PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şerit uygulaması

gogigogi
28/06/2007, 07:05
arkadaşlar granit grinin üzerine boydan boya 2 adet (20 cm) sarı şerit attıracam eski yarış arabalarında olduğu gibi bu işi yapanlara gittim çıkarınca kötü olur açık yerler güneşten solar diğer kısımlarda renk farkı olur vs vs. bi ton kafa ütüledirler acaba nasıl olur?

femoli
28/06/2007, 09:13
iyi folyo kullan hiç bişi olmaz çıkardıktan sonra bir pasta cila işi biter..

grande06
28/06/2007, 09:31
Walla Sadece Biraz Leke Luyo Ama Memt Abini Dediği Gibi Bi Pasta Cia Iş Tamam Sorun Etme Bencede;)

ufuk61
28/06/2007, 09:36
bizim alperin gp sindede var oda cok memnundu

grande06
28/06/2007, 09:41
Zaten çikarana Kadar Sorun Yok Ama Cikarinca Altinda Biraz Pislik Kalio Nekadar Kaliteli Bir Folyo Kullanirsan Leke Okadar Az Oluyor Işte Onun Için Bi Pasta Cila Iş Tamam Yani .... Kötü Ucuz Folyolar Yapişkani Olduğu Gibi Kputta Birakio Ya 3m Yada Orakal Başka Marka Olmaz;)

alperylm
28/06/2007, 11:18
ben kullanıyorum baya memnunum şimdi renk değişimi için çıkaracağım arabanın tasarımı tamamen değişiyor bir kısmını ucundan yavaş yavaş çıkardım hiçbir sorun yok

kadoku
28/06/2007, 11:25
bu şeritte gayet hoş oluyorda ben şeritten ziyade ön kaputa ve bagaj kapağına komple mat siyah folyo yada ona benzer bişi ile kaplatmak istiyorum ama boyaya bir zararı olurmu ? nasıl bişi yapabilirim?

osman
28/06/2007, 20:32
granit gri ye metalik yada beyaz uyar diye düşünüyorum ama size göre değiğsir bende kullanıyorum ve memlunum

Dikici
28/06/2007, 23:24
ben kullanıyorum baya memnunum şimdi renk değişimi için çıkaracağım arabanın tasarımı tamamen değişiyor bir kısmını ucundan yavaş yavaş çıkardım hiçbir sorun yok

dört gözle bekliyorum abi.........:eat00000:nasıl olcak acana araban abi??:g0000000:

gogigogi
05/07/2007, 21:49
sizde ne renk şerit var vermi varmı :toot0000:
granit gri ye metalik yada beyaz uyar diye düşünüyorum ama size göre değiğsir bende kullanıyorum ve memlunum

pardon iki kere mesaj gitti biraz beklemek lazım herhalde

grande06
06/07/2007, 18:00
arkadaşlar şeritleri söktüm bir anda çünki rahat gezilmiyo dkkat çekio sonra polis şeride biş idemiyoda eksozu görüo dikkat cekip durdurduğu için arabanın etrafında dolanıo oda eksozu görüyor o yüzden ama şert takıyosanız bidaha çıkarmamak üzere yapın iiice sinsin işinize çünki en iyi markayı kullanmama rağmen iz yapıyor arkadaşlar denendi görüldü ama siz bilirsiniz yinede benden sölemesi leke yapmıyo diyen walla yalan der arkadaşlar alper bişi olmuyo dedi ama ilk ucunda bişi yok geri kısmında baya leke bırakıyo ve anam ağladı sölkene kadar pasta ve cila lazım + 2 sene sonra muayenede zaten sökülücek herşey yazılar stikırlar eyer tanıdık yoksa ...

medxr
06/07/2007, 22:16
ya cıkmıo mu ızlerr.ben dun yaptırmak ıcın sanayı ye gıttım sentetık tınerle cıkar dedıler..

gogigogi
06/07/2007, 22:55
ne ???????? tiner mi boyaya uygulanacak öylemi?????????? pek mantıklı değil:merhaba:

medxr
06/07/2007, 23:30
bana da sacma geldı ama heralde bı bıldıgı vardır dıe dusundum bı de sentetik tiner normal tinerden farklıdır belki dıe dusunmustum..

Honor COOPER
06/07/2007, 23:40
bence lekeyle birlikte boyayıda çıkarıp kökten çözecekler problemi.tiner kullanarak.

Misafir2
07/07/2007, 01:37
mehmet çözer bu leke işini arkadaşlar bence sorun etmeyın

HKNZHR
07/07/2007, 08:40
öncelikle bant gibi şeyler degilde dogrudan kaportaya boya attırsak nasıl olur trafikte cezası varmı?.. bir arkadaş muanede söktürüyorlar demiş.. boya olunca sorun olurmu?

gogigogi
07/07/2007, 08:49
boya olayında geri dönüş yok ama şeridi sökme imkanı var ayrıca satarken biraz probl. olabilir. .......(bant lekesi gaz yağı ile geçermi deneyen var asfalt lekesini geçiriyo ama diğeri belli değil..):surfing:

HKNZHR
07/07/2007, 08:59
yok ya ne satması bu devirde ben bidaha nerden araba alacam.. zaten degiştirecek kadar param olsa 2 milyar aşagısına satarım gider istedigimi alırım.. benim tam olarak merak ettigim Cezası varmı.. yarın birgun gidersin muaneye adamlar terslik yaparmı?

grande06
07/07/2007, 09:26
yok ya ne satması bu devirde ben bidaha nerden araba alacam.. zaten degiştirecek kadar param olsa 2 milyar aşagısına satarım gider istedigimi alırım.. benim tam olarak merak ettigim Cezası varmı.. yarın birgun gidersin muaneye adamlar terslik yaparmı?

ankara emniyet müdüünün şöförüyle konuştum arkadaşım bi tesadüf eseri şerit keinlikle yasak ama polisler wsnwk oluyo boya olayına gelicede ruhsata şşletmerk şart ama işliyolarmı bilmyorum işlemezlerse cezası war ben mazotla sildim evet geciyo ama leke kalıyor 5 aydır şerit wardı ama artık yok ilk başta güzel di ama işte polislerin dikkatini çekiyo çevirincede eksozu görüyorlar ve cıkardığımda şeritleri 2 gün önce hep i kaldı gittim mazotla sildim ama kenarlarındaki izler gecmiyor ve biyer parlak biyer mat kalıyor dewnendi görüldü onaylandı ama yinede siz bilirsiniztabi puntoya ilk şerit uygulamasını yapan kişi benim bunu şunun için sölyoru bantlar eskiydi yani bayadır duruyordu ve şuanda araba pasta cila istiyo bazı yerlerde hala izleri var yapışkan izleri geciyo ama boyada bir iz kalıyor mat parlak leke gibi ...en kaliteli folyoyu kullandım ben ama sorun yine aynı bide kalitesiz folyo oluresa vay sökenin haline ...!!!

femoli
07/07/2007, 10:59
Arkadaaşlar tinerinde çeşidi var sentetik kullanırsanız özelliği az olduğu için boyaya pek zarar vermez maa yinede olmaz değipte yoğurt sürer gibi sürmeyin araçtan şeridi çıkardıktan sonra tinerle kalan yapışma kısmını alıp pasta cila ile üstünden geçin ce eskisinden bir farkı olabileceğine inanmıyorum . Yalnız araca şeriti çekip 5 yıl sonra çıkarmaya kalkarsanız kusura bakmayın süpermende gelse boyanın izini kaybedemezsiniz malum güneş ozon vs vs vs.....

grande06
07/07/2007, 11:10
Arkadaaşlar tinerinde çeşidi var sentetik kullanırsanız özelliği az olduğu için boyaya pek zarar vermez maa yinede olmaz değipte yoğurt sürer gibi sürmeyin araçtan şeridi çıkardıktan sonra tinerle kalan yapışma kısmını alıp pasta cila ile üstünden geçin ce eskisinden bir farkı olabileceğine inanmıyorum . Yalnız araca şeriti çekip 5 yıl sonra çıkarmaya kalkarsanız kusura bakmayın süpermende gelse boyanın izini kaybedemezsiniz malum güneş ozon vs vs vs.....

evet pasta cila olursa bişi olmaz ama 5 yıl beklemenizde gerek yok çünki 2 yılda bir muayenede ne war ne yok sökücez zaten eskisi gibi heryerde rüşvet olmuyor artık birde walla ben ok beğeniyodum ama cıkartınca daha güzel olduğunu anladım yoksa sellozik tinerle sentetik tiner farklı sentetik boyaya biş iyapmaz ama ne olursa olsun ne yaparsanız yapın leke kalıo arkadaşlar...

Er-NnN
07/07/2007, 15:04
arkadaşlar ruhsata çift renk işletmesini yapabiliyosunuz zaten yaptıktan sonra kimse de bişi diemez... :)

grande06
07/07/2007, 15:53
hah bak ruhsata işleniosa şim di oldu ozaman yapılabiir ama ben iikide söktümmm içim rahatladı sonuçt arabada eksoz warsa ve iyiyse ruhsatada işletsen polis seni çeviricek ruhsatta şerit sorun yaratmıcak ama eksoza bakınca yine gümmmmmmmmmmmmmmmm

sinan38
04/04/2011, 00:07
arkadaslar boya nalburlarının sattıgı silikon var onu tercih etmenizi tavsiye ederim boyaya zarar vermez birde 3 M folyasunu kullanırsanız memnun kalırsınız