

punto_multijet
09/04/2012, 16:04
on vol diye bişi olması lazım menude ordan ayarlıcaksın

Kerberos
10/04/2012, 14:58
Speed volume ile ilgili değilmiş, o zaten kapalıydı. On vol sorunu çözdü, çok teşekkür ederim.

Evren_c
13/06/2013, 08:15
Arkadaşlar selam herkese. Eski bir konuyu hortlatacağım ama konu kirliliği olmasın, problemim bu konudakine yakın :)

Radyomda ilginç bir problem var. Şöyle ki; on volume ve speed volume ayarları yapılmış ve çalışır vaziyette. Buna rağmen bazen radyoyu açtığımda (radyo ya da mp3) ses patlıyor, nerdeyse sonuna kadar açılmış oluyor. Nadiren yapıyor bunu ama artık tik oldu bende, radyoyu açar açmaz daha ses bile gelmeden sesi kısmaya başlıyorum ki patlamasın.

Neden oluyor bu diye radyoyu nasıl kapattığıma dikkat ettim bir süre. Genellikle radyo kapalıyken blue&me üzerinden telefonla konuştuğumda oluyor. Telefonu kapattığımda radyo önceden kapalı olduğu için yine kapalı kalıyor fakat sanırım telefonla görüşme ses seviyesini (ki radyo sesinden çok daha fazla açık oluyor bu) hafızasına alıyor bir şekilde ve ben daha sonra radyoyu açtığımda ses patlıyor. Ama telefonla görüşmemiş olmama rağmen sesin patladığı da oldu birkaç kez :(

Siz de böyle bir şey yaşadınız mı, bir çözümü var mıdır?

Evren_c
14/06/2013, 08:15
Hatırlatayım dedim :) Fikri olan var mı?