PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yardım...

blackdevil
07/04/2012, 23:39
Arkadaşlar 1.4 t-jet gp im var gazda iken turbo açmaya yakın patır patır yıkılıyor gitmiyor aracın bujilerini değiştirdikden sonra oldu. T-jet lerin lpg ayarını çok iyi bilen bir atiker bayisi lazım ankarada bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum.

tayfux
08/04/2012, 00:21
bana lpg yüzünden gelmedi kardeşim buji kablolarını değiştirdin mi sanki araç ateşlemeye yetişemiyor gibi..

fhmnl
08/04/2012, 00:28
Arkadaşlar 1.4 t-jet gp im var gazda iken turbo açmaya yakın patır patır yıkılıyor gitmiyor aracın bujilerini değiştirdikden sonra oldu. T-jet lerin lpg ayarını çok iyi bilen bir atiker bayisi lazım ankarada bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum.

benzinde iken de aynı sorun varmı?

ZAK1980
08/04/2012, 01:37
lpg lı araclarda once benzıne bakılması gerekır aynı sorun benzınde varsa ve sorun gıderılırse lpg dekı sorun % 90 oranında halledılmıs olur once benzıne bakın

halils2
08/04/2012, 09:17
taktığınız buji ile söktüğünüz (yani sorun olmayan buji diyim) aynı mı? aynı ise buji montajı yapılırken diş atlatılmış ya da bujinin biri gevşek kalmış olabilir bu da kompresyon kaçağından ve ateşleme noktası değiştiğinden dolayı aracın çekişini etkiler.

cemal arslan
08/04/2012, 09:33
taktığınız buji ile söktüğünüz (yani sorun olmayan buji diyim) aynı mı? aynı ise buji montajı yapılırken diş atlatılmış ya da bujinin biri gevşek kalmış olabilir bu da kompresyon kaçağından ve ateşleme noktası değiştiğinden dolayı aracın çekişini etkiler.

katılıyorum :)))

blackdevil
08/04/2012, 09:53
bujileri orjinal herhangi bir sorun yok benzinde iken. ama lpg ye aldıgım zaman turbo açma noktasına geldiği zaman araçda sallama başlıyor 3500devirden sonra düzeliyor yani 2500 devir ile 3500 devir arasında ki ayarı gazcılar tutturamıyor.daha önce şaşmazda bir gazcıya gitmiştim durumu anlattım laptop unu aldı tüpün beynine fişini taktı ve otobana gittik bana her vitesde sonuna kadar bas dedi ben basarken araç nerde teklemeye başladıysa o devrin laptopdan ince ayar çekiyordu sonra tek rar bas diyordu oluyordu araç her vitesin gaz ayarını devirlerine göre ayarlamıştı ve çok güzel olmuştu taki bakımını yaptırana kadar.önceki bu anlattığım lpg ayarını yapan ustada dükkanını kapatmış batmış.bana bu anlattığım usta gibi iyi bilen bir atiker ustası lazım. aracın motorunda herhangi hiçbir sorun yok benzinde çok iyi araç. bu t-jet motorlara laptopdan devir aralığı ve turboya geciş aralığını çok ince bir ayarla ayarlamak gerekiyor. o ayarı yapınca benzinden farkı olmuyor :) BU AYARIDA YAPICAK USTAYIDA BULMAK ÇOKZOR GÖZÜKÜYOR. DÜN ŞAŞMAZDA 3 TANE ATİKER USTASINA GİTTİM 3 Ü DE LAPTOP UNU ALDI VE OTABANA ÇIKTIK AMA AYARLAYAMADILAR.

halils2
14/04/2012, 16:55
sorununu çözebildin mi arkadaşım