PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto Evo Orjınal Boya Kalınlığı Mikron Değerleri hk.

EmreGebze
22/03/2012, 11:34
Arkadaşlar merhaba,
Fiat Punto evo orjinal boya mikron değeri için servisdeki arkadaş 300 Mikrona kadar normal dedi ama bana çok geldi.
Benim bildiğim 75 mikron astar kat sonra boya 20-25 mikron en son vernik o da 25-30 mikron arası toplamda 125-130 arası normal orjınal boya değeri.
Konu hakkında bilgi ve desteklerinizi rica ederim.
İyi günler

takres
22/03/2012, 12:19
120-160 arası normal diye biliyorum...

M@GIC
22/03/2012, 12:22
300 mikron ve üstünde kesin macun vardır.
abimin corollasında 70-72 arasında değişiyordu. genelde 90-120 çıkarsa vernik var deniyor.

dogus618
22/03/2012, 12:30
benim evomda 90 ile 160 arası çıktı mikron muhabetti 3 ustanında dediiği 300 mikrondan sonrası kesinlikle astarlıdır dedi

gurik
22/03/2012, 19:20
fabrika düzeltme boya katı ve zımpara işçiliği mikron değerlerini oynatıyor. Ayrıca nano polimer katkılı cila uygulamaları da film tabakası oluşturduğundan kalınlığı arttıryor. ben serviste 250 mikron üst sınır ifadesini çok kesin duydum. Fabrika düzeltme boyası her parçada farklı kalınlık veriyor,bazı tilkiler de bunu parça boyalı diye yutturmaya çalışıyor.İlk aracımda bunu yapmaya çalışmışlardı bana.

Bolu_Beyi
23/03/2012, 23:23
80-140 arası değerler orjinal değerler diye biliyorum bende. Fakat duyduğuma göre boya makinasının kaliteside çok önemliymiş...

GooSe
25/03/2012, 20:59
Arkdaşlar boya olarak 300 mikron üzeri boya teknik olarak sıkınıtlı boyadır. Zaten elcometre cihazı çıktı herkes boyacı oldu. Bunlar galericilerin oyunları ,oyuna gelmeyin. Mercedes dahil hiç bir otomobil markası benim boyam şu mikron diye kalınlık vermez. o yüzden eğer çok içiniz rahatsızsa üç kağıtcı galericiler canınızı sıkmasın. onlar nice boyasız araçlarıda boyalı diyip ucuza düşürmeye çalışıyorlar. ASlında boyanız ne kadar kalınsa okadar iyidir. sac yüzeyden ne kadar uzaklaşırsanız korozyon direnciniz o kadar artar.

The End
25/03/2012, 21:41
Arkdaşlar boya olarak 300 mikron üzeri boya teknik olarak sıkınıtlı boyadır. Zaten elcometre cihazı çıktı herkes boyacı oldu. Bunlar galericilerin oyunları ,oyuna gelmeyin. Mercedes dahil hiç bir otomobil markası benim boyam şu mikron diye kalınlık vermez. o yüzden eğer çok içiniz rahatsızsa üç kağıtcı galericiler canınızı sıkmasın. onlar nice boyasız araçlarıda boyalı diyip ucuza düşürmeye çalışıyorlar. ASlında boyanız ne kadar kalınsa okadar iyidir. sac yüzeyden ne kadar uzaklaşırsanız korozyon direnciniz o kadar artar.
+1000:thumbs_up2:

aposport
09/12/2012, 09:16
+1000:thumbs_up2:

bende yeni punto evo mu alırken aynı sıkıntıyı yaşadım. normal bir boyacıya gittik 2 parçada 180 çıktı. diğerleri 120 civarı.

boyacı eliyle kontrol etti, gözüyle kontrol etti birşey anlayamadı ama makine yüksek verdi diye boyalı dedi.

ben puntolardaki boya muhabbetini bu forumdan bildiğim için kesinleştirmek için yetkili servise götürdüm.

Yetkili serviste aynen sizin dediğiniz gibi puntolar da 250 - 300 e kadar toleremiz var dediler. yinede yetkili servisin boyacısını çağırdık. eliyle, gözüyle ve makineyle kontrolünü yaptı. "boya yok için rahat olsun" dedi.

ama bilinçli olmasak, yetkili servise götürmesek, hem alıcı hem satıcı olarak mağdur olacağız.

punto da keşke böyle fabrikasyon hatalar hiç olmasa :(

tayfux
09/12/2012, 12:02
bende yeni punto evo mu alırken aynı sıkıntıyı yaşadım. normal bir boyacıya gittik 2 parçada 180 çıktı. diğerleri 120 civarı.

boyacı eliyle kontrol etti, gözüyle kontrol etti birşey anlayamadı ama makine yüksek verdi diye boyalı dedi.

ben puntolardaki boya muhabbetini bu forumdan bildiğim için kesinleştirmek için yetkili servise götürdüm.

Yetkili serviste aynen sizin dediğiniz gibi puntolar da 250 - 300 e kadar toleremiz var dediler. yinede yetkili servisin boyacısını çağırdık. eliyle, gözüyle ve makineyle kontrolünü yaptı. "boya yok için rahat olsun" dedi.

ama bilinçli olmasak, yetkili servise götürmesek, hem alıcı hem satıcı olarak mağdur olacağız.

punto da keşke böyle fabrikasyon hatalar hiç olmasa :(
Abdullah hocama yüzdeyüz katılıyorum..maalesef bu durum böyle..özellikle evolarda neden böyle yaptılar bende merak ediyorum..

Honor COOPER
09/12/2012, 12:32
Audi bir reklamında %100 100 mikron boya kalınlığı olduğunu iddaa ediyordu.Ne derece doğrudur bilemem.