PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hortumu Takmadan Bırakmışlar... İnanamıyorum!

kayya
08/04/2012, 10:44
Arkadaşlar, geçen hafta içi 20Bin bakımı yaptırdım yetkili servise. Sonra teslim aldım, birkaç gün kullandım, birkaç gün de yattı araba. Bugün kaputu açıp hem bi kontrol edeyim hem de motoru ıslak mendillerle güzel bi temizleyeyim dedim. Yukarıdan bakınca herşey normal, yandan eğilip bakınca gözlerimde şimşekler çaktı. Sanırım bujileri değiştirirken çıkarıp sonra takmayı unuttu servisteki elemanlar. Ben motoru temizlemeye kalkmasam haftalarca, aylarca bu halde kullanacaktım arabayı. İnanamıyorum serviste bir kontrol mekanizmaları olmadığına. İnsanlık halidir deyip sorun etmek istemiyorum ama; ben frenlerimi hidroliği falan değiştirtsem, ya o boruyu da takmaz unuturlarsa? İlk yokuş aşağı yolda uçuşa geçerim....

Her neyse, hava filtre kutusundan motora giden bir hortum, diğer ucunu takip edince ne işe yaradığını anladım. Servisten aldığımdan beri motora süzülmemiş tozlu havanın gittiğini anlıyorum bu durumdan. Resim ekte, yorum sizin...

Sizlere sormak istediğim 3 husus var.
1.si, hortumu taktım ama kelepçesini takamadım, çok sert. Tornavidayla girişeceğim öğleden sonra... Başka bir öneriniz var mı kelepçeyi takmak için?
2.si, kırmızıyla işaretlediğim, hortumun takıldığı metal kısımla ilgili. Bunun civatasının (ya da somununun) biraz yukarıda olduğunu gördüm. Bu somunu seviyesi normal mi? Onu da sıkıştırmak gerekli mi? (Evet derseniz servise yol göründü)
3.sü, hortumu yerine takmadan önce hortumun gireceği yere parmağımı sokunca çok pislenmiş hatta katmer haline gelmiş bir tabaka parmağıma bulaştı. Sanırım kirli yağ ve yakıt karışımı. Sökmeden temizlenmez değil mi? Şu, nano teknolojik motor yağı katkılarından falan kullansam mesela bu pislikler azalır mı, akışkan hale gelip yanar gider mi?

erdiyilmaz
08/04/2012, 10:48
hangi servis acaba?

blackdevil
08/04/2012, 11:02
Hotumun kelepçesini takmak için kelpetene veya iyi bir penseye ihtiyacın var pense veya kelpeten yardımı ile kelepçenin bir leşim yerlerinden tutun ve sıkın sıkarken birbirine tık diye gecicek. Siz ne kadarda temizlesenizde yine orası o kurumu pisliği yapar. Yinede yag katkısı kullanmanda yarar var

Ziyaretci046
08/04/2012, 11:06
bence hortumu oraya tak kelepçesini takmasanda idare eder uzun kargaburunla takarsın ya da kerpetenle onu takamıyosan uğraşma hortumu takman yeterli

fhmnl
08/04/2012, 11:12
1. Kısım arkadaşların dediği gibi kargaburnu ile takabilirsin . 2.kısım. Orjinal hali o şekilde. 3. Konuda bilgim yok ne desem yalan olur:)

kayya
08/04/2012, 11:59
Yanıtlar için çok teşekkürler. Az sonra çıkıp karga burun ve penseyle girişeceğim. Hortumu yerine taktım ama içim rahat değil. Kelepçeyi de mutlaka takana kadar uğraşacağım.

Hangi servis olduğu konusuna gelirsek, forum ahalisi tarafından Ankara'daki en bilinen ve en sevilen servis... İsim vermek doğru mu bilmiyorum. Ama bu ipucuyla herkes anladı zaten...

Bor içeren bir yağ katkısı vardı, sanırım bugün ondan satın alıp deneyeceğim. Zaten faturada gördüğüm kadarıyla da yeni koyulan yağ Selenia değil. Opar Olio 5w40 yazıyor. Yani borlu katkı sonrası yağın yapısı bozulur vs. söylentileri çok umursamıyorum. En kötü ihtimalde gider Castrol alır kendim koyarım... Bundan sonra da servise gider miyim... Hiç sanmıyorum.

