PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Artık punto almam. Nedenini lütfen okuyun?

hakanfatih
19/03/2012, 19:45
VARAN 1=

2005 MODEL FİAT PUNTO ARACIM VAR. ARKA TORSİYON TAKOZLARI YIPRANDIĞI İÇİN SES YAPMAYA BAŞLADI. FİAT SERVİSİNE PARÇA İÇİN GİTTİM VE BANA PARÇANIN TEK SATILMADIĞINI, ARKA DİNGİLLE BİRLİKTE KOMPLE SATILDIĞINI SÖYLEDİLER. ARKA DİNGİL 1700 TL CİVARI, TORSİYON TAKOZU ORTALAMA SATIŞ FİYATLARI 16 TL. YANİ 16 TL LİK BİR ARIZA İÇİN 1700 TL MASRAF EDİYORSUNUZ. FİAT IN YENİ PARÇA SATMA STRATEJİSİ OLSA GEREK. GENEL MERKEZİ ARADIM VE GENE SONUÇ ALAMADIM.

VARAN 2=

FİAT PUNTO ARACIMIN DİREKSİYON SERVO MOTORU ARIZALANDI. AÇI SENSÖRÜ ARIZASI VERİYOR.FİATTA GİTTİM 2700 TL CİVARI PARÇA ÜCRETİ OLDUĞUNU SÖYLEDİLER. FABRİKASYON HATASI OLDUĞUNU HEPİMİZ BİLİYORUZ. FAKAT KİMİLERİNİ ÜCRETSİZ KİMİLERİNE %80 -%60 %40 GİBİ İYİNİYET İNDİRİMİ YAPACAKLARINI SÖYLÜYORLAR.AYIPLI MAL OLDUĞUNA DAİR GEMLİK KAYMAKAMLIĞI İLÇE HAKEM HEYETİNİN VERMİŞ OLDUĞU KARAR ELİMDE VAR. VE İNDİRİMLİ OLARAK DEĞİŞİM YAPANLARDAN DA BİLGİ TOPLUYORUM. ŞUANA KADAR 4 KİŞİDEN DE FATURA ALDIM. ARAYIN FİAT I YALAN SÖYLEDİĞİMİ SÖYLİYECEKLER EMİNİM :) YALAN SÖYLÜYORSAM HER TÜRLÜ DAVAYA AÇIĞIM...

ŞİMDİ GELELİM EN ÖNEMLİ NOKTAYA ... MAKİNE MÜHENDİSİYİM İSMİM HAKAN. YAKINDA FİAT A DAVA AÇMAYA HAZIRLANIYORUM. EĞER ULAŞMAK VE BİLGİ VE BELGE PAYLAŞIMINDA BULUNMAK İSTİYORSANIZ hakan_fatih8@hotmail.com veya; 02525725191/2601 den makineci hakan derseniz bana ulaşabilirsiniz.

uLTRa GP
19/03/2012, 19:47
tamam haklısınız ama ben bu kadar çok sorunile karşılaşmadım ve city motorunu ücretsiz değiştiler ve ben memnum arabamdan kesinlikle yine başa dönsem punto alırım ayrıca tanıdığımda 2010 opel astra var daha yeni araba her sene 2 -3 kere çekici ile gidiyor servise bu şans meselesi opelde olsa fiatta olsa arada çıkıyor bozulan araç

yavuzselim
19/03/2012, 19:51
insanı soğutan punto değil fiat servisleri...

WiSTaRiA
19/03/2012, 19:52
Şuraya bak ya punto forumunda yazılan yazıya bak ya... Nekadar saçma sapan bir konudur bu ya...

Tamam haklısınız sorun yaşamışsınız ama böyle dangıl dungul konu açacağınıza adam gibi konu açsanız daha güzel olmazmı?

hakanfatih
19/03/2012, 19:56
aRKADAŞLAR BEĞENSENİZ DE BEĞENMESENİZDE DURUMUN BU OLDUĞUNU HEPİMİZ BİLİYORUZ. ARAÇLARIMIZI HEPİMİZ SEVEREK VE İSTEYEREK ALDIK. İTALYA DA FİAT BÖYLE YAPMIYOR SERVO MOTORLARI ÜCRETSİZ HİÇBİR YERE DANIŞMADAN DEĞİŞİMİNİ YAPIYORLAR.BURADA TÜRKİYE DEKİ YASAL BOŞLUKLAR VE İNSANLARIN HAKLARINI BİLMEMESİNDEN KAYNAKLANAN BİR SÖMÜRÜ VAR. MÜCADELEMİ VERECEĞİM İSTEYEN İRTİBATA GEÇER İSTEYEN GEÇMEZ HERKESE SAYGIM SONSUZ. AMA LÜTFEN BİRAZ GERÇEKÇİ OLUN BU SORUNU OPEL,W,HYUNDAİ DE VERİYOR AMA Bİ FORUMLARINI İNCELEYİN. ONLARDAN 1 KİŞİ BU DURUMDAN MUZDARİPSE BİZDE EN AZ 100 KATI MUZDARİP. HERKESİN ELİNİN ALTINDA İNTERNET VAR AÇIP İNCELEYİN ARKADAŞLAR... HEPİNİZE İLGİNİZDEN DOLAYI ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM

WiSTaRiA
19/03/2012, 20:00
Herzaman yanınızdayız ama forumlara böyle konu başlığıyla yazı yazamazsınız... Buna ne hukuken nede şahsi olarak hakkınız yok... Forum kurallarını okumanızı yada diğer forumlardaki kuralları okumanızı rica ederim... Size mücadelenizde başarılar dilerim... Bu arada ben 2 kere ücretsiz city motoru değiştirdim ve pembeleşen plastik aksamları boyattım.. Fiattan ücretsiz olarak... Eyer haklıysanız zaten fiyat size yardımcı olacaktır...

