PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grande Punto için üretilmiş karter korumalığı yok mu ?

sinanuzun
01/04/2012, 18:49
Arkadaşlar dün servise sorduk servis Grande Punto için üretilmiş orjinal karter korumalığı yok dedi şaşırıdım. Forumla paylaşmak istiyorum acaba Grande puntolar için üretilmiş böyle bir aparat yok mu varsa bana ürün kodu verebilecek olan var mı zira ben var diye biliyordum çok şaşırdım. korumalık taktırmak istiyorum.

Solitude
01/04/2012, 19:07
Grande punto için karter korumalığı var fiyatıda aşşağı yukarı 90 lira civarı olmalı, parça kodunu bilmiyorum ama forumda birçok arkadaş karter korumalığı taktırmıştı.

dejavu
01/04/2012, 19:09
var enişte var :)

Luc
01/04/2012, 19:24
Var benim arabada orijinal. Solitude'un soyledigi gibi 90 TL civari iscilik haric.

Servis haricide satiliyor bu arada.

Sent from my GT-I9100 using

sinanuzun
01/04/2012, 19:51
Dün servise sorduk fiat servisindeki arkadaş hocam grande punto için üretilmiyor grande puntolar için orjinal parça yok taktıranlar dışarıda taktırıyor olabilirler dedi. Şimdi var mı yok mu ? Ben taktırmak istiyorum ama sevis yok diyor en azında ürünün tam adını ve orjinal ürün kodunu alırsam daha net bilgi veriri karşı tarafa veya orjinalini başka servisten getirtip taktıtracağım.

sinanuzun
01/04/2012, 23:30
Karter koruma ile alt koruma aynı şeyler mi ?

sharky
01/04/2012, 23:34
GP için olduğuna göre evo lar içinde vardır diyebiliyor muyuz? :) Bu arada doblolar gibi plastik bir aksam mı, yada bildiiğimiz tip metal mi?

sinanuzun
01/04/2012, 23:42
servis evolar için var diyor e peki evo için olanı grande puntoya uymaz mı acaba ?

Ziyaretci037
02/04/2012, 00:15
GP için olduğuna göre evo lar içinde vardır diyebiliyor muyuz? :) Bu arada doblolar gibi plastik bir aksam mı, yada bildiiğimiz tip metal mi?

Kardeşim evolar için var zaten bende taktırdım:)

sinanuzun
02/04/2012, 09:49
evolar için varmış evet ama grande puntolar için servis ısrarala yok diyor.

serkan86
02/04/2012, 10:14
özel olarakta yaptırabilirsin.ama kaza anı güvenlik açısından tehlikeli bir durum olur.
(bnm için pek sorun değil ilk kasiste bırakır geçerim.:-))

Ziyaretci037
02/04/2012, 15:26
özel olarakta yaptırabilirsin.ama kaza anı güvenlik açısından tehlikeli bir durum olur.
(bnm için pek sorun değil ilk kasiste bırakır geçerim.:-))

Tehlikeli olucak bi durum yok çünkü plastiğe benzer bi parça,ağır,motorun kendini bırakmasını engellicek bi malzeme değil..

Bence ilk kasiste arabanın başka yerlerini bırakmaktansa onu bırakmak daha iyidir:)

Solitude
02/04/2012, 15:31
Konuyu işgal etmek istemem ancak aracında karter koruma olan arkadaşlara bir sorum olacak. Bu korumalık motor sesi ve rüzgar sesi konusunda yahut motorun çabuk ısınması konusunda bir avantaj sağladımı. Yani karter muhafazalığı yapmak dışında sizin gözlemlediğiniz bir + sı var mı ?

sharky
02/04/2012, 19:35
Kardeşim evolar için var zaten bende taktırdım:)

E ozaman takalım kardeşim bizde :) 81 liraymış işçilik hariç.. riske gerek yok dimi ama ;)

sinanuzun
02/04/2012, 22:25
Sevgili arkadaşlar Grande puntosuna karter koruma taktıranlar dışarıda mı taktırdılar serviste mi orjinal parça mı taktırdırlar ve hangi fiat servisi olduğunu bana yaabilirler mi ikna konusunda sorunum var. Zira böyle bir parçanoın olmadığı takılan parçanın sevis dışı orjnal parça olmayabileceği söyleniyor.

mantris
04/04/2012, 01:04
Parça kodunu bilmiyorum ama var bende bakmıştım 85 lira fiyatı var plastik bir parça

sanyu
04/04/2012, 09:52
2 yıl önce 90 tl gibi bir rakama ben taktırmıstım.Antalya Çöpelli fiat yedek parçacıdan almıstım.Yaşadığım yerde bu sene çok kar yağdı.Aracın altını kara sürttüğüm oldu.kırıldı.zaten plastik.şimdi sökecem.Aslında saçtan yaptıracan özel bir yere.

