PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sol ön diskin içinden gelen yağ

uygar
05/04/2012, 18:58
Selam arkadaşlar aracımı her yıkattığımda şu havalı su hortumunun ucunu jantın içine sokturtuyorum suyla karışık yoğun bir yağ tabakası çıkıyor ortaya, araç 2011 gp 1.3 30.000 bakımına 1,5 ay önce girdi, servisten çıktıktan sonra müşteri hizmetleri aradı memnun musunuz diye söyledim , kesinlikle kontrol etmiştirler serviste dediler , bu konu da bir fikri olan var mı ? Amortisör patlamış yağ kaçırıyor olabilir mi ? puntomu sürekli çukurlu ve toprak yolda kullanıyorum.

uygar
05/04/2012, 18:59
şunu da belirteyim çukurlu yolda ön takımdan inanılmaz lok lok lokurtu sesleri geliyor...

Ziyaretci037
05/04/2012, 19:13
Lokurtu sesleri geliyorsa amortisörlerde sorun olabilir..

takres
05/04/2012, 19:34
balataların tozudur sanırım suyla karışınca akıyordur...

tuncaykcd
05/04/2012, 21:44
yoğun yağ ise aynısı bendede olmuştu(bundan önceki aracım fiorinoda). basınçlı yıkama makinesinin ucunu bizim yıkamacı jantın içine tutmuştu.aks körüğü var içinde bol yağ var (gresli)siz o körüğü yırttırmışsınız. aks başlarını bozarsınız söylemezseniz farkedemeyebilirler.bana servis acilen değiştirelim demişti. körük değişti içi bol greslendi sizinkiler üzerinde gittiyseniz muhtemelen tornaya girer. değişimi garanti harici kabul etmeyin pahalı bir parça sanayide tornadan halledilebilir umarım.bu arada yıkamacıyla ilişiği kestim araç garantilide olsa esnaf dediğin hatasının ardında durmalı.

uygar
05/04/2012, 22:00
Servise mi götüreyim yoksa sanayi de mi hallettireyim garantisi devam etmekte aracımın, inşallah balata tozudur demek istiyorum ama pek toza benzemiyor körük yırtıldıysa ne kadara mal olur acaba ?

tuncaykcd
05/04/2012, 22:08
körük bildiğiniz plastik malzeme. Kendisi 48 lira ben aracım garantide olmasına rağmen yaptıramamıştım ama işçilik almamışlardı. Bol gresleyip devam dediler bir servise uğrayın öyle bir taksınlar bir sorun olmazsa kurtulmuş olursunuz fakat ses akslardan yağsızlıkdan boşluk yapmış olabilir o zaman tornacıyla hallettirmeniz daha masrafsız olur.yağ ise yüzde 90 bence aks körüğüdür.

uygar
05/04/2012, 22:14
hiim cevaplar için cidden teşekkürler bize servis yolu gözüktü demekki :)

tuncaykcd
05/04/2012, 22:40
ben teşekkür ederim.Umarım ufak bir işlemle kurtulursunuz.Nazlı biraz bizim arabalar bende günlük 60 km yarısı stabilize yolda gidiyorum bir yerlerinden ufak ufak nazlanmaya başladı bizimkide.

uygar
05/04/2012, 23:00
evet nazlı ama nazıda çekiliyor, şeytan kulağına kurşun 4,5 ay oldu alalı bir kere bile düşündürmedi taki ön takımdan ses gelene kadar