Tayfun-E30
19/03/2012, 20:01
selam fatih bey, muğlann hangi ilçesindesiniz ben bodrumdayım size yardımcı olmak adına arka torsiyon takozlarınızı temin etmenizde yardımcı olabilirim eperden parça numarası çıkar parça numarası olan herşeyi getirmek zorundalar parça numarası çıkmıyorsada aftermarket bir şekilde çözüme ulaşılır city sorununa gelince hiç yaşamadım yorum yapamayacam ama fatta bastırıp sonuç alan arkadaşlar mevcut sitede..

hakanfatih
19/03/2012, 20:07
arkadaşlar lütfen yapmayın yaa. gerçek olan bunlar. isteyene hepsini maille atarım. hiçkimseye bir artniyetim yok. maksat yardmcı olmak ve yardım almak.benim fiat a 4. mailim ve bunun haricinde de en az 4 defa genel merkezle konuştum. başımdan geçenleri size yazdım. 6 aydır bu sorunu çözmek için uğraşıyorum. eğerki dediğiniz gibi fiat anlayışlı olsaydı bu kadar şikayet gelirmiydi sizce? ben punto sahibi olarak şahsi fikirlerimi sizinle paylaşıyorum ve nedenini de size yazıyorum. eğerki fiat bunu ücretsiz değiştiriyor diyorsanız bir gün misafiriniz olur o servise muğla dan gelmeye razıyım. ama türkiye gerçekleri bunlar. ne yazıkki herşey göründüğü gibi değil

hakanfatih
19/03/2012, 20:09
tayfun bey çok teşekkürler arka torsiyon takozlarını kendim imal etmek zorunda kaldım.sonuçta kauçuktan bir aksam. 2 günümü aldı cnc de. MUĞLA YATAGANDAYIM. yatağan termik santalinde çalışıyorum

pdr42
19/03/2012, 20:29
Evet city motoru için Fiat ilk etapta zorluk çıkarıyor. Ama ısrar edince değiştiriyor. Bence ısrarınıza devam edin.Dava actıgınızda zaten kazanırsınız

hakanfatih
19/03/2012, 20:34
işin aslı maddi durumum iyi. dava açıp kararı burda paylaşırsam herkes yararlanır diye düşünüyorum. fakat problemim çözülürse belki iş yoğunluğundan dolayı uğraşmayabilirim. bakalım zaman neyi gösterir .acelem yok. şimdilik babamın aracıyla idare ediyorum. ama sorun tamamen genel merkezin çifte standardından kaynaklanıyor.keşke herkese aynı ölçüd ve aynı samimiyette yaklaşsalar.

uLTRa GP
19/03/2012, 20:42
iyide zaten bu forumda açılmış ve kazanılmış bir davaa sonucu var diye biliyorum ondan faydalansanız

hakanfatih
19/03/2012, 20:59
tüketici hakları hakem heyeti kararı var sitede. fakat o günden bugune kadar direksiyon motorunun fiyatı yükseldi ve hakem heyeti sanırım 1500 tl civarındaki şikayetlere bakıyor.şuan 2700 tl olması lazım.ve sitedeki karar emsal niteliği taşımıyor. sadece dava açarken örnek olarak gösterilebilir diye tahmin ediyorum. genede çok teşekkürler doğancan :)

uLTRa GP
19/03/2012, 21:07
tüketici hakları hakem heyeti kararı var sitede. fakat o günden bugune kadar direksiyon motorunun fiyatı yükseldi ve hakem heyeti sanırım 1500 tl civarındaki şikayetlere bakıyor.şuan 2700 tl olması lazım.ve sitedeki karar emsal niteliği taşımıyor. sadece dava açarken örnek olarak gösterilebilir diye tahmin ediyorum. genede çok teşekkürler doğancan :)

doğru haklısınız en kısa zamanda çözülür umarım :)

hakanfatih
19/03/2012, 21:11

bende çözülmesi taraftarıyım.çok kötü moralimi bozdular. fiat yerli diye tercih etmiştim . şuana kadar pişman değildim.tabi bu olayı yaşayana kadar

uLTRa GP
19/03/2012, 21:18
fiat yerli yanlış yerleşti bence kafalarımıza ben şu anda öyle düşünüyorum ama yerli değil puntolar türkiyede üretilmedi ancak servisler yerli ve eskiden beri kıyasladığımızda servislerdede büyük gelişme olmuş babam anlattı bütün arabaları fiatmış ve servise götürmüyormuş gidince yapamadan geri yollayarak para alıyorlarmış şimdi biraz düzelmiş ben eskiyi bilmem şimdide kötü servis var ama iyilerde var ilk arabam punto ve ilk arızam city arızası :D servise söylediğim an hiç en küçük itiraz etmeden tofaşı arayarak garantiye sokulması istendi arabamın ve ücretsiz yapıldı yani demem bana göre fiat iyi, servisleride iyi gibi geliyor ama sizde haklısınız eğer benden 3000 tl para istense idi ve ücretsiz yapmasalardı kesinlikle arabayı satardım

