PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Silecek Sorunu

Ugury
03/04/2012, 22:55
Arkadaşlar merhaba,

benim canımı sıkan bir sorunum var. Sileceklerim inanılmaz derecede kötü siliyor. çizgi bırakmıyor resmen harita gibi oluyor cam. Eğilip bükülüyorum önümü görebilmek için. Tabi bu sorun sadece araba dururken oluyor. Otobanda hızlı giderken hızlı kuruma yaptığı için bu şekilde sorun olmuyor.

Siz hangi marka silecek kullanıyorsunuz? Sessiz, güzel silen silecek hangisidir?

Valeo mu? yoksa orjinal fiat mı?

01adanali01
03/04/2012, 23:19
Arkadaşlar merhaba,

benim canımı sıkan bir sorunum var. Sileceklerim inanılmaz derecede kötü siliyor. çizgi bırakmıyor resmen harita gibi oluyor cam. Eğilip bükülüyorum önümü görebilmek için. Tabi bu sorun sadece araba dururken oluyor. Otobanda hızlı giderken hızlı kuruma yaptığı için bu şekilde sorun olmuyor.

Siz hangi marka silecek kullanıyorsunuz? Sessiz, güzel silen silecek hangisidir?

Valeo mu? yoksa orjinal fiat mı?

ben markadan ziyade muz tipi silecek tercih ediyorum. al bir muz tipi bak rahatına.

rohan4421
03/04/2012, 23:50
aynen muz tipi yumuşak bi silecek sorununuzu çözecektir.

Ziyaretci037
03/04/2012, 23:52
Zaten bizim araçlarınki muz tipi diye biliyorum ancak arkadaş marka sormuş..

rohan4421
03/04/2012, 23:59
evet muz tipi zaten yani demek istediğim bizim araçların silecekler zaten iyi derecede silme işlemi yapıyolar. ama sanırım zamanla yıpranma kuru cam uzerinde silecek kullanmadan dolayı artık miyad dolmuş. o yuzdendir ki ben muz tipi (bana kalırsa servisten orjinal alın) yeni bi sileceğin çözüm olacağını düşünüyorum sorunsuz şekilde.

serkan86
04/04/2012, 00:04
silecekte markaya pek bakma önümüz yaz zaten kemal oto da mevcut olan muz silecekler güzel...

01adanali01
04/04/2012, 00:05
Zaten bizim araçlarınki muz tipi diye biliyorum ancak arkadaş marka sormuş..

varsın o da markasız olsun be kardeşim herşeye de marka karıştırmamak gerek bazı yerde özellik yeterlidir dediğim gibi muz tipi olduktan sonra yeni yenidir markası ne olursa olsun tak iyi olur.

OzzY
04/04/2012, 03:25
en son kış başı izmirden çiftini 12 tl gibi bişey almıştım. markası AWB idi yanlış hatırlamıyorsam, şuan hala çok iyi durumdalar. gerekirse kış başı tekrar değiştiririm. yılda 12 tl hiç bişey değil. Serviste 60 tl idi yanlış hatırlamıyorsam.

BeCkS
04/04/2012, 10:02
benimde sileceklerim kötü siliyordu yan sanayi denedim yine aynı değişen bişey yok orjinal silecek aldım ve suan her çalıştırdığımda sanki bezle siliyormuşum gibi süper siliyor:)

armi
04/04/2012, 13:52
Bende yan sanayiden randıman alamadığım için parçacıdan orjinal aldım. 55 liraydı yanlış hatırlamıyorsam. Gayet memnunum.

aykut_1914
04/04/2012, 19:29
cam sil mi kullanıyorsunuz?
belki silecekte değildir sorununuz :)

GP COSKUN
04/04/2012, 22:54
en son ne zaman değiştirdiniz
genelde kış geçiren silecekler ömrünü tamamlamış oluyor
aşırı soğuk ve buz sileceğin kauçuğunun özelliğini kaybetmesine neden oluyor
bosch marka kullanabilirsin

armi
07/11/2013, 23:35
Hortttt..:)

Yaklaşık 2.5 yıl önce aldığım sileceklerin ömrünü tamamladığını düşünerek yine orijinal silecek aldım.

Lakin sanıyorum sorun sileceklerde değil.

Sileceğin mekanizması sanırım cama yeterli bastırma kuvvetini uygulayamadığından kenar kısımları çok kötü, silmiyor desem yeridir.

Silecek demirini elimle çok zorlamadan düzeltmeye çalıştım ama bir işe yaramadı.

Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.

görkem koçsan
08/11/2013, 00:03
arkadaş bende sordum geçen servise camdaki küçük taş izlerinden kaynaklanıyomuş sorun o izlerin içide damla aldığı için silerken her tarafı eşit geçiyo ama o izlerin içinde çok az da olsa su kaldığı için o iz yapıyomuş.bende baştan değiştim orjinal silgi taktım ama pek fayda etmedi. camını bi de tinerle sildir serviste benim cama öyle yaptılar epey bi düzeldi.

knidos111
08/11/2013, 00:08
Hortttt..:)

Yaklaşık 2.5 yıl önce aldığım sileceklerin ömrünü tamamladığını düşünerek yine orijinal silecek aldım.

Lakin sanıyorum sorun sileceklerde değil.

Sileceğin mekanizması sanırım cama yeterli bastırma kuvvetini uygulayamadığından kenar kısımları çok kötü, silmiyor desem yeridir.

Silecek demirini elimle çok zorlamadan düzeltmeye çalıştım ama bir işe yaramadı.

Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.

bende sileceklerden hiç memnun değilim, corsa silecekleri buna uyarmı acaba ,komple değiştirmeyi düşünüyorum

Arrest
08/11/2013, 00:08
Arkadaşlar cami t bicagi ucu ile zimparalamayi tavsiye etti biri bana

Discovery cihazımdan gönderildi

armi
09/11/2013, 01:13
Tinerle temizlerim ama t bicagi isi pek kafama yatmadi..tineri deneyecegim uygun olunca..

Kafada yapar miki :))

GT-I9100G cihazımdan gönderildi