PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon kutusu .. yardım

Ziyaretçi048
22/03/2012, 20:04
selam arkadaşlar
.. bu punto beni batırdı
daha öncede belirtiğim üzere ön takımdan lok lok diye sesler geliyordu. Bugün artık dayanamadım 2 takoz aldım sanayinin yolunu tuttum. ön takım komple indirildi. takozlar değişti. ön fren balataları ön fren diskleri bitmiş dedi usta torna kurtarmaz kırılır dedi onlarda değişti.ama o lok lok sesleri halen ısrarla devam ediyor.. . usta amartisörler sağlam z rotlar sağlam ön takım sağlam amartisör takozları sağlam geriye bir tek direksiyon kutusu kalıyor dedi :wallbash: vallahi soğudum bu arabadan. motorun altında yağ kaçakları vardı. yağ eksiltmesinin sebebi oymuş. kartel de 13 tane civata var hepside yalama olmuş . 100 lira yeni civata yuvası yaptırmaya verdim. zincir ses yapmaya başladı 160 tl zincire verdim. Bu arada daha önce aracım sesli çalışıyor yağ eksiltiyor diye konu açmıştım meğer zincir 1.5 bakla uzamış sente atmış gibi olmuş ondan sesli çalışıyormuş. yağ eksiltmeside karterdenmiş. zincir kapağı yağ sızdırıyormuş sadece contasına 50 tl verdim.tam işler bitti derken gergi bilyasıda bozuldu nasıl bozulduysa gece 11 de parçacıyı yatağından kaldırdık 110 tl de ona verdim. ustalıkta 100 tl gitti.. 2 disk balatalar takoz değişmine 250 verdim. kuruttu beni bu araba :wallbash: ve halen sorun çözülmedi. delirmek üzereyim bu direksiyon kutusu değişecekmi? tıkırtı burcu diye bir şey var dedi usta parçası veya tamir takımı satılıyorsa alırız hallederiz dedi. yoksa revizyona yollarız dedi. şimdi nedir bu direksiyondan gelen ses? ucuz bir problemmidir? yoksa ocağıma incir ağacımı diker :(

cemal arslan
22/03/2012, 20:19
tıkırtı burcu...120-150 lira maliyeti var aklımda kaldığı kadarı ile...

Ziyaretçi048
22/03/2012, 22:15
tıkırtı burcu...120-150 lira maliyeti var aklımda kaldığı kadarı ile...

2006 model puntoların hepsinde bu problemin olduğunu öğrendim. verdiğiniz bu fiyata işçilik dahilmi acaba? yoksa sadece tıkırtı burcumu o kadar tutuyor cemal bey?

cemal arslan
22/03/2012, 22:21
2006 model puntoların hepsinde bu problemin olduğunu öğrendim. verdiğiniz bu fiyata işçilik dahilmi acaba? yoksa sadece tıkırtı burcumu o kadar tutuyor cemal bey?

ustadan gerekli bilgiyi alabilirsiniz...

Ziyaretci046
22/03/2012, 22:25
senin bu arabada bu kadar sorun varsa km si kaç 250.000 km demi

barisunye
22/03/2012, 23:52
selam arkadaşlar
.. bu punto beni batırdı
daha öncede belirtiğim üzere ön takımdan lok lok diye sesler geliyordu. Bugün artık dayanamadım 2 takoz aldım sanayinin yolunu tuttum. ön takım komple indirildi. takozlar değişti. ön fren balataları ön fren diskleri bitmiş dedi usta torna kurtarmaz kırılır dedi onlarda değişti.ama o lok lok sesleri halen ısrarla devam ediyor.. . usta amartisörler sağlam z rotlar sağlam ön takım sağlam amartisör takozları sağlam geriye bir tek direksiyon kutusu kalıyor dedi :wallbash: vallahi soğudum bu arabadan. motorun altında yağ kaçakları vardı. yağ eksiltmesinin sebebi oymuş. kartel de 13 tane civata var hepside yalama olmuş . 100 lira yeni civata yuvası yaptırmaya verdim. zincir ses yapmaya başladı 160 tl zincire verdim. Bu arada daha önce aracım sesli çalışıyor yağ eksiltiyor diye konu açmıştım meğer zincir 1.5 bakla uzamış sente atmış gibi olmuş ondan sesli çalışıyormuş. yağ eksiltmeside karterdenmiş. zincir kapağı yağ sızdırıyormuş sadece contasına 50 tl verdim.tam işler bitti derken gergi bilyasıda bozuldu nasıl bozulduysa gece 11 de parçacıyı yatağından kaldırdık 110 tl de ona verdim. ustalıkta 100 tl gitti.. 2 disk balatalar takoz değişmine 250 verdim. kuruttu beni bu araba :wallbash: ve halen sorun çözülmedi. delirmek üzereyim bu direksiyon kutusu değişecekmi? tıkırtı burcu diye bir şey var dedi usta parçası veya tamir takımı satılıyorsa alırız hallederiz dedi. yoksa revizyona yollarız dedi. şimdi nedir bu direksiyondan gelen ses? ucuz bir problemmidir? yoksa ocağıma incir ağacımı diker :(

eğer sorun dıreksıyon kutusu ise fiat iyi niyet garantısı kapsamında değişiyor...benım arac ful servıs bakımlı ıdı tamamını karşıladı ucretsız.aynı sekılde bozuk yolda lok lok metal sesı falan vardı..siz de bı deneyın teşhıs ettırın sonra iyi niyet garantısı ısteyıp bı bastırın derim..

Ziyaretçi048
23/03/2012, 00:45
senin bu arabada bu kadar sorun varsa km si kaç 250.000 km demi

201.000 de bey

nightblue_35
23/03/2012, 08:50
201.000 de coşkun bey

Cevap yazdığın adam :D Sen bu arabayı ne zaman aldın? Aldığında kaç km deydi?

cihankardes
23/03/2012, 10:51
Abi makineyi alırken keşke iyi bir usta baksaymış.
Neyse olan olmuş artık. Tüm sıkıntılarda sana denk gelmiş.
Tüm ayarları güzel yapılınca sorun kalmaz inşallah

GP COSKUN
23/03/2012, 11:14
ya hüsamettin arabanın elle tutulacak bir yeri kalmamaış
peki alıken hiç mi bakmadın yada baktırmadın arkadaşım
yazık ettiğin masrafa üzüldüm hakikaten

armi
23/03/2012, 11:23
Sıkma canını hepsi düzelir dostum mekanik sonuçta.

Ziyaretçi048
23/03/2012, 13:07
ya hüsamettin arabanın elle tutulacak bir yeri kalmamaış
peki alıken hiç mi bakmadın yada baktırmadın arkadaşım
yazık ettiğin masrafa üzüldüm hakikaten

abi sorma .. aracı alırken bakmadım açıkçası satan adam artık nasıl bindiyse arabaya bir arabaya hiçmi bakım yapılmaz.. bu kadarmı hor kullanılır. 1999 model 306 aracım vardı. yakıtından bıktığım için aldım bunu. allah .. Uygun fiyata aldım 198 binde Km yüksek birazda bakımsız diye. . Motorunda birşey yok dediler bende gerisi önemli değil dedim. Aracın büyük kazası belası yoktu.. ne bilim her gün bir tarafının su koyvereceğini

Ziyaretçi048
23/03/2012, 13:08
Cevap yazdığın adam :D Sen bu arabayı ne zaman aldın? Aldığında kaç km deydi?

Nihat bey internetim gitti evde bende cep telefonundan foruma girmek gibi birşeye kalkıştım.. cevaplarda isimlerde karıştı :)

since1453
23/03/2012, 13:27
200binde 6 yaşında bir araç servis te ekspertiz yaptırsaydınız keşke,umarım en az masrafla sounuunuz çözülür

gurik
24/03/2012, 23:32
selam arkadaşlar
.. bu punto beni batırdı

bir tek tak tak vurma sesi yapan ve bunu en küçük çukurda dahi yapan darbe takozlarına bakmamışlar hayret.

Infortion
25/03/2012, 23:31
Hocam yanılmıyorsam 15-16 gibi bi fiyata almıştınız bu aracı. Konu açmıştınız aldığınızda. Bu fiyata aldığınıza göre masrafsız bi araba beklemek çok iyimser bi tahmin olurdu. Geçmiş olsun inşallah fazla zarar etmezsiniz.

iphonecu
25/03/2012, 23:59
2006 benim aracta cukurlara girdigimde lok lok ses yapiyordu z rotlarini degistirdim duzeldi

Saygilar...

kaan3368
26/03/2012, 00:16
aynı sorun bende de vardı MOTOR KULAKLARI

Ziyaretçi048
26/03/2012, 08:52
Hocam yanılmıyorsam 15-16 gibi bi fiyata almıştınız bu aracı. Konu açmıştınız aldığınızda. Bu fiyata aldığınıza göre masrafsız bi araba beklemek çok iyimser bi tahmin olurdu. Geçmiş olsun inşallah fazla zarar etmezsiniz.

evet biraz uygun fiyata almıştım .. 15-16 değil 13.750 ye almıştım ama 2 bin TL yedi şimdiden. hayırlısı inşallah başka şeyler çıkmaz:blush000:

ELMA09
28/03/2012, 13:42
bende de benzer sorun var sol taraftan çukura girince tak tuk diye ses geliyor. rot balansa gittim direksiyon kutusundan dediler söküp bakımını yaptırdım sonuç aynı. bi daha ustaya gittim ön takım sağlam dedi başka rot balanscıya gittim durumu anlattım en son fren merkezine baktır dedi. bana da mantıklı geliyo çünkü kutudan olsa her iki taraftanda ses gelmesi lazım. ustaya söyledim olabilir dedi pimleri aşınıp ses yapabiliyor dedi. söküp baktırcaz bakalım. ayrıca kutu tamiri 100+100 tl ye bostancıda yaptırdım.

gurik
28/03/2012, 14:27
https://www.baslaroto.com/resimler/152_doblo-on-amortisor-darbe-takozu%20(1).JPG

BU YAPIYOR O SESİ.

alicanveliy
29/03/2012, 01:46
Tıkırtı burcu denilen zımbırtı bu mu?
Bozuk yolda giderken veya setlerden geçerken arabamdan lakırtılar geliyor. Tıkırtı burcundanmış. Parça ucuz ama çok cins bi yerde olduğu için değiştirmesine epeyce para istiyorlar. Değiştirmekten başka çözümü yok mu ki?