ZAK1980
19/03/2012, 21:25
Şahsen Hakan beye katılıyorum Orçun araçtan öte Fiat turkıye artık ınsanları nasıl yolarız yada bunlar cahıl kardesım bunlardan bırsey olmaz gozuyle bakıyor musterılerıne yaklasımı kımı zaman harıka kımı zamanda rezalet ama genelde rezalet ıkıncı el punto alacak arkadaslarımada bak bu aracta cıty arızası var ona gore al yada alma dıyorum .
Artık fıatın savunulacak bır halı yok bence kronık sorun olur ustlenmez,30 bın tl verırsın tutamacları olmaz,bagaj lambası olmaz ,dıreksıyon ısıgı olmaz 2011 model aracta olmayanların cogu 2008 aracta var

hakanfatih
19/03/2012, 21:33
Şahsen Hakan beye katılıyorum Orçun araçtan öte Fiat turkıye artık ınsanları nasıl yolarız yada bunlar cahıl kardesım bunlardan bırsey olmaz gozuyle bakıyor musterılerıne yaklasımı kımı zaman harıka kımı zamanda rezalet ama genelde rezalet ıkıncı el punto alacak arkadaslarımada bak bu aracta cıty arızası var ona gore al yada alma dıyorum .
Artık fıatın savunulacak bır halı yok bence kronık sorun olur ustlenmez,30 bın tl verırsın tutamacları olmaz,bagaj lambası olmaz ,dıreksıyon ısıgı olmaz 2011 model aracta olmayanların cogu 2008 aracta var

benim açıkça söyleyemediğimi söylemişsin walla :D insanı çileden çıkarıyorlar. araç alacak olduğumu söylediğimde fiat beni kaç kere aradı bilmiyorum. içip içip gece kapıma dayanacaklar sandım :D şimdi aracım arızalı kronik bir arıza diyorum ilgilenen yok. 5 inci mailimi de attım bugun. gene bişi çıkmayacağını biliyorum. bu anlayışla ancak türkiye pazarında yer edebilirler bence.bizde sorgu sual ,eleştiri yok kardeşim. servisi yaygın diye gidip alıyoruz sonra böyle elimizde patlıyor araçlar.daha ne diyeyim yaa.. bazı arkadaşlar eleştiriyor yazdıklarımı. ŞU SÖYLEDİĞİN YALAN DEYİN İSPATLİYAYİm. ne yazıkki gerçekler bunlar...

muratx41
19/03/2012, 21:39
sadece city yüzünden puntoyu sattım bozulmadı ama bozulur diye zaten dahada almam bozuluyorsa çok sikayet varsa araçlara takmasınlar bence

hakanfatih
19/03/2012, 21:44
WALLA EN İYİSİİNİ YAPMIŞSIN. BOZULMASI SORUN DEĞİL. ELİN ADAMI GAZ PEDALI ARIZASINDAN DOLAYI BÜTÜN ARAÇLARINI SERVİSLERE ÇAĞIRDI. VE TÜRKİYE YE GELİP ÖZÜR DİLEDİ (TOYOTA). FİATTA İSE KENDİN GİDİYORSUN GENE SONUÇ YOK . BENCE PARAYA KIYIP KALİTELİ ALMAN VE JAPON ARAÇLARA BAKMALIYIZ. ... ANLAYAN ANLADI NE DEMEK İSTEDİĞİMİ:d

muratx41
19/03/2012, 21:57
WALLA EN İYİSİİNİ YAPMIŞSIN. BOZULMASI SORUN DEĞİL. ELİN ADAMI GAZ PEDALI ARIZASINDAN DOLAYI BÜTÜN ARAÇLARINI SERVİSLERE ÇAĞIRDI. VE TÜRKİYE YE GELİP ÖZÜR DİLEDİ (TOYOTA). FİATTA İSE KENDİN GİDİYORSUN GENE SONUÇ YOK . BENCE PARAYA KIYIP KALİTELİ ALMAN VE JAPON ARAÇLARA BAKMALIYIZ. ... ANLAYAN ANLADI NE DEMEK İSTEDİĞİMİ:d
direksiyon başına her geçişde kırmızı direksiyon çıkarmı diye düsünmektense sattım gitti stres yapıyor insanda bozulması bisey değil yapmıyorlar üstüne yapsalarda ne koparım mantıgı puntonun yeri baska idi gercekten ama dedimya sadece city yüzünden sattım

since1453
19/03/2012, 21:59
hakan bey açtığınız başlığın saçma ve önyargılı hatta artniyetli olduğuna iananıyorum bu başlığı açacağınıza çözüm için yardım isteseniz yardımcı olurduk
fiat türkiyeye mail atın gelen cevap olumsuz ise maili ekine koyarak fiat italyaya ingilizce durumu bildirin.ingilizceniz yoksa formda size yardımcı olurlar.bu arada boş durmayın formun city bölümünde hakem heyeti ve mahkemenin fiatı suçlu bulan kararlarının örnekleri var bunların çıktısını alıp hakem heyetine gidin ve ücretiz sorunu çözün.

Ziyaretçi034
19/03/2012, 22:14

nacizane fikrim japon araçlarını es geçin, 98 model bora kullandım 100 bini devirmiş, kuzen şaşırdı tık yok araçta, onda 2008 auris var. indik onun arabasına bindik takır tukur her taraftan ses geliyor :)

GP COSKUN
19/03/2012, 23:11
Herzaman yanınızdayız ama forumlara böyle konu başlığıyla yazı yazamazsınız... Buna ne hukuken nede şahsi olarak hakkınız yok... Forum kurallarını okumanızı yada diğer forumlardaki kuralları okumanızı rica ederim... Size mücadelenizde başarılar dilerim... Bu arada ben 2 kere ücretsiz city motoru değiştirdim ve pembeleşen plastik aksamları boyattım.. Fiattan ücretsiz olarak... Eyer haklıysanız zaten fiyat size yardımcı olacaktır...

++++++ 1000
konu başlığını değiştiriyorum

GP COSKUN
19/03/2012, 23:16
hakan bey aracınızın modeli 2005
dolayısıyla 7 yıl binilmiş bir araçta mekanik arıza ve yıpranmadan dolayı arızalar
meydana gelecektir kaldıki aracınızın garanti süreside bitmiş olduğuna göre
maalesef bunu fiatın karşılama zorunluluğu ortadan kalkmıştır
ayrıca otomobil üreticileri hiç bir parçaya bu ister servo direksiyon olsun ister açı sensörü olsun yada başka bir parça ömür boyu garanti vermezler
eğer aracınızdaki arızlar garanti süresince ortaya çıkmış olsaydı zaten garanti kapsamın da onarılırlardı

sonercanpunto
20/03/2012, 00:16
sadece city yüzünden puntoyu sattım bozulmadı ama bozulur diye zaten dahada almam bozuluyorsa çok sikayet varsa araçlara takmasınlar bence

bende 2007 model aldım..city sorunu hangi modellerde çıkıyor daha çok..:-(

1ocak2011
20/03/2012, 08:19
Konu direk araçlarımızı kötülemek amacı ile açılmış...

ayaman
20/03/2012, 08:33
Şuraya bak ya punto forumunda yazılan yazıya bak ya... Nekadar saçma sapan bir konudur bu ya...

Tamam haklısınız sorun yaşamışsınız ama böyle dangıl dungul konu açacağınıza adam gibi konu açsanız daha güzel olmazmı?
babacım ben bu konuyu açanı ne tanırım ne de bilirim söyleyeceklerimiz özür dileyerek yazıyorum inşallah yanlış anlaşılmam.
bak güzel kardeşim bu arkadaş kendince haklı çünkü onun başına gelen bizim başımıza da gelir ben bu ve bunun gibi nice forumdaşlarımız mağdur edildi bizat servis tarafından. madem fabrika hatasından doğan bazı hatalar var onu adam gibi halledecekler keyfi uygulama yapmayacaklar ama başa gelmeyene kadar bilinmez. ayrıca şunu belirteyim benim başıma henüz böyle bir şey gelmedi ya gelirde bu servis bana da keyfi uygulama yaparsa ? bence böyle bir şey yapması çok doğru helal olsun hakkını savun. ne dir bu koyunluk ya ? diğer arkadaşlarımız da böyle yapsaydılar ve bunun gibi arkadaşlara destek verilseydi bugün servis tarafından insanlar mağdur edilmezdi

since1453
20/03/2012, 08:44
babacım ben bu konuyu açanı ne tanırım ne de bilirim söyleyeceklerimiz özür dileyerek yazıyorum inşallah yanlış anlaşılmam.
bak güzel kardeşim bu arkadaş kendince haklı çünkü onun başına gelen bizim başımıza da gelir ben bu ve bunun gibi nice forumdaşlarımız mağdur edildi bizat servis tarafından. madem fabrika hatasından doğan bazı hatalar var onu adam gibi halledecekler keyfi uygulama yapmayacaklar ama başa gelmeyene kadar bilinmez. ayrıca şunu belirteyim benim başıma henüz böyle bir şey gelmedi ya gelirde bu servis bana da keyfi uygulama yaparsa ? bence böyle bir şey yapması çok doğru helal olsun hakkını savun. ne dir bu koyunluk ya ? diğer arkadaşlarımız da böyle yapsaydılar ve bunun gibi arkadaşlara destek verilseydi bugün servis tarafından insanlar mağdur edilmezdi

Mesut bey araç 2005 model 7 yaşında 2 belki 3 belkide daha fazla sahip değişmiştir.aracç 7 yıl boyunca nasıl kullandıldı bakımları nasıl yapıldı?

Dünyada 7 yıl garanti veren bir otomobil firması varmı ?
Araç garanti kapsamında olsa yukarda yazdığım yöntemlerle %99,9 ücretsiz çözerdi sorununu

pdr42
20/03/2012, 10:20
Aslında sorun o değil ya da anlatılmak istenen o değil.Şöyleki bu city arızası puntoyu alınca ilk bende oldu sanırım. O zamanlar konuyu açmıştım.Sıfır bir araçta böyle birşeyin olması ilk aracım olması bende epey bir hayal kırıklığı yaşatmıştı. Ama sorunum çözüldü. Sorun asıl şu bu arıza birçok kişide var ve fiat her problemde bnunu yapmak yerine sürekli sıkıntı çıkarmakta ve ısrarlar sonucu karşılamakta. Arkadaş sanırım modelin ne olduğu önemli değil bu sorun sürekli bir sorun olduğu için bunu fabrikanın yapmasını istiyor. Ya da fiat servisinin bunu karşılamasını bekliyor bence de haklı. Ama sürekli bir arıza olmazda başka bir arıza olsa idi o zaman ona söylenecek birşey yok. Ben bu city konusunda fiatın aracın modeli ne olursa olsun değiştirme yapmasının kendi menfaatine olacağını düşünüyorum.

hakanfatih
20/03/2012, 11:57
hakan bey açtığınız başlığın saçma ve önyargılı hatta artniyetli olduğuna iananıyorum bu başlığı açacağınıza çözüm için yardım isteseniz yardımcı olurduk
fiat türkiyeye mail atın gelen cevap olumsuz ise maili ekine koyarak fiat italyaya ingilizce durumu bildirin.ingilizceniz yoksa formda size yardımcı olurlar.bu arada boş durmayın formun city bölümünde hakem heyeti ve mahkemenin fiatı suçlu bulan kararlarının örnekleri var bunların çıktısını alıp hakem heyetine gidin ve ücretiz sorunu çözün.

hiçbir artmiyetyim yok. zaten artniyetim olsada en fazla ne yapabilirimn ki? siz yazdıklarımın tamamını okumamışsnız ve okumadan yorum yapıyorsunuz . bence siz artniyetlisiniz. fiata 4 defa mail attım. en az da 3-4 defa genel merkeziyle konuştum hiçbir sonuç alamadım.tüketixci hakları kararı var diyorsunuz. o zaman benim aracımı neden yapmıyorlar? eğer yaptıldığını savunuyorsanız numaranızı verin ben iştende izin alır gelirim sorun değil. ama lütfen boş laf konuşmayın.

Aslında sorun o değil ya da anlatılmak istenen o değil.Şöyleki bu city arızası puntoyu alınca ilk bende oldu sanırım. O zamanlar konuyu açmıştım.Sıfır bir araçta böyle birşeyin olması ilk aracım olması bende epey bir hayal kırıklığı yaşatmıştı. Ama sorunum çözüldü. Sorun asıl şu bu arıza birçok kişide var ve fiat her problemde bnunu yapmak yerine sürekli sıkıntı çıkarmakta ve ısrarlar sonucu karşılamakta. Arkadaş sanırım modelin ne olduğu önemli değil bu sorun sürekli bir sorun olduğu için bunu fabrikanın yapmasını istiyor. Ya da fiat servisinin bunu karşılamasını bekliyor bence de haklı. Ama sürekli bir arıza olmazda başka bir arıza olsa idi o zaman ona söylenecek birşey yok. Ben bu city konusunda fiatın aracın modeli ne olursa olsun değiştirme yapmasının kendi menfaatine olacağını düşünüyorum.
anlatmak istediğim de bu. kimine indirim var. kimisine de tamamını siz karşılayın diyorlar. bu ayrtımı neye göre yapıoyrlar anlayamadım.

Mesut bey araç 2005 model 7 yaşında 2 belki 3 belkide daha fazla sahip değişmiştir.aracç 7 yıl boyunca nasıl kullandıldı bakımları nasıl yapıldı?

Araç garanti kapsamında olsa yukarda yazdığım yöntemlerle %99,9 ücretsiz çözerdi sorununu boş konuşuyorsunuz yaa .aracın yaşı önemli değil. fabrikasyon hatası olduğu için değiştirilmesi gerekiyor. bunun diğer firmaarda örnekleri var. bakımları nsıl yapıldı diyorsunuz. dreksiyon motoru bakımı olan veya herhangi bir arızanın bu bölgeyi etkileryebileceği bir arıza değill. rot, rotiller ve tablalarla ilgili bir sıkıntı da yok. zaten siz fiat ı neden bu kadar savunuyorsunuz anlamıyorum.inşallah kendi başınıza da gelir o zaman savunursunuz. başka diyecek sözüm yok . parça fabrikasyon hatasından dolayı bu servomotorlar arıza veriyor. hatta arızalı olan parçayı da biliyorum .ayrıntılı olarak başka bir araçta incelemiştim. sadece kompozit malzemenin kalitesizliğinden kaynaklanıyor..

işim gücüm yok tabi punto araçları kötülemek için uğraşıyorum. bmw ve opel in hissesini aldım ondan böyle davranıyorum. kimsenin bişeyini kötülediğim yok başımdan geçenleri anlatıyorum. boş boş konuşmayın. inanmayana hepsini maille atarım.

arkadaşlar ayıplı mal veya gizli ayıplı mallarla ilgili kanun mevcut açın okuyun. tüketici haklarının fiat servomotorlarla ilgili verdiği kararda sitede var onu da okuyun. ve halen daha benmi fiatı kötülüyorum yoksa fiat mı yanlış yapıyor kararını siz verin. neden fiat ı yada bu uygulamayı savunduğunuzu anlayamıyorum. fakat bazılarının çıkar ilişkisi içinde olduğunu düşünüyorum.eğerki çıkar ilişkiniz yoksa ve bunu fiat ın ücretsiz yaptıgını ısrarla savunuyorsanız arayın geleyim sizin istediğiniz serviste yaptırayım. hayır duamı almış olursunuz.

ersan16
20/03/2012, 12:28
hakan bey bu konuyu mümkün mertebe takip etmeye çalışacağım. yazınıza cevap veren bazı arkadaşları anlamak güç. boşverin . hakkını arayan tüketici profili ülkeye olduğu gibi, buraya da fazla geliyor olmalı ki , fiatın ısrar edince garanti kapsamında yapıyor durumunu kanıksamışlar ve durumdan memnunlar.
üzerinde durmaya gerek yok.

GP COSKUN
20/03/2012, 12:34
hakan bey lütfen konuya peş peşe mesajlar atmayınız
birleştirerek mesaj yazınız

aracınız 2005 model kardeşim fiat neyini yapacak o aracın
garantisi bitmiş 7 yıldır yollarda
avrupada araçların kullanım sürelerini göz önüne alırsak italyaya felan sakın mail atmayın size gülerler
aracınızdaki arızanın tarafınızdamn giderilmesi gerek maalesef
belki söylediklerim dokunuyordur ama gerçek bu
siz bence çığırtkanlık yaparak bu işi bedavadan nasıl halllederim peşindesiniz
ama sonuç alamazsınız
forumda mevcut olan mahkeme kararı ve hakem heyeti kararıda sizin aracınızı kapsamaz ve bir hak talep edemezsiniz
bu arada benim fiat la hiç bir bağlantım ve çıkar ilişkimde yok zaten kullandığım araçta fiat değil

ykaya1983
20/03/2012, 12:39
Almazsan alma güzel kardeşim.Sana zorla araba satan yok ki.Kusura bakma ama sadece 15 mesajının bulunduğu bir foruma sırf bu başlığı açmak için girmen zaten konuyu açma nedenini belli ediyor.Bu sorunlar yaşanırken direk bir daha punto almam diye başlık açacağına bu sorunu nasıl çözeceğim diye başlık açsaydın cıty sorunu ücretsiz bir şekilde değiştiren arkadaşların izlemiş olduğu yolu öğrenirdin,ayrıca bir torsiyon takozu için 1700 tl vermemen gerektiğini de bilirdin.Ben aracımı alalı 1.5 sene oldu daha arıza yaptığını görmedim.Punto dediğiniz gibi dayanaksız bir araç değil.

ersan16
20/03/2012, 12:54

avrupada araçların kullanım sürelerini göz önüne alırsak italyaya felan sakın mail atmayın size gülerler
ama sonuç alamazsınız
forumda mevcut olan mahkeme kararı ve hakem heyeti kararıda sizin aracınızı kapsamaz ve bir hak talep edemezsiniz
bu arada benim fiat la hiç bir bağlantım ve çıkar ilişkimde yok zaten kullandığım araçta fiat değil

Bu haber size cevap olur mu acaba .

Chrysler ve Toyota Araçlar?n? Geri Ça??rd? - haber365.com (https://www.haber365.com/Haber/Chrysler_ve_Toyota_Araclarini_Geri_Cagirdi/)

Otomotiv şirketleri Toyota ve Chrysler, binlerce aracı geri çağırıyor.

Toyota yaptığı açıklamada, ABD'de 681 bin 500 aracı geri çağırdığını bildirdi. Açıklamada, şirketin gerekli parçaları tedarik edildiğinde araç sahiplerinin bilgilendirileceği ifade edildi.
Şirketin çağırdığı araçların 70 bin 500'ünün 2009 model Camry, 116 binin 2009-2011 model Venza ve 495 bin 2005-2009 model Tacoma pikap olduğu belirtildi.

200 BİN JEEP

Bu arada Chrysler da ABD'de 200 bin Jeep Liberty SUV aracını geri çağırdığını açıkladı.

ABD Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği Yönetimi (NHTSA) geri çağrılan araçların Temmuz 2003 ve Temmuz 2005 arasında üretilen 2004-2005 model olduğunu bildirdi.

SORUNLAR GİDERİLECEK

Camry ve Venza otomobillerde çalıştırma sorunlarına yol açabilecek silikon gres sızıntısının ve Tacoma pikaplarda ise aracın hava yastığını devre dışı bırakabilecek ön aks tekerleklerindeki sorunun giderileceği kaydedildi.

ABD'de, özellikle bazı eyaletlerde kış aylarında buz ve karla mücadelede tuz kullanılmasının bu araçların arka alt kontrol kollarında paslanmaya, paslanan bu parçaların kırılarak kazalara yol açabileceği kaydedildi.

Kendi başınıza insanları güldürmeyin coşkun bey. City arızası dediniz şey öyle basit, geçiştirilecek bir arıza değil . Can taşıyor bu araçlar un torbası değil. Birde fiat servisine danışman olabilirim diye müjde veriyorsanız insanlara. Bu mudur müşteri memnuniyeti anlayışınız. Fiatın bu arıza için kendisini araçları geri çağırması gerekirken, arızanını giderilmesini isteyen müşteriyi azarlamayı yeğlemek, bir müşteri olarak bunu hoş karşılayilmek , Bu düşünceyle hizmet sektöründe çalışma düşüncesi.... Yazık...

since1453
20/03/2012, 13:07
hiçbir artmiyetyim yok. zaten artniyetim olsada en fazla ne yapabilirimn ki? siz yazdıklarımın tamamını okumamışsnız ve okumadan yorum yapıyorsunuz . bence siz artniyetlisiniz. fiata 4 defa mail attım. en az da 3-4 defa genel merkeziyle konuştum hiçbir sonuç alamadım.tüketixci hakları kararı var diyorsunuz. o zaman benim aracımı neden yapmıyorlar? eğer yaptıldığını savunuyorsanız numaranızı verin ben iştende izin alır gelirim sorun değil. ama lütfen boş laf konuşmayın.

anlatmak istediğim de bu. kimine indirim var. kimisine de tamamını siz karşılayın diyorlar. bu ayrtımı neye göre yapıoyrlar anlayamadım.

boş konuşuyorsunuz yaa .aracın yaşı önemli değil. fabrikasyon hatası olduğu için değiştirilmesi gerekiyor. bunun diğer firmaarda örnekleri var. bakımları nsıl yapıldı diyorsunuz. dreksiyon motoru bakımı olan veya herhangi bir arızanın bu bölgeyi etkileryebileceği bir arıza değill. rot, rotiller ve tablalarla ilgili bir sıkıntı da yok. zaten siz fiat ı neden bu kadar savunuyorsunuz anlamıyorum.inşallah kendi başınıza da gelir o zaman savunursunuz. başka diyecek sözüm yok . parça fabrikasyon hatasından dolayı bu servomotorlar arıza veriyor. hatta arızalı olan parçayı da biliyorum .ayrıntılı olarak başka bir araçta incelemiştim. sadece kompozit malzemenin kalitesizliğinden kaynaklanıyor..

işim gücüm yok tabi punto araçları kötülemek için uğraşıyorum. bmw ve opel in hissesini aldım ondan böyle davranıyorum. kimsenin bişeyini kötülediğim yok başımdan geçenleri anlatıyorum. boş boş konuşmayın. inanmayana hepsini maille atarım.

arkadaşlar ayıplı mal veya gizli ayıplı mallarla ilgili kanun mevcut açın okuyun. tüketici haklarının fiat servomotorlarla ilgili verdiği kararda sitede var onu da okuyun. ve halen daha benmi fiatı kötülüyorum yoksa fiat mı yanlış yapıyor kararını siz verin. neden fiat ı yada bu uygulamayı savunduğunuzu anlayamıyorum. fakat bazılarının çıkar ilişkisi içinde olduğunu düşünüyorum.eğerki çıkar ilişkiniz yoksa ve bunu fiat ın ücretsiz yaptıgını ısrarla savunuyorsanız arayın geleyim sizin istediğiniz serviste yaptırayım. hayır duamı almış olursunuz.

Hakan bey yazdığınız msjın değil başlığınızın saçma olduğunu söyledim.özelliklede belirttim çözüm için yazsanız yardımcı olunur

-bakımları düzenli yapılmış mı dedim garanti kapsamında yıllık periyodik bakımları yapılmaayn araçlar kapsam dışı kalıyor.7 yıllık bir araç daha önce city arzası yaşanmış mı ?ne gibi bir çözüm yolu denenmiş bilginiz varmı ? sizi eleştirmek için değil konuyla ilgili bilginizi gözden geçirmek içindi.
-ingilizce bilmiyorsanız sizin adınıza tercüme yapalım italyaya mail atın
-formun city bölümünde mahkeme kararları örnekleri var çıktılarını alın
-hakem heyetine çıktılarla başvurun bu saydığım şeylerde hukiki olarak dava açmadan denenebilecek yöntemlerdi

-direksiyonun bakıma girip girmemesi önemli değil periyodik bakıma girmeyen araçları servis mekanik garanti kapsamından çıkarıyor.en azından iddaları bu

size yardımcı olmak için yapılabilecekleri sıralamıştım.Ama cevabınızla ettiğiniz beddua ile teşekkürlerinizi ilettiniz.allah yardımcınız olsun inşallah çözersiniz

hakeret ettiğiniz coşkun bey forumdaki bütün arkadaşların sıkıntılarına canla başla koşan ve çözen çok sevdiğimiz bir kardeşimiz

rockforever
20/03/2012, 13:22
hakan kardeşim böyle konu açmak yerine yardım isteyip sorunlarını dile getirseydin daha iyi olurdu ,birçok markanın kronik sorunları olduğu bir gerçektir bu sorunlardan dolayı o markayı tercih etmemek kişilerin en doğal hakkıdır coşkun la muhalefete düşmüşsün ;şunu bil ki coşkun bu forumda insanlara punto hakkındaki tüm sorunlara yardımcı olmaya çalışan bir kişidir sana geçmiş olsun umarım sorunlar bir an önce çözülür...

Gergin Ergin
20/03/2012, 13:31
VARAN 1=

2005 MODEL FİAT PUNTO ARACIM VAR. ARA TORSİYON TAKOZLARI YIPRANDIĞI İÇİN SES YAPMAYA BAŞLADI. FİAT SERVİSİNE PARÇA İÇİN GİTTİM VE BANA PARÇANIN TEK SATILMADIĞINI, ARKA DİNGİLLE BİRLİKTE KOMPLE SATILDIĞINI SÖYLEDİLER. ARKA DİNGİL 1700 TL CİVARI, TORSİYON TAKOZU ORTALAMA SATIŞ FİYATLARI 16 TL. YANİ 16 TL LİK BİR ARIZA İÇİN 1700 TL MASRAF EDİYORSUNUZ. FİAT IN YENİ PARÇA SATMA STRATEJİSİ OLSA GEREK. GENEL MERKEZİ ARADIM VE GENE SONUÇ ALAMADIM.

VARAN 2=

FİAT PUNTO ARACIMIN DİREKSİYON SERVO MOTORU ARIZALANDI. AÇI SENSÖRÜ ARIZASI VERİYOR.FİATTA GİTTİM 2700 TL CİVARI PARÇA ÜCRETİ OLDUĞUNU SÖYLEDİLER. FABRİKASYON HATASI OLDUĞUNU HEPİMİZ BİLİYORUZ. FAKAT KİMİLERİNİ ÜCRETSİZ KİMİLERİNE %80 -%60 %40 GİBİ İYİNİYET İNDİRİMİ YAPACAKLARINI SÖYLÜYORLAR.AYIPLI MAL OLDUĞUNA DAİR GEMLİK KAYMAKAMLIĞI İLÇE HAKEM HEYETİNİN VERMİŞ OLDUĞU KARAR ELİMDE VAR. VE İNDİRİMLİ OLARAK DEĞİŞİM YAPANLARDAN DA BİLGİ TOPLUYORUM. ŞUANA KADAR 4 KİŞİDEN DE FATURA ALDIM. ARAYIN FİAT I YALAN SÖYLEDİĞİMİ SÖYLİYECEKLER EMİNİM :) YALAN SÖYLÜYORSAM HER TÜRLÜ DAVAYA AÇIĞIM...

ŞİMDİ GELELİM EN ÖNEMLİ NOKTAYA ... MAKİNE MÜHENDİSİYİM İSMİM HAKAN. YAKINDA FİAT A DAVA AÇMAYA HAZIRLANIYORUM. EĞER ULAŞMAK VE BİLGİ VE BELGE PAYLAŞIMINDA BULUNMAK İSTİYORSANIZ hakan_fatih8@hotmail.com veya; 02525725191/2601 den makineci hakan derseniz bana ulaşabilirsiniz.

tamam haklısınız ama ben bu kadar çok sorunile karşılaşmadım ve city motorunu ücretsiz değiştiler ve ben memnum arabamdan kesinlikle yine başa dönsem punto alırım ayrıca tanıdığımda 2010 opel astra var daha yeni araba her sene 2 -3 kere çekici ile gidiyor servise bu şans meselesi opelde olsa fiatta olsa arada çıkıyor bozulan araç

aRKADAŞLAR BEĞENSENİZ DE BEĞENMESENİZDE DURUMUN BU OLDUĞUNU HEPİMİZ BİLİYORUZ. ARAÇLARIMIZI HEPİMİZ SEVEREK VE İSTEYEREK ALDIK. İTALYA DA FİAT BÖYLE YAPMIYOR SERVO MOTORLARI ÜCRETSİZ HİÇBİR YERE DANIŞMADAN DEĞİŞİMİNİ YAPIYORLAR.BURADA TÜRKİYE DEKİ YASAL BOŞLUKLAR VE İNSANLARIN HAKLARINI BİLMEMESİNDEN KAYNAKLANAN BİR SÖMÜRÜ VAR. MÜCADELEMİ VERECEĞİM İSTEYEN İRTİBATA GEÇER GEÇMEZ HERKESE SAYGIM SONSUZ. AMA LÜTFEN BİRAZ GERÇEKÇİ OLUN BU SORUNU OPEL,W,HYUNDAİ DE VERİYOR AMA Bİ FORUMLARINI İNCELEYİN. ONLARDAN 1 KİŞİ BU DURUMDAN MUZDARİPSE BİZDE EN AZ 100 KATI MUZDARİP. HERKESİN ELİNİN ALTINDA İNTERNET VAR AÇIP İNCELEYİN ARKADAŞLAR... HEPİNİZE İLGİNİZDEN DOLAYI ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM

selam fatih bey, muğlann hangi ilçesindesiniz ben bodrumdayım size yardımcı olmak adına arka torsiyon takozlarınızı temin etmenizde yardımcı olabilirim eperden parça numarası çıkar parça numarası olan herşeyi getirmek zorundalar parça numarası çıkmıyorsada aftermarket bir şekilde çözüme ulaşılır city sorununa gelince hiç yaşamadım yorum yapamayacam ama fatta