PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ekolayzer User ayarı nasıl yapılıyor?

azizdost
27/06/2007, 11:35
Arkadaslar mesela cd calarken geliyorum ekolayzere hazır ayarlanmıs olanlar var bir preset var yani sıfır ayar birde eq user var yani kullanıcının kendi istediği gibi bantları ayarlayabildiği bolum kitabada baktım dediği gibi cok ugrastım ama yapamadım bilen varmı acaba ?

fox41
27/06/2007, 11:53
activelerde o dedıgın ayar olmuyor, bende yapadım.Yapan varsa bılmem....

unik06
27/06/2007, 12:02
şimdi şöyle;

ekolayzır user modundayken.. elini basılı tutuyorsun..ve baslardan başlayarak midler ve tizler diye her bşirini sırayla ayarlayabiliyorsun.

şimdi bakmadan kafadan söyledim..ama arabaya gittiğimde tekrar söylerim..olmaz ise :)

azizdost
27/06/2007, 12:07
pArdon ya benimki dnamic + kp yanlıs yazmısım düzelteyim bari...

zeynettin
27/06/2007, 12:58
bende merak ettim bunu bak anladım iyi oldu :)

azizdost
27/06/2007, 13:01
Sagol ya bu cok ii oldu kafayı yedim ben onla niye olmuyo diye
servise gitcektim nerdeyse :)

Gkhan
27/06/2007, 13:01
Kardeş ayarlama yapabiliyosun menüye giriyosun ordn user var bölümü ok liyosun sırasıyla -------- çıkıyo onları aşağı yukarı ayar yapıyosun.;)

Bu arada sende birde şuna bak denk gelirsen senin volume 20 başkasında 10 ama sesler eşit.O olay sendede varmı?

azizdost
28/06/2007, 15:23
Valla baska bi punto su olan tanıdıgım hiç yok ama imkan buldugumda farklımı diye bakarım tabiiki ama ses fena değil tatmin edici sayılır fakat ses acılmıyor 40 volume var daha 20 ses darmadagın oluyor basları iyice asağı cekersen falan eh işte.....

anvil
28/06/2007, 15:25
Kardeş ayarlama yapabiliyosun menüye giriyosun ordn user var bölümü ok liyosun sırasıyla -------- çıkıyo onları aşağı yukarı ayar yapıyosun.;)

Bu arada sende birde şuna bak denk gelirsen senin volume 20 başkasında 10 ama sesler eşit.O olay sendede varmı?
sen daha halledemedinmi o işi

omurkuru08
29/06/2007, 17:40
arkadaşlar o olayla benden fazla ilgilenen olmadı heralde ben o ayarların her türlüsünü denedim istersen deneyin sizde ben şuanda çok memmunum elimden geldiği kadar bişeyler yaptım bu user bölümündeki 1, yi 2-3 basamak indirdim 2, yi 1-2 basamak 3. yü 1 basamak yükselttim 4. normal 5. normal 6. 1-2 basamak indirdm sonuncuyu da 2 basamak indirdim
sonra audio bölümünden bası +4 terribleyide 1 veya -1 yapın sesi 30 a kadar çok rahat açın sonra en baslı müziklere bile dayanıyo vallahi ben baya uğraştım ii bi ses yakalamak için ...

microab
29/06/2007, 17:54
---..........................---
>>>---................---
>>>>>>---......---
>>>>>>>>>---

Kabaca eq ayarlarını bu şekilde "V" yaptığınızda vokali kısmış bas ve tizi açmış olursunuz.Orta kısım eksi ye düşmeyecek Sıfır hizasında ve iki uç max yukarıda olmayacak...
Amma anlatamadım haa :)

Beklentiler farklıdır mutlaka fakat benim gibi çok bağırmasın ama her şey tadında olsun diyenler varsa ideal.(20 ye kadar devam)

Bas +4--tiz +4
LOUDNESS açık
benim ayarım bu...

anvil
06/07/2007, 10:39
şimdi şöyle;

ekolayzır user modundayken.. elini basılı tutuyorsun..ve baslardan başlayarak midler ve tizler diye her bşirini sırayla ayarlayabiliyorsun.

şimdi bakmadan kafadan söyledim..ama arabaya gittiğimde tekrar söylerim..olmaz ise :)
nereye basılı tutuyosun. beceremedim bir türlü

unik06
06/07/2007, 10:52
nereye basılı tutuyosun. beceremedim bir türlü

en sağdaki menü tuşunun hemen solundaki tuşa (yanılmıyorsam "audio" yazıyordu)

"user" moduna geldiğinde, üstte bahsettiğim tuşa uzun süreli basınca..
----- şeklinde görülen ekolayzır ayarlarından en soldaki yani bas ayarı yanıp sönmeye başlıyor..yukarı-aşağı ok tuşları ile ayarlayıp...sağ-sol ok ile de yandakilere geçiyorsun.

anvil
06/07/2007, 10:58
en sağdaki menü tuşunun hemen solundaki tuşa (yanılmıyorsam "audio" yazıyordu)

"user" moduna geldiğinde, üstte bahsettiğim tuşa uzun süreli basınca..
----- şeklinde görülen ekolayzır ayarlarından en sondali yani bas ayarı yanıp sönmeye başlıyor..yukarı-aşağı ok tuşları ile ayarlayıp...sağ-sol ok ile de yandakilere geçiyorsun.
neyse teşekkürler. bir daha deneyeyim bakayım.

gurik
07/07/2007, 01:32
audio tuşuna basın. alt okla user deffault u bulun ve üst oka suzun basın ayar menüsüne girersiniz. sağ sol tuşlarla bantları seçer alt üst oklarla ayar yaparsınız tekrar audioya basar çıkarsınız.

anvil
07/07/2007, 14:32
bir de bunu deneyeyim bakayım. unikin dediği olmadı. kullanma kılavuzunda çok farklı anlatıyor.

anvil
10/07/2007, 14:50
audio tuşuna basın. alt okla user deffault u bulun ve üst oka suzun basın ayar menüsüne girersiniz. sağ sol tuşlarla bantları seçer alt üst oklarla ayar yaparsınız tekrar audioya basar çıkarsınız.
teşekkürler. bu şekilde oldu :thumbs_up2:

esmerce
19/07/2007, 19:24
Gurik kardeşim Allah senden razı olsun kişisel ekolayzırı ne ben ayarlayabildim ne de servis ayarlayabilmişti,teşekkür ederim.

OzzY
19/07/2007, 21:26
Hoşgeldiniz. aktif olmanız dileği ile.

Paranoya
25/02/2008, 17:09
Kitapçıkta yazanla becerememiş ve aylardır bu duruma, ses sistemine gıcık olarak gezmekteydim! :( Akşam gider gitmez deneyeceğim ve umarım Anvil gibi bir şekilde ben de sayenizde çözeceğim.
Ankara'da koca Birmot bile bilemedi, dedi Emotion değilse olmaz cart curt..
Vallahi forumların bu yönünü de ayrıca seviyorum! :)

Bu arada bildiğim kadarıyla Emotion Spor Paket standartta en yüksek ses sistemine sahip model ama onun da benimki (Dynamic -Spor Paketsiz-) ile tek farkı, bagajdaki subwoofer.

Doğru muyum arkadaşlar?

Tşkler..

plastro
26/02/2008, 00:44
sabah bende deniyeceğim bilgi için teşekkürler.

red shark
26/02/2008, 03:01
Kitapçıkta yazanla becerememiş ve aylardır bu duruma, ses sistemine gıcık olarak gezmekteydim! :( Akşam gider gitmez deneyeceğim ve umarım Anvil gibi bir şekilde ben de sayenizde çözeceğim.
Ankara'da koca Birmot bile bilemedi, dedi Emotion değilse olmaz cart curt..
Vallahi forumların bu yönünü de ayrıca seviyorum! :)

Bu arada bildiğim kadarıyla Emotion Spor Paket standartta en yüksek ses sistemine sahip model ama onun da benimki (Dynamic -Spor Paketsiz-) ile tek farkı, bagajdaki subwoofer.

Doğru muyum arkadaşlar?

Tşkler..

dediğin aynen doğru 6 kanallı anfi falan yazıyor ses sisteminde ama diğer standart bir ses sistemi olanlardan tek farkı bagajdaki subwoofer dedikleri ufacık kolon.geri kalan herşeyi aynı sestede hiç bir fark yok.:ermm:

ekorkut
03/03/2008, 17:50
Ben de yapamadım EQ ayarını. Sanırım MP3 süz Active lerde bu EQ ayarı çalışmıyor. Zaten yapılsa bile öyle aman aman bir ses olayı yok orjinal sistemin.

makeles
22/05/2008, 21:32
bende kurcaladım ama beceremedim.. resimli anlatan olsa duacısı olurum.. emotion spor paket..

usermm1
07/07/2008, 11:34
user EQ moddayken yukarı değil AŞAĞI tuşuna basılı tutunca ayarlanabiliyor. ayrıca activelerdede oluyor. örnek ben :)

ghostkanka
07/08/2008, 15:22
Dynamic -Spor Paket bizimki.bagajda subwoofer varda ne oluyorki sanki :) normallere göre ses birazcık derinleşiyor.oda ses 20-22 lerdeyken.sonra 30 lara çıktığında bi yarım saat kadar sonra cd ısınmaya başlayınca seste boğulmalar başlıyor.mecburen bu sefer sesi yine 20 lere indiriyorsun

atalay033
28/09/2011, 17:18
teşekkürler EQ user modunu bende ayarlamaya çalışmıştım yapamamıştım işten çıkar çıkmaz deniyecem.