PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sol cam tek dokunuş modda cam ve cam sıkışma sensör problemi

GooSe
25/03/2012, 20:53
Arkadaşlar Merhaba;

Bugün aracımda yaptığım EGR valf temizliği sırasında aküyü çıkardım ve yaklaşık 4 saat kadar akü sökük kaldı. SOnra işim bitip ekipmanları topladım marşa bastım tecrübeye çıkarken sol ön camın otomatik olarak tek dokunuşla inmediğini farkettim, sağ ve arkadalrdas sorun yoktu. Bunun üzerine sıkışma sensorunü denedim. sol çalışmıyor,diğerleri çalışıyor. Kumandadan 4 camı indirip kaldırmayı denedim. sol yine çalışmıyor diğerleri oluyor. Ama kumanda düğmesine ne kadar bassarsan o kadar indirip-kaldırıyor. yani sorun tek dokunuş ve sıkışma sensöründe gözüküyor. Daha önce başına gelen varmı ? yada sigorta röle vs. gibi bir ekipman ile bağlantılı olabilirmi ?

Not: EGR kumanda yayı söküm ve temizliğini resimli olarak yeni konu başlığı ile açacağım.

benkimya
25/03/2012, 21:50
Hocam özelden mesajlaşmıştık hatırlarsan bende temizlettima ama akşamına yeniden yandı lamba, sen konuyu açarsan bende sökmeye çalışacağım becerebileceğim bişey ise. Cam açma kapama için bendeki active modelde de sıkışma önleyici ve tek dokunuşla açılma özelliği varmı ??? Ben denedim ama bahsettiğiniz gibi tek dokunuşla açılıp kapanmıyor ayrıca sinyal için de bazı arabalarda sinyal kolunu biraz oynaıtınca 3 kez yakıyor sinyali bizde de böyle bişey var mı??

OzzY
25/03/2012, 21:59
camı sonuna kadar indirin 2 sn daha basılı tuttun, sonra sonuna kadar kapatıp 2 sn daha basılı tutun.

gurik
26/03/2012, 00:32
camı sonuna kadar indirin 2 sn daha basılı tuttun, sonra sonuna kadar kapatıp 2 sn daha basılı tutun.

aynen. camı ecu ya tekrar tanıtmanız gerekli. resetlenmiş.

GooSe
26/03/2012, 14:54
sorun çözüldü teşekkürler

GooSe
26/03/2012, 14:56
Hocam özelden mesajlaşmıştık hatırlarsan bende temizlettima ama akşamına yeniden yandı lamba, sen konuyu açarsan bende sökmeye çalışacağım becerebileceğim bişey ise. Cam açma kapama için bendeki active modelde de sıkışma önleyici ve tek dokunuşla açılma özelliği varmı ??? Ben denedim ama bahsettiğiniz gibi tek dokunuşla açılıp kapanmıyor ayrıca sinyal için de bazı arabalarda sinyal kolunu biraz oynaıtınca 3 kez yakıyor sinyali bizde de böyle bişey var mı??

active lerde yok,benim aracım emotion olduğu için 4 camdada sıkışma sensörü ve kumandadan açıp kapama var . Tek dokunuş sinyal ise yanlış hatırlamıyorsam 2009 dan sonraki modellerde var sizin aracınızda benim aracım gibi 2007 modeldi sanırım . EGR valf ile ilgili konu açtım yine yardımcı olmaya çalışırım.

alperd
26/03/2012, 16:15
active lerde yok,benim aracım emotion olduğu için 4 camdada sıkışma sensörü ve kumandadan açıp kapama var . Tek dokunuş sinyal ise yanlış hatırlamıyorsam 2009 dan sonraki modellerde var sizin aracınızda benim aracım gibi 2007 modeldi sanırım . EGR valf ile ilgili konu açtım yine yardımcı olmaya çalışırım.

benim araç 2009 active.

sol taraf hem açarken hem kaparken basık tutunca otomatik alıyor ama SAĞ taraf açılırken alıyor, KAPANIRKEN almıyor (?)

hepsi mi böyle yoksa sağ tarafı tekrar tanıtmam mı gerekli :help:

alperd
27/03/2012, 11:14
:help:
benim araç 2009 active.

sol taraf hem açarken hem kaparken basık tutunca otomatik alıyor ama SAĞ taraf açılırken alıyor, KAPANIRKEN almıyor (?)

hepsi mi böyle yoksa sağ tarafı tekrar tanıtmam mı gerekli :help:

açıp 2 sn basılı tuttum kapatıp 2 sn basılı tuttum bir şey değişmedi.
sağ cam hala açarken oto alıyor, kaparken almıyor.

normal mi bu eeeyy active kullanıcıları duyun sesimi :help: