PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyondan gelen çıtçıtçıtçıt sesi ve direksiyonun devreye girmeme problemi...

umut07
25/03/2012, 11:34
Benim aracımdada 2011 evo 1.3 garantisi devam ediyor. Bir kaç sefer aynı şekilde marşa basınca direksiyonu kontrol edin klavuza bakın diye yazı çıktı. Tekrar motoru stop edip sonra tekrar calıştırınca durum düzeliyor. Servise gittiğimde arıza göstermiyor hiçbir arıza kaydı bilgisayarda çıkmıyor. Dikkatimi çeken şu normalde marşa basınca direksiyondan tek çıt sesi çıkıyor ve direksiyon devreye giriyor. sorun olduğunda çıt sesi birden çok çıtçıtçıtçıt şeklinde çıkıyor ve direksiyon devreye girmiyor malum uyarı geliyor. Servis beni arayacağını söyledi fakat hala beklemedeyim. bir yıllık aracımda bu durumu 8 veya 9 kez yaşadım. Bakalım ne olacak. Merak ettiğim meşur city arızası bumudur.

icngz
25/03/2012, 22:04
direksiyonun devreye girmemesini bilmiyorum ama cıtcıt sesi normal dendi.birkaçtane sıfır puntoyu denedik serviste usta ile hepsinde cıtcıtcıt sesi direksiyonu cevirince geliyordu. o da sinyal ünitesi dendi...

Moosty
30/03/2012, 08:02
Bende de var o problem, uzun zamandır yapmıyordu bu sabah yine yaptı. Motoru durdurup yeniden çalıştırmak da bir işe yaramıyor, arabayı bir kaç metre hareket ettirdikten sonra yeniden çalıştırınca düzeliyor.

Serviste bunun için bir kalibrasyon ayarı yaptılar ama daha servisten çıktıktan 5 dk sonra yeniden tekrar etti.

Yaklaşık 5 aydır yaşamıyordum bu gün yine yaşadım. Arabanın 2014 e kadar garantisi var; garantinin sonlarına doğru değiştirmeyi düşünüyorum.