Ziyaretci036
04/04/2012, 10:27
2 yıl önce 90 tl gibi bir rakama ben taktırmıstım.Antalya Çöpelli fiat yedek parçacıdan almıstım.Yaşadığım yerde bu sene çok kar yağdı.Aracın altını kara sürttüğüm oldu.kırıldı.zaten plastik.şimdi sökecem.Aslında saçtan yaptıracan özel bir yere.
hocam sac sağlam ama ses yapar titreşimden.

sanyu
04/04/2012, 10:37
hocam sac sağlam ama ses yapar titreşimden.

diğer marka araçlarda saçtan var.hiç ses çıkarmıyor.

bugatti
10/04/2012, 11:01
arkadaşlar ben karter korumalığını özel yaptırdım 100tl paslanmaz çelikten.
oto kaportocular yapıyor. gelelim faydasına birkere motoru setlerden geçerken muhafaza sağlıyor ikicisi altan gelen asfalt uğultusunu kesiyor.üçüncüsü yagmurlu havalarda ve su birikintilerden geçerken motora sıçramasını önlüyor

sinanuzun
10/04/2012, 11:34
peki arkadaşlar bu karter koruma takınca otomatikmen arbanın alt yüksekliği azalıyor mu ? Bir diğer soru karter koruma taktıracağımız yerin altında uzun demir var bu demir karter korumanın altında mı olacak yoksa üstünde mi ? dışaradan görünmeye devam mı etmeli ?

Ziyaretci037
10/04/2012, 11:39
E ozaman takalım kardeşim bizde :) 81 liraymış işçilik hariç.. riske gerek yok dimi ama ;)

Tak tabi nolucak kiri engelliyo en azından..Ben 90 liraya taktırmıştım geçen sene işçilikle beraber..

arkadaşlar ben karter korumalığını özel yaptırdım 100tl paslanmaz çelikten.
oto kaportocular yapıyor. gelelim faydasına birkere motoru setlerden geçerken muhafaza sağlıyor ikicisi altan gelen asfalt uğultusunu kesiyor.üçüncüsü yagmurlu havalarda ve su birikintilerden geçerken motora sıçramasını önlüyor

Çelikten yaptırınca alttan darbe aldığında daha sağlam korur haklısınız ama motorun olası bi kaza anında kendini yere bırakmasına engel teşkil edip tehlikeli bi durum yaratabileceiğini düşünüyorum..

msi
05/02/2013, 16:52
arakdaşlar bende karter korumalığı taktırmak istiyorum servislerde mevcut mudur bu parça yakın zamanda taktıran oldu mu? yorumlarınızı rica ediyorum :)))

Luc
05/02/2013, 17:36
arakdaşlar bende karter korumalığı taktırmak istiyorum servislerde mevcut mudur bu parça yakın zamanda taktıran oldu mu? yorumlarınızı rica ediyorum :)))

Alman gereken parça aşağıda dostum. Servisler, yedek parçacılarda mevcut. Yedek parça satan yerden alırsan, daha çabuk alırsın.

Kodu: 51846205

https://img824.imageshack.us/img824/4565/20111208180832.jpg

khanunl
05/02/2013, 17:56
Arkadaşlar araştırmalarım sonucu Bursa'da bir firmanın yerli üretimini buldum.Ürün ve firmanın mamullerini incelemek isteyebilirsiniz firmanın web adresini yapıştırıyorum.
SODSAN® AŞ (https://www.sodsan.com/)

msi
05/02/2013, 18:21
ilginize çok teşekkür ederim arkadaşlar :)))

Eduardo
05/02/2013, 18:31
Bende bi ara cok arastirdim aracim dip basik oldugu icin ilk tumsekte kirilir diye hic girismedim sonradan hala nekadar dogru ne kadar yanlis emin degilim

iyte
05/02/2013, 19:12
Arkadaşlar araştırmalarım sonucu Bursa'da bir firmanın yerli üretimini buldum.Ürün ve firmanın mamullerini incelemek isteyebilirsiniz firmanın web adresini yapıştırıyorum.
SODSAN® AŞ (https://www.sodsan.com/)

plastik mi bu ya? tam anlayamadım ben