PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon tıkırtı burcu

sulger
31/03/2012, 13:03
bozuk yolda direksiyona vuran rahatsız edici tıkırtı sesi.

çözüm için komple dirksiyon değişimi yada torna da teflon burç yaptırılıyor.

bunlara hiç gerek yok megan 2 için yan sanayi üretilmiş tıkırtı burcu üzerine 2 de oring geçirerek takılınca orjinalden güzel oluyor. maliyeti ise 10tl konuyla ilgili muzdarip olan varsa mesajla ulaşsınlar.detayları anlatırım herkese iyi günler.

Ziyaretçi048
31/03/2012, 14:16
seni allah gönderdi bana :) Pm atıyorum hemen

operatormurat
31/03/2012, 21:50
serkan fotoğraf çekip detaylı anlatırsan,nasıl söküp nasıl takacağımızı izah edersen çok makbule geçer kardeşim...

Ziyaretçi048
31/03/2012, 22:09
ben pm attım ama cevap gelmedi..

sulger
31/03/2012, 22:58
direksiyon sağ tarafında kalkışta ve bozuk yolda tıkırtı sesi gelmeye başlamıştı.rot koluna baktım sağlam sektör milinin yataklandığı direksiyon kutusunun sağında bir burç var boşluk yapmış ve sert olduğundan sesi kutu vasıtasıyla içeri acayip yüksek geliyordu.serviste burç yok komple direksiyon değişiyor.tek burç yok.traversi sökerek kutuyu söktüm orjinal burç çok zor çıkıyor sert kırılıyor.iç dış ölçüleri aldım sanayide tek tek parçacıları dolaştım.corsa d ile aynı kutu corsa da da burç yok.corsa c nin burcu var küçük kalıyor.ama üzerinde o ring var sertliği alıyor.megan 2 için üretilmiş burç ölçüsü ve fiziksel göünüm ve bağlantısı çok güzel tuttu.corsa c den esinlenerek o rig aldım 2 tanede 10tl ye kutuya monte ettim güzelcede yağladım çok güzel oldu ses seda kalmadı.

sagitta
31/03/2012, 23:51
iyi benim sol tarafdan ses geliyor bunu senmi hallettin yoksa bir tamirciyeme götürdün

sulger
31/03/2012, 23:59
ben hallettim ama benim garajım var kendim uğraşabiliyorum bir tamirciye direksiyon kutusunu söktürmenizi tavsiye ederim.sol dan geliyor direksiyona vuruyorsa ayarındandır.burç sağda çünkü.

nightblue_35
01/04/2012, 00:16
Merhaba benim arac cukura gırdıgı zaman dıreksıyonun altından tıkır tıkır dıye bısey vuruyor bundanmı kaynaklı acaba ta direksiyonda hissediyorum sanki direksiyonda boşluk varda cukura girince vurmaya baslıyor sanki bir sey gevsemıste sıksam ses kesilcek tarzda.Senindemi böyleydi?

sulger
01/04/2012, 00:22
muhtemelen bundan ama yinede anlayan birine göster.

Av.Efe
01/04/2012, 08:56
3 kere direksiyonumu degistirdiler bu konudan dolayi bedavaya... Gerisini siz düsünün ben sattim kurtuldum

sulger
01/04/2012, 13:11
aynen dediğin gibi bu küçük parça için komple direksiyon kutusu değişiyor.