PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Klima kontrol paneli ışıklandırma

esatalemdar
19/03/2012, 22:20
Arkadaşlar merhaba,

Klima kontrol paneli ışıklarım birsüredir yanmıyordu, geçenlerde teybin tuşlarını yeniletmek için teybi söktürdüm o sırada da konrol panelini sökeyim dedim ancak birtürlü gelmiyor. Panelin altındaki tırnakları çıkarttıramadım. Biryerden Vitesin önünde Klima panelinin altında bir kapak var onu söküp altındaki vidaları sökmem gerektiğini okudum ancak o kapağı da ne yaptıysam sökemedim. Bayadır Forumları araştırıyorum açıkçası pek birşey bulamadım.
Bu kontrol panelini ve altındaki o kapağı nasıl sökebilirim acaba ?

https://g1203.hizliresim.com/v/m/3p814.jpg

skystar37
19/03/2012, 22:28
Bildiğim kadarı ile önce teypi çıkartıyorsunuz daha sonra teypin alt kısmında vida vs. vardır onları çıkartıp paneli çıkartabilmeniz gerekir.

Bolu_Beyi
19/03/2012, 23:17
Esat meraba. Bu sorunu geçenlerde bende yaşadım ve serviste yapılırken iyice inceledim. Tamamen aparat meselesi ve ustalık isteyen bir iş. Ufacık 2 tane miniled ampul yüzünden onca vida ve bölme sökülüyor malesef. Dediğiniz yeri servis ustasıda bayağı zahmetli söktü. Elini içeri soktu çekti gelmedi daha sonra düz bir metal çubuk yardımı ile kanırtarak çıkarttı. Ona göre pratik bir işlemdi fakat elin bu işlere yatkın değilse hiç bulaşma derim, mazallah bi yerine zarar verirsen hoş olmaz :S

kara kız
20/03/2012, 10:14
önce teybi ve ust havalandırma ızgaralarını çıkartmanız gerekiyor..sonra elinize ufak olçülü bir pense alıyorsunuz ve o alt kapağın klıma pnelinin arkasında kalan ıkı demır tırnağını pensenın ucuyla sıkarak aşşağıya doğru itip tırnagı yerınden cıkartıp aynı olayı diğer tarafada uygalıtıktan sonra kapağı alıyoruz.daha sonra altındakı ıkı vidayı sokup klıma panalini çıkartıyoruz..

emrptk
20/03/2012, 10:41
Teybin tuş takımlarını nerde yenilediniz. Yardımcı olurmusunuz. Tuşlardaki genel sorun olan soyulma bende de mevcut. Teşekkürler...

esatalemdar
21/03/2012, 13:13
Evet malesef tuş takımı genel bir sorun. Bu forumda daha önce okunmuştum Bursa'da Almira otelin altında biyerden bahsediliyordu geçenlerde yolum oraya düştü bende o mekanı aradım. Sora sora buldum, Öztaş Otomotiv - elemana gösterdim ilk 120 dedi sonra biraz pazarlıkla fikrimi kırdı ve 100'e bıraktı ertesigün evime kadar da getirip taktılar. Orjinal gibi oldu, Teybi sırf bu ışıklar yüzünden yerine oturtturmadım bu arada da aux kablosu yaptım soketlerini başka bir soketten uçlarını söküp yerleştirdim

operatormurat
22/03/2012, 10:34
Arkadaşlar merhaba,

Klima kontrol paneli ışıklarım birsüredir yanmıyordu, geçenlerde teybin tuşlarını yeniletmek için teybi söktürdüm o sırada da konrol panelini sökeyim dedim ancak birtürlü gelmiyor. Panelin altındaki tırnakları çıkarttıramadım. Biryerden Vitesin önünde Klima panelinin altında bir kapak var onu söküp altındaki vidaları sökmem gerektiğini okudum ancak o kapağı da ne yaptıysam sökemedim. Bayadır Forumları araştırıyorum açıkçası pek birşey bulamadım.
Bu kontrol panelini ve altındaki o kapağı nasıl sökebilirim acaba ?

https://g1203.hizliresim.com/v/m/3p814.jpg
arkadaşların dediği gibi teybi söküp teyp çerçevesi görünen torx vidaları söküyoruz,en alltaki kapağıda resimdeki gibi ince uçlu bir tornavidayla aşağı doğru kanırtarak çıkartıyoruz,yada sağ eli içeri sokup parmak uçlarını kapağınarkasınra geçirip ağağı yönde asılıyoruzkapağın altında 2 tane tırnak var sadece,takarkende yerlerine denk getirip yukarı doğru bastırıyoruz...

esatalemdar
22/03/2012, 12:37
arkadaşların dediği gibi teybi söküp teyp çerçevesi görünen torx vidaları söküyoruz,en alltaki kapağıda resimdeki gibi ince uçlu bir tornavidayla aşağı doğru kanırtarak çıkartıyoruz,yada sağ eli içeri sokup parmak uçlarını kapağınarkasınra geçirip ağağı yönde asılıyoruzkapağın altında 2 tane tırnak var sadece,takarkende yerlerine denk getirip yukarı doğru bastırıyoruz...

Kesin bu şekilde dimi? Ben aynen böyle baya zorladım baktım gelecek gibi değil elimde kalmasın diye bıraktım. tam orta tarafında sağda ve solda sokete benze iki tane birşey tutuyor. Kırılacak diye alttan da çekemedim çok fazla :uhm00000:

DarknessFall
22/03/2012, 12:57
daha iyisi olsun diye uğraşırken , dikkat edin bunca malzeme söküldükten sonra eskisi gibi yerine oturmayabiliyor . çok sıkıntı yaşarsınız , kendiniz yapmaya kalkmayın derim. inanın söküp takınca eskisi gibi olmayacak. tecrübe ile sabit.

operatormurat
22/03/2012, 15:15
Kesin bu şekilde dimi? Ben aynen böyle baya zorladım baktım gelecek gibi değil elimde kalmasın diye bıraktım. tam orta tarafında sağda ve solda sokete benze iki tane birşey tutuyor. Kırılacak diye alttan da çekemedim çok fazla :uhm00000:
esatcığım kendin sökeceksin diye ben nasıl sökeceğini gösterdim,iki ucunda iki tırnak tırnakların ucunda sıkı sıkı otursun diye metal bir aparat var sadece.daha önce böyle şeyler sökmemişsen kurcalama bilen biri söksün,ama gözün karaysa asıl en fazla kırarsın canın sağ olsun...

esatalemdar
22/03/2012, 19:56
Valla gözüm karadır eski arabamda ve bunda neleri söküp taktığımı görseniz, hiç korkmam ancak yapamayacağım birşeyse yada emin değilsem hiç bulaşmam o işe. Bunda da hiç kolay olacağa benzemiyor bakalım biraz denicem olmadı hiç zorlamıcam.