PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracımda gaz varken yok olarak algılaması

sanyu
03/04/2012, 18:48
mrb arkadaşlar. 1 haftadır aracımda tüpte giderken benzine gecmeler oluyor.Bugün artık iyice abarttı.Aracımı çalıştırıyorum ısınıyor tüpe geçiyor.20 sn sonra dıt dıt yapıp tüp ışıkları sönüyor benzine geciyor.sonrada bir daha stop edinceye kadar tüpe gecmiyor.İlçede yaşadığım için beklemedeyim.sorun ne olabilir acaba? aracım starjet lpg markası landirenzo omegas. sağlıcakla kalın.

Ayberk0616
03/04/2012, 18:53
Sorununuz yazılımsal olabilir yada regülatörünüz arızalı olabilir

sanyu
04/04/2012, 09:38
regulatör tüp beyni oluyor değil mi?
bozuksa sebebi ne olabilir.Garantiden değişir mi?

Bu arada bugün sabah aracımı çalıştırdım.26 km yol yaptım bişey olmadı.gazla geldim.Aracımın yakıtı standart.20 kr yakıyor.Beyin bozulsa yakıtta değişmez mi?

Ayberk0616
04/04/2012, 10:50
Hayır beyin değil regülatör arızı olabilir.Google a görsellere lpg regülatör yazın çıkıyor fotoyu görünce hangi parçayı dediğimi anlarsızınız
Bi arkadaşımın lagunasında başımıza geldi arabanın lpg deposu azına kadar dolu ama arabayı çalıştırıyoruz gaza geçiyo dit dit dit ötüyo geri benzine geçiyo götürdük lpgciye incelediler ettiler regülatörün arızalı olduğunu tespit ettiler

sanyu
04/04/2012, 10:54
Hayır beyin değil regülatör arızı olabilir.Google a görsellere lpg regülatör yazın çıkıyor fotoyu görünce hangi parçayı dediğimi anlarsızınız
Bi arkadaşımın lagunasında başımıza geldi arabanın lpg deposu azına kadar dolu ama arabayı çalıştırıyoruz gaza geçiyo dit dit dit ötüyo geri benzine geçiyo götürdük lpgciye incelediler ettiler regülatörün arızalı olduğunu tespit ettiler
peki garantiden mi değişti.
parçaya görsellerden baktım.biliyorum o parçayı.tsk.

Ayberk0616
04/04/2012, 11:00
peki garantiden mi değişti.
parçaya görsellerden baktım.biliyorum o parçayı.tsk.

Hayır arkadaşımın lpg sinde garanti yoktu olsaydı tabiki garantiden değişicekti sonuçta kullanıcının istesede bozabileceği bi parça değil
Sizin aracınızın lpg sinin garantisi var ise montaj yaptırdığınız servise götürün sorunu çözsünler

sanyu
04/04/2012, 11:09
inş 2 haftaya gideceğim.değiştireyim garantiden.

muratpunto16
04/04/2012, 11:14
landirenzo servistemi taktırdın bu markayı ? genelde fiat bu kiti öneriyor sorun yapması çok ilginç garantisi varsa hemen git fazla bırakalttırma sorun büyüye biliyor.

sanyu
04/04/2012, 11:18
olgun lpg bünyesinde konya adamler otogaza taktırdım.Götürünceye kadar 700 km daha yol yapacam.Ne gibi zararları olur ki?

sanyu
09/04/2012, 09:41
arkadaşlar hafta sonu taktırdığım yere gittim.ısı sensörü bozuk dediler.değiştirdiler.1 gün sonra yine aynı. dıt dıt yapıp benzine geciyor.dün bir şey farkettim.daha çok yokuş aşağı giderken yapıyor bu sorunu. önerilerinizi bekliyorum.

erdiyilmaz
09/04/2012, 09:59
bana samandira arizasi gibi geliyor

sanyu
09/04/2012, 10:01
bilemedim erdi bey.sabah uykusuz gitmiştim.dediklerine pekte kafam almadı. şamandıra muhabbeti de yaptılar. bilgisayara bağladılar.hiç sorun gözükmüyor nasıl işse.

erdiyilmaz
09/04/2012, 10:20
simit tipi tanklarda ozellikle samandira arizasi cok oluyor. bence siz samandirayi kontrol ettirin derim

sanyu
09/04/2012, 14:28
OK erdi bey şamandırayı özellikle belirteyim. Peki regulator olma ihtimali nedir? Ben regulator olabilir mi dedim.Olmaz dediler.

erdiyilmaz
09/04/2012, 15:05
acikcasi bana da regulatorden kaynaklaniyor gibi gelmiyor, isi sensoru desek antalya'da zaten aman aman soguk yasanmadigindan calistirir calistirmaz cok az bekledikten sonra hemen gaza gecer, isi sensoru arizali olsa hic gaza da gecmemesi lazim. onu bilgisayarla derecesini ayarliyorlar, mesela benimki -10'lara ayarliydi usak'a geldigimde gaza hic gecmiyordu. derecesini bilgisayarla yukselttirdim duzeldi. samandirayi bir kontrol ettirmekte fayda var

GP COSKUN
09/04/2012, 17:22
erdi nin tesbiti doğru en tipik rastlanan şamandıra arızası belirttiğiniz kendiliğinden benzine geçme durumu
şamandıranız sökülüp bakılacak gerekirse değişecek

sanyu
10/04/2012, 10:01
Hafta sonu Uludağ otogaza gidecem.Hayırlısı bakalım.Garantiden değişim talep edeyim.yoksa tamir olursa lpg lerde yeniden arıza yapabiliyor.

sanyu
10/04/2012, 10:23
erdi nin tesbiti doğru en tipik rastlanan şamandıra arızası belirttiğiniz kendiliğinden benzine geçme durumu

Coşkun Abi şamandıra arızası olma ihtimaline karşı depom boş gideyim değil mi?

GP COSKUN
10/04/2012, 11:25

Coşkun Abi şamandıra arızası olma ihtimaline karşı depom boş gideyim değil mi?

eh senin için daha iyi olur tabi :laugh000:

serkan13
11/04/2012, 00:06
meraba arkadaşlar ben yenı katıldım aranıza bı sorum olcaktı aracım lpg lı bnzınde calıstıktan sonra lpg ye gectıgını nasıl anlarız bı ısık fılan bısey yanıo mu vs..

sanyu
16/04/2012, 13:49
arkadaşlar yakıt kesici de değişti.1 gün sonra yine arıza yaptı.Bende genel merkezi aradım.Bugünlerde sık karşılaştığımız bir sorun.lpg şirketi değiştirmekten kaynaklanıyor dediler.Map sensörü diye bir sensör var bunun değiştirilmesini servise iletin dediler.bende gittim değiştirdiler.şu an sorun yok gibi.Olursa tekrar buraya yazarım.