PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sileceklerim Neden Su Atmıyor

izmirFBC
06/04/2012, 14:57
Merhaba arkadaşlar daha 2 haftaya kadar ön ve arka silecek fiskiyeleri gayet iyi çalışıyordu sonra suyu bitti neyse kipadan silecek suyu aldım ve ekledim ön cama fışkırttım geliyordu ancak baya köpük yapmaya başladı sonra arka camınkini denedim baktım hiç su atmıyor çok kalın gelmiş olabileceği mantığıyla normal su ekldim denedim ve şu an ne ön silecek suyu ne de arkadaki çalışıyor ve kolu ittiğimde baya bir elktronik ses geliyor bunun sebebi ne olabilir acaba

fhmnl
06/04/2012, 15:05
anlattığınıza göre su var ve kolu çektiğiniz de motor sesi geliyorsa cam suyu motoru tıkanmıştir. Cam suyu haznesinin altındaki motorun sökülup su çeken parçaları temizlenirse sorun kalmaz diye düşünüyorum.

izmirFBC
06/04/2012, 15:13
bahsettiğiniz işi ben yapabilirmiyim yoksa servise falan mı gitsem

fhmnl
06/04/2012, 15:13
Merhaba arkadaşlar daha 2 haftaya kadar ön ve arka silecek fiskiyeleri gayet iyi çalışıyordu sonra suyu bitti neyse kipadan silecek suyu aldım ve ekledim ön cama fışkırttım geliyordu ancak baya köpük yapmaya başladı sonra arka camınkini denedim baktım hiç su atmıyor çok kalın gelmiş olabileceği mantığıyla normal su ekldim denedim ve şu an ne ön silecek suyu ne de arkadaki çalışıyor ve kolu ittiğimde baya bir elktronik ses geliyor bunun sebebi ne olabilir acaba

yada ikinci ve çok zayıf ihtimal kolu çekince motor sesi geliyor ve cama su gelmediği halde haznedeki su eksiliyorsa cam suyu motoruna bağlı olan hortum çıkmıştir. Bu ikinci ve en zayıf ihtimal

fhmnl
06/04/2012, 15:16

sanırım servise gitmelisiniz. Çünkü bahsettiğim kısım tampon un arkasında yani davlumbaz in içinde

Ziyaretci046
06/04/2012, 19:54

yolun düşerse uğra yaparz

efe_erdem
06/04/2012, 20:02
Delikleri tıkanmıstır dostum bi igne al delıgı accık genişlet. Benım aracta da olmustu tozdan camurdan tıkanıyor bazen.

tayfux
06/04/2012, 21:47
motordan ses gelmiyorsa motor mefta olmuş demektir..hiç normal su kullandınız mı? kullanmışsanız borularda kireçlenme yapıp tıkanmış olabilir..

izmirFBC
07/04/2012, 03:14
yolun düşerse uğra yaparz

40 bin bakımına gelicem zaten ustam vakit bulursam hepsini birlikte yaptıracaz olmadı. Bu arad motorundan ses geliyor hatta baya geliyor.ucuna iğne falanda soktum sonuç yok

Nokta.
07/04/2012, 03:40
bencede al bi toplu inge ugraş biraz

blackhawk
07/04/2012, 10:50
tek damar ince kablo al onunla dene iğne yeterince derine inmez. Eğer açılmazsa, Camdaki fıskiyelerin altında hortumları çıkar dene belki de hortum tıkanmıştır.Silecek suyunu sonuna kadar kullanmayın benzin deposundaki mantık tortu ve kireç tıkayabiliyor.

huseyin66
10/04/2012, 15:12
fazla zorlayıp elektrik kısmını yakabilirsin...

tonymontana
10/04/2012, 15:14
bagajı kaputu açıp baktın mı? hortum yerinden çıkabiliyor.