PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Temmuz vergisini erken ödedim, geri alabilir miyim

house
03/04/2012, 10:40
merhaba arkadaşlar,
ocak vergisini internet üzerinden öderken yanlışlıkla temmuz vergisini de ödedim.. bunu iade almamın bir yolu var mı? bankayı aradım, biz veremeyiz diyorlar.

Ziyaretci037
03/04/2012, 11:01
Devlete yapılmış bir ödemenin geri alınması çok zor bence..

farukileri
03/04/2012, 11:39
Devlete ödenen fazla vergi geri alınmaktan ziyade mahsup ediliyor genelde. Bunun için vergi dairesine (MTV'nin alındığı vergi dairesine gidip) dilekçe veriyorsunuz. Onlar işleme koyup başka bir vergi borcu var mı yok mu araştırıyorlar.

Ancak şu da var; temmuz ayındaki vergiyi ödediyseniz eğer onun ödentisi sizde bulunsun; temmuz ayı içerisinde bir vergi borcu gözüküyorsa MTV ile alakalı olarak,vergi dairesine gidip bu ödentiyi göstererek o verginin mahsup edilmesini isteyebilirsiniz.

Bence hiç parayı iade almaya uğraşmayın temmuzu bekleyin derim.

house
03/04/2012, 11:40
aslında geri almaya uğraşmazdım, zaten ödenecek bir vergi sonuçta ama yakın zamanda arabamı satabilirim, o yüzden merak ettim. teşekkür ederim cevaplarınız için.

rbcn
03/04/2012, 11:40
3 ay için uğraşmaya gerek yok temmuza ne kaldı ki aracı satmayacaksanız pek önemi yok bence

OzzY
03/04/2012, 14:04
devletin bunu geri ödemesi için bir neden göremiyorum ben, borçlandırılması yapılmış bir borcu erken ödemişsiniz sadece, fazla veya yanlış yapılan bir ödemeniz yok. ancak aracı satarken avantajınız olabilir, en kötü ihtimalle pazarlıktan sayarsınız.

takres
03/04/2012, 15:05
sgk ya fazla ödeme yapmıştım geçen ay bir dilekçe verdim 1 ay sonra parayı aldım ama burda fazla ödeme yok...sadece erken ödeme var...parayı vermezler sanırım...