PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Radyo kapanıp açılıyor, farlar flash gibi çakıyor.

guvenki
01/04/2012, 16:03
Merhaba Arkadaşlar,
2008 mj active aracımda son günlerde bazen radyo kendine kapanıp açılmaya başladı,
ayrıca geceleri farkettiğim; farlar açıkken birden flash gibi parlıyor, bu daha çok düşük devirlerde belirgin oluyor,
buna benzer sorunla karşılaşan arkadaşım var mı? sebebi ne olabilir, teşekkürler.
Sevgi ve Selamlar.

efe_erdem
01/04/2012, 16:10
Büyük ihtimalle aküyle ilgili bir sorunun vardır. Ancak motorun devırlıyle ılgılı bır prblemde olabılr. Cok dusuk devırlerle bazen, ozellıkle aracı parkederken ya da ayagımızı debrıyajdan cekıp gaza basarken gec kaldgımızda araba tekler gbı olur o zaman da farların ısıgının bır anda azalıp sonra arac topladıgında ısıgın arttıgını goruyoruz. Ben senın yerınde olsam hemen aracı servıse gosterırırm bır yerde bır tıkanıklık varsa ornegın hava fıltren cok eskımıs olabılır motor yagıyla da ılgılı bır prblem olabılır ve aracı cok zorladıgında aynı devırlere tutunmak ıcın hararet problemı de cıkabılr.

OzzY
01/04/2012, 16:40
xenon varmı?

tayfux
01/04/2012, 18:26
elektrik gidip geliyor olabilir dolaylı olarak araba çalışırken elektrik gitmesi gelmesi akünün düzgün şarj etmediğini gösterir..şarj dinamosunda sıkıntı olabilir..

guvenki
01/04/2012, 19:47
Büyük ihtimalle aküyle ilgili bir sorunun vardır. Ancak motorun devırlıyle ılgılı bır prblemde olabılr. Cok dusuk devırlerle bazen, ozellıkle aracı parkederken ya da ayagımızı debrıyajdan cekıp gaza basarken gec kaldgımızda araba tekler gbı olur o zaman da farların ısıgının bır anda azalıp sonra arac topladıgında ısıgın arttıgını goruyoruz. Ben senın yerınde olsam hemen aracı servıse gosterırırm bır yerde bır tıkanıklık varsa ornegın hava fıltren cok eskımıs olabılır motor yagıyla da ılgılı bır prblem olabılır ve aracı cok zorladıgında aynı devırlere tutunmak ıcın hararet problemı de cıkabılr.

bu durum vites değişikliğinde değil, 2 nci viteste giderken de oluyor, hava filtresi yeni, motor yağını değiştirdim

guvenki
01/04/2012, 19:48
xenon varmı?

xenon yok Ozan

efe_erdem
01/04/2012, 19:53
Akünüzle ilgili bir probelm olması ihtimali cok yuksek o zaman. Herhangi bi aucuye gıdıp durumuna baktırın

GP COSKUN
01/04/2012, 23:37
akünüzün kutup başlarını ve aracınızın şase kablosunu kontrol edin bunlardan birinde gevşeklik veya oksitlenme var temazsızlık olduğundan yapar bunu

guvenki
03/04/2012, 00:47
akünüzün kutup başlarını ve aracınızın şase kablosunu kontrol edin bunlardan birinde gevşeklik veya oksitlenme var temazsızlık olduğundan yapar bunu

akü kutup başlarını temizlemek için sökersem, herhangi bir yerde hafıza silmesi vs. gibi durum ile karşılaşma ihtimalim var mıdır ? teşekkürler..

haloten
28/06/2013, 18:20
Bu sorun bendede var farlar ve iç ışıklandırmalar flaş yapıyor bunun nedeni nedir anlamadım akü dolu sorunun çözen varsa paylaşsın lütfen