PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Büyük Usta Yip Man-1 ve Yip Man-2...

effect1903
19/03/2012, 21:38
Arkadaşlar Bruce Lee hayranlığım avatarımdan az çok belli oluyordur, fragmanını paylaştığım filmler Bruce Lee'nin ustası (sifu'su) Büyük usta Ip Man (Yip Man)'ın Wing Chun stilini Ülkesi Çin'in japon işgali altında olmasına rağmen dik durarak hiç eğilmeden bir ülkenin onurunu nasıl geri kazanabileceğini ve Yip Man'ın tüm bu zorluklara rağmen ustalığa devam ederek Wing chun stilini nasıl yayarak efsaneleşmeye başladığını gösteriyor. Filmdeki karakter büyük ustaya çok yakışmış herşeyiyle müthiş bir sağlam karakter. Ben her iki filmide birçok kez izledim ve her izleyişimde hala çok keyif alıyorum gerçekten muhteşem filmler. İnternetten bulabilirsiniz amerikan filmi hakimiyeti olduğundan böyle muhteşem filmler ülkemizde pek öne çıkmıyor malesef, sinemalarda göserimde oynadımı bilmiyorum...

Ip Man-1 fragman:IP MAN - trailer 1 - Master of Bruce Lee (Eng sub) - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=nhz4Jl6nf58)

Ip Man-2 fragman: Ip Man 2 Trailer (English Subtitles) - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=LkHvX_XluS0)

Bazı sitelerde türkçe çevirili olarak var arkadaşlar izlemenizi tavsiye ederim, birdaha izlemek isteyeceksiniz:thumbs_up2:

Scottie
19/03/2012, 21:40
1 nci filmini izledim.. 2 yi de indiriyorum şu anda... bencede süper film... paylaşım için teşekkürler...

since1453
19/03/2012, 22:12
IP man çok populer bir film ve 1.si kesinlikle efsane

effect1903
20/03/2012, 09:49
2.sini de mutlaka izleyin o da çok güzel ama 1'i izlemeden 2'yi pek anlayamazsınız malum :) Ben uzun süredir arasıra izliyorum zaten ama forumda izlemeyen arkadaşlarımız için paylaşayım dedim...

aykut_1914
28/03/2012, 12:23
1.si harbiden çok fena,öle bir dayak yok hiç bi filmde :D

rbcn
28/03/2012, 12:45
3. yü bekliyoruz inş çıkar :) gerçi 3. yerine farklı bi film çıkardı aynı adam

effect1903
03/04/2012, 11:06
3. de gelirse iyi olur tabi, filmlerin 2'si de büyük ustaya yakışır şekilde olmuş gerçekten. Filmlerde kung-fu'nun veya kısaca dövüş sanatlarının bir kaba kuvvet aracı olmadığı, yıkıcı bir güç olarak kötüye kullanılmaması gerektiği anlatılıyor aslında. Doğruluk, dürüstlük, yüksek erdem ve sapasağlam bir karakter işte bunlarla birleşince böyle efsane doğuyor...