Bu konuyla ilgili son bir sorum var: Benim araca 20Bin bakımında yapılan işlemler belli zaten. Başka kontrol etmemi önerdiğiniz şeyler var mı? Bu hortum olayında olduğu gibi, servisin gözünden kaçacak ve benim canımı ilerde sıkabilecek neler olabilir? Başka neleri kontrol edeyim?

ZAK1980
08/04/2012, 12:06
hangi servis acaba?
Servısın ısmını beklıyoruz Kaya Ankaralı olarak,senın yerınde olsam hıç ellemem servıse gotururum buyrun sız boylemı ıs yapıyorsunuz derım

kukart
08/04/2012, 12:20
Servısın ısmını beklıyoruz Kaya Ankaralı olarak,senın yerınde olsam hıç ellemem servıse gotururum buyrun sız boylemı ıs yapıyorsunuz derım

geçmiş olsun
zeynel doğru söylüyor .. servise götür bi kamyon da fırça al yanına .)

birmot benim eski puntomda..baskı balatayı deiştirirken motoru şasiye bağlayan somunlardan ikisini takmayı unutmuştu 1 ay motor sallana sallana gezmişim bikaç kezde gıcırtı var diye gittimdi hatta.. adamlar klima boruları genleşiyor demişlerdi :))
en sonun da motor yere değip bütün borular gerilip körükler falan patlayınca
olayın iç yüzü ortaya çıkmıştı..

servis yetkili de olsa yetkisizde.. iş bitince son kontolü bizim yapmamız gerekiyor sanırım..

USTA
08/04/2012, 12:47
Geçmiş olsun...
93 senesinde sıfır km Lada Samara nın ilk bakımında yağı koymadan çalıştırıp sigara içmeye gitmişti servis elemanı,yasak olmasına rağmen içeri girmiştim ve sesin değiştiğini fark edip birde dolu yağ bidonunu görünce hemen kontağı kapatmıştım,Allah'tan motora hasar vermeden kapatmışım yoksa yatak saracakmış,o günden beri bütün servislerin içine mutlaka girip aracımı kontrol ederim...

kayya
08/04/2012, 23:07
Arkadaşlar, geçmiş olsun dilekleriniz için çok teşekkürler.

Öğlen alet çantamla çıktım. Karga burunla, kırılır ya da bükülür diye korktuğumdan biraz çekinerek biraz da zorlayarak kelepçeyi de takmayı başardım. Kolay takılıyormuş :)

Tunalı Hilmi ve İran caddesi civarında işim vardı, yani servisin önünden de geçtim... Açık olsa girip fırçayı atacaktım. Bundan sonra uğramam sanırım, gerilmek istemiyorum. Ama Fiat'dan arayıp da servis hakkındaki görüşlerimi sorduklarında bu olayı anlatacağım kesinlikle...

tayfux
08/04/2012, 23:35
geçmiş olsun hocam bence git sen yine fırçanı at..

Ziyaretci046
08/04/2012, 23:43
ben hava filtresini fire motorda ters takan adamlar gördüm bi söküyoz filitre ters takılmış ondan borudan kalp kırmayın :) unutulmuşdur insanlık hali bir boru bogaz kelebeginin üstünde var ince emme manifoltundan hava filtresi kutusuna geliyo o da takılmamış unutulmuş olabilir onuda kontrol edin

erdiyilmaz
08/04/2012, 23:57
muslum abi degerli bir insandir, bu sekilde firca atalim, firca at vs. tarzi magandavari yazilari bu platformda yazmayiniz.

WiSTaRiA
09/04/2012, 00:22
Bizim için herkez değerli bir insandır erdi... Kim olursa olsun disiplinden kurallardan ve saygıdan ödün verene fırça atılır ve buradaki arkadaşlara bende fırça at git çat hakkını ara derim... Haa şunuda unutmayalım sanmıyorum ki müslüm abi tek tek araçlara bakım yapıyor... Elemanının yaptığı hatayı müslüm abiye mal etmek bence yanlış olur ama fırça atmadan ziyade hata yapan servis uyarılmalı ki daha büyük hatalara sebep verilmemek gerekir... Fırça atmak itiraz etmek hak aramak magandavari bir davranış değildir... Haktır hukuktur...

ZAK1980
09/04/2012, 00:24
muslum abi degerli bir insandir, bu sekilde firca atalim, firca at vs. tarzi magandavari yazilari bu platformda yazmayiniz.
Sahsen Kavaklıderenın olacagı hıç aklıma gelmedı
Olurmu olur sonuçta insanız ,bundan da önemli dersler alınır daha dıkkatlı olunur
dıye dusunuyorum hatta emınım de.
Forumda fırca at dıyen arkadaslar servıs ısmını ogrenmeden once yazmıslar ''fırca at'' bazı servısler var her daım sorunlu benımde aklıma gelen ılk o servıslerdı.
%99 hatasız olan bır servısın % 1 hata yapması olasıdır servısı hepızımız bılıyoruz %1 hatayıda yapmamaya dahada dıkkat edecektır.
Sabah aracı bırakıp aksama alırım ne yapıyorsan yap faturayı gonder dıye bılecegımız bu kadar guvenecebılecegımız baska servıs varmı.
Konuyu yazan arkadasa da tesekkurler bızım ve servısın gozden kacırdıgımız durumları goz onune sererek servısın dahada dıkkatlı omasını hatırlattı dıye dusunuyorum

tayfux
09/04/2012, 00:46
kimse zaten git de Müslim abiye fırça et demedi ki Erdi hocam fırça attan kasıt şudur git uyar hakkını ara ve birdaha başkalarına yapılmasın..yoksa vur kır parçala demiyoruz..

kukart
09/04/2012, 01:54
kimse darılmasın ama
yapılan hatalar aracın içinde bulunan insanların hayatlarını kaybetmesiyle de sonuçlanabilir..

benim başımdan geçen servis hatasından (yukarıda anlattım) sonra aynı gün gidip yapılması gerekeni yaptım, hatta Fiat müşteri hizmetlerine de şikayet ettim.. çünkü yapılan hata sonucunda araç 50 km hızla giderken motor 15 cm aşağıya düştü.. eğer bunu 100km veya daha fazla bir hızla yaşasaydım sonuç daha kötüde olabilirdi..
olabileceklerden birilerini sorumlu olması lazım....
konuyu açan arkadaşımızın başından geçen olayın sorumlusu kim olursa olsun biz burada şahsına hakaret etmiyoruz, yapılan hatanın sahibi; yaptığını bilirse ancak ozaman hata nın dönüşü olur en azından bundan sonraki müşterilerin yine bizler olabileceğini düşünerek bence kişisel bir sorumluluk dur; servise tekrar gidip durumun anlatılması...

tabi kimse bilerek veya isteyerek böyle hata-lar yapmaz... tanıdığımız biriyse eksiklikleri söylememiz daha bi gerekli davranış, en azından onun iyiliği için... (fırça olayı burada ayıp kaçar .:)

OzzY
09/04/2012, 06:28
fırça atmak nedir. kimse/hiç birşey hatasız kusursuz OLAMAZ. böyle böyle olmuş diye iletmek yeterlidir. karşımıza çıkan her kusurda birilerine fırça atarsak ohooooo. önemli olan telafi edebilmektir.

GP COSKUN
09/04/2012, 13:28
kavaklıdere otomotivde çalışan bir eleman hortumu yerine takmayı unutuyor
çalışanın o günki durumunu bilemeyiz bir hata yaptığı dalgınlık yaptığı su götürmez bi gerçektir
forumda kavaklıdere otomotivle ilgili bugüne kadar açılmış olan memnuniyet konularını okursanız ne kadar fazla olduğunu görürsünüz hatasız insan olmaz fırça atmak yerine
müslümü konuyla ilgili bilgilendirip hatanın tekrarlanmasını önlemek en mantıklı yoldur
bir çalışanın hatasını yada dalgınlığını tüm servise mal etmemek gerekir
fırça atıp kırıcı olmak yerine uyararak ikaz ederek yapıcı olmak daha mantıklı gibi geliyor bana
bu konuyu bende müslüm ile görüşeceğim kendisi bizzat ilgilenecektir

Misafir047
09/04/2012, 13:35
hepimiz hata yapabiliriz mesela uçak imalat fabrikalarında 0 hatayla çalışılır eden çünkü çok muhim insan canı var burda servislerinde bu şekilde çalışması gerekiyor ama maalesef yok servislerin hepsi boyle ne kadar arabaya bakım o kadar para açıkçası

tayfux
09/04/2012, 13:42
kavaklıdere otomotivde çalışan bir eleman hortumu yerine takmayı unutuyor
çalışanın o günki durumunu bilemeyiz bir hata yaptığı dalgınlık yaptığı su götürmez bi gerçektir
forumda kavaklıdere otomotivle ilgili bugüne kadar açılmış olan memnuniyet konularını okursanız ne kadar fazla olduğunu görürsünüz hatasız insan olmaz fırça atmak yerine
müslümü konuyla ilgili bilgilendirip hatanın tekrarlanmasını önlemek en mantıklı yoldur
bir çalışanın hatasını yada dalgınlığını tüm servise mal etmemek gerekir
fırça atıp kırıcı olmak yerine uyararak ikaz ederek yapıcı olmak daha mantıklı gibi geliyor bana
bu konuyu bende müslüm ile görüşeceğim kendisi bizzat ilgilenecektir
bence Müslim beye konuyu bildirmek daha kötü olur neden dersen arkadaşın yaptığı hatayı ispiyonlamak gibi birşey zaten fırçalamaktan derken kasıtı yukarıda açıkladım gidip uyarmaktır..galiba fırçalamak terimlerimizin anlamı öznel..

OzzY
09/04/2012, 15:33
hepimiz hata yapabiliriz mesela uçak imalat fabrikalarında 0 hatayla çalışılır eden çünkü çok muhim insan canı var burda servislerinde bu şekilde çalışması gerekiyor ama maalesef yok servislerin hepsi boyle ne kadar arabaya bakım o kadar para açıkçası
hatasız olmak ancak allaha mahsustur. uçak fabrikalarıda hata yapabilir. yalnızca oranları daha düşüktür. geçmiş uçak kazalarını incelerseniz üretim hatasından kaza yapan uçak mutlaka vardır. üretim olmasada uçak bakım örneğini vereyim; detayları tam aklımda değil ancak genel olarak, bir uçağa bakım sırasında yeni yakıt göstergesi takılıyor ancak olması gereken model değil HATA ile farklı bir model takılıyor bu gösterge yakıtı olduğundan fazla gösteriyor. pilot kalkışta göstergedeki yakıtı yeterli bularak kalkış yapıyor. uçuş esnasında yakıt bitiyor. pilotlar ne olduğunu anlamıyor motorlar aniden duruyor ancak hiç bir sorun yok. sonrasında uçak çakılıyor... bu yalnızca benim bildiğim bir örnek...

bence Müslim beye konuyu bildirmek daha kötü olur neden dersen arkadaşın yaptığı hatayı ispiyonlamak gibi birşey zaten fırçalamaktan derken kasıtı yukarıda açıkladım gidip uyarmaktır..galiba fırçalamak terimlerimizin anlamı öznel..

anlam öznel olmaz hocam yanlış anlamayın ancak yanlış bilmek yada yanlış yorumlamak olur. TDK deyimler sözlüğüne göre "fırça atmak" deyiminin anlamı paylamaktır, yine TDKnın Türkçe sözlüğüne göre paylamak, "1. -i Birine kusurundan ötürü sert sözler söylemek, azarlamak" demektir.

kayya
09/04/2012, 15:42
Arkadaşlar, konunun ve iletişimin boyutunu farklı yöne taşımayalım lütfen. Forum moderatörü arkadaş için de geçerli bu söylediğim.

Fırça atmaktan kasıt, gidip yakasına sarılmak falan değil. Yaptığı hatayı anlatmak... İş işten geçmiş zaten, hatayı fark etmişim. Çözümümü bulmuşum...

2.si, konunun Müslüm Bey'le ilgisi hiç mi hiç yok. Zaten o yüzden servisin adını açık açık yazmadım. Her gittiğimde arkadaşça sohbet ettiğim, çayını içtiğim bir insandır, severim ve sayarım. Konunun, orada çalışan usta ya da ilgili personel kimse onunla ilgisi var. Müslüm Bey'in şahsını bu konuya karıştırmak hatadır ve ben böyle birşey yapmadım. Sizler de olayın boyutunu farklı bir noktaya taşımayın lütfen.

Burada bir hata vardır ve ben fark etmesem; arabanın kaputunu açmayan bir insan olsam, örneğin bir bayan olsa benim yerime... emin olun sonraki bakıma kadar böyle giderdi bu durum. Öte yandan bu hatanın bir benzeri, arabanın çok önemli bir hidroliğiyle veya başka bir parçasıyla da ilgili olabilirdi. Yani kullanıcıyı kaza yapmaya, kendisine veya bir başkasına ölüme kadar varabilecek zarar vermeye neden olabilirdi. Hatanın ciddiyeti bu açıdan çok önemli. Olabilir, sorun değil denebilecek bir kusur değil bu...

Bu konuyu foruma yazmamın ve servisin adını kesinlikle açıklamamamın nedeni; öncelikle yaşadığım soruna çözüm bulabilmek; ikincisi, böyle sorunlar yaşanabileceğini ve insanların mutlaka kontrol etmeleri gerektiğini anlatmaktır.

Servislerin mutlaka bir kontrol mekanizmaları vardır. Bir adamın kafasına göre takılıp "bu araba bitti" dediğini ve müşteriye teslim edildiğini sanmıyorum. Benim arabamın bakımında bu kontrol mekanizmasında bir sorun oluştu ki böyle bir sorun yaşandı.

Önemli olan husus; sorun tespit edildi, çaresi de bulundu. Umarım başka hiçbir serviste başka hiç kimsenin başına gelmez böyle bir olay.

Bir hizmet alıyorsak, karşılığını tam olarak almayı bekleriz. Önemli konualrda hata yapılmamasını da bekleriz. Bu beklentimiz karşılanmazsa, tepkimizi gösteririz. Buna "fırça atmak" da dahildir! Konunun Müslüm Bey'le ilgisi yoktur. Oradaki ustayla ilgisi vardır. Servisin adının da bu olayla anılmaması uygun olacaktır. Zira şimdiye kadar, bizler için yaptıkları ortadadır.

Konunun kitlenmesini ve boş yere uzatılmamasını talep ediyorum.

@ Oto İzmir: Öneri için çok teşekkürler. Diğer hortumu da bu akşam iş çıkışı fırsat bulursam kontrol edeceğim.

ibrahim06
09/04/2012, 17:00
tüm yazılanları okudum. müslüm beyi hepimiz severiz. Ve iyiki de varlar. Bırakın ankaradayken gelmeyi civar şehirlerde bile olsam gene ona giderim. Ama her ne olursa olsun yaşamış olduğunuz durumu servise bildirmeniz taraftarıyım.

GP COSKUN
09/04/2012, 17:16

hatalar saklanıldığı müddetçe tekrarlanır
aksine müslüm bey haberdar edilirse kendisi gerekeni yaacak bugüne kadar müşteri menuıniyeti en üst seviyede olan yerini koruyabilecektir
konuyla ilgilide çalışanlarını daha dikkatli olmaya davet etmesine vesile olacaktır

06kaymak
09/04/2012, 17:20
Arkadaşlar merhaba,
söz konusu parça daha doğrusu hortum, motordan çıkan yağ buharının kelebek gövdesine geçmesini sağlayan hortumdur.Görevi :yağ buharını motor içerisine tekrar göndermesini sağlar.
Bu hortumun takılmaması daha doğrusu kelepçenin takılmaması araca ve araç kullanıcısına bir tehlike yaratmaz.Ama bu hiç bir zaman bir yapmış olduğumuz hatanın açıklaması elbette değildir.Bizim işlerimizde hatanın büyüğü küçüğü olmaz diye düşünüyorum.Bundan dolayı araç sahibi ile görüşmemizde gerekli açıklama ve özür defalarca yapılmıştır.Bizlerde personelimizle konuyu konuşup gerekli savunmayı aldık.
Herkes yorumunda haklıdır yalnız bir savunma yazıp sonra bunları okumak daha iyi olurdu..Eleştiriye yoruma her zaman açığız çünkü kendimizi geliştirdiğimize inanıyorum..

tayfux
09/04/2012, 17:30
hatasız olmak ancak allaha mahsustur. uçak fabrikalarıda hata yapabilir. yalnızca oranları daha düşüktür. geçmiş uçak kazalarını incelerseniz üretim hatasından kaza yapan uçak mutlaka vardır. üretim olmasada uçak bakım örneğini vereyim; detayları tam aklımda değil ancak genel olarak, bir uçağa bakım sırasında yeni yakıt göstergesi takılıyor ancak olması gereken model değil HATA ile farklı bir model takılıyor bu gösterge yakıtı olduğundan fazla gösteriyor. pilot kalkışta göstergedeki yakıtı yeterli bularak kalkış yapıyor. uçuş esnasında yakıt bitiyor. pilotlar ne olduğunu anlamıyor motorlar aniden duruyor ancak hiç bir sorun yok. sonrasında uçak çakılıyor... bu yalnızca benim bildiğim bir örnek...

anlam öznel olmaz hocam yanlış anlamayın ancak yanlış bilmek yada yanlış yorumlamak olur. TDK deyimler sözlüğüne göre "fırça atmak" deyiminin anlamı paylamaktır, yine TDKnın Türkçe sözlüğüne göre paylamak, "1. -i Birine kusurundan ötürü sert sözler söylemek, azarlamak" demektir.
Ozan hocam TDK deki anlamını çok iyi biliyorum azarlamanın anlamını da çok iyi biliyorum fakat öyle bir aksettiriliyor ki şu anda sanki git adamı döv dedik..olay Müslüm beyin mekanında değilde başka yerde olsa da aynı hassasiyet olacak mıydı merak etmiyor değilim..bu konuda ve her konuda objektif olma kararımı sürdürüyorum ve hata yapan arkadaşın birebir bilgilendirilmesi taraftarıyım halen daha her ne kadar da olsa Müslüm beye söylerseniz o arkadaş için kötü şeyler düşünebilir, düşünmem dese de insanoğluyuz hepimiz aklımızda ufak bir nokta kalabilir..sert sözler de ucu açık bir cümledir şahsen benim başka bir insana sert sözüm onun düşünmesini sağlayacak pişman olmasın sağlayacak sözlerdir küfür falan değil..

hatalar saklanıldığı müddetçe tekrarlanır
aksine müslüm bey haberdar edilirse kendisi gerekeni yaacak bugüne kadar müşteri menuıniyeti en üst seviyede olan yerini koruyabilecektir
konuyla ilgilide çalışanlarını daha dikkatli olmaya davet etmesine vesile olacaktır
kesinlikle saklamak değil aksine zaten azarla derken söyle diyoruz sakla demiyoruz..yapan arkadaşa gidilir söylenir hak aranır mesela okulda biz bir hata yaptığımızda veli direk bize gelir müdüre yada bakanlığa gidip bizi şikayet etmez bunun adı ispiyonculuk olur.. ayrıca öğretmenleri şikayet için kurulan 147 hattı sırf bu yüzden protesto edilmektedir..dilim döndüğünce anlatmak istedim...

1ocak2011
09/04/2012, 17:43
Konuyu okurken Biraz önce arkadaşım Ankarada bir Pug servisten bakımdan geldi, Kaputu kapatmayı unutmuşlar, Allahtan arkadaş acemide yüksek hızlara çıkmıyor. Yoksa düşünemiyorum başına gelecekleri...

kayya
09/04/2012, 17:58
Müslüm Bey, kendisinin de yazdığı gibi telefonla ulaşarak servisi adına özür dilemiştir. Gözüme çarpacak en ufak bir başka sorunda arabanın bulunduğu yere kadar personel göndererek sorunu çözeceğini belirtmiştir. İlgi, alaka ve hassasiyetine teşekkür ediyorum.

Haftasonuna denk geldiği için sorunuma acil olarak çare bulmak amacıyla bu foruma taşıdığım bu konu, daha önce de yazdığım gibi, farklı boyutlara gidiyordu. Bunun böyle devam etmemesine sevindim.

Bundan sonraki ilk Ankara buluşmasında görüşmek, sohbet etmek ve bu günleri gülerek yad etmek dileğiyle...

tayfux
09/04/2012, 18:03
Müslüm Bey, kendisinin de yazdığı gibi telefonla ulaşarak servisi adına özür dilemiştir. Gözüme çarpacak en ufak bir başka sorunda arabanın bulunduğu yere kadar personel göndererek sorunu çözeceğini belirtmiştir. İlgi, alaka ve hassasiyetine teşekkür ediyorum.

Haftasonuna denk geldiği için sorunuma acil olarak çare bulmak amacıyla bu foruma taşıdığım bu konu, daha önce de yazdığım gibi, farklı boyutlara gidiyordu. Bunun böyle devam etmemesine sevindim.

Bundan sonraki ilk Ankara buluşmasında görüşmek, sohbet etmek ve bu günleri gülerek yad etmek dileğiyle...
mükemmel alaka göstermiş Müslüm Bey'e candan tebrikler..bu konuyu da burda kapatalım bence konuşuldukça sevdiğimiz bir arkadaşımıza zarar veriyoruz..

GP COSKUN
09/04/2012, 18:23
konu tatlıya bağlanıp kaya beyin sorunu halledileceğine göre
konuyu kilitliyorum arkadaşlar
keyifli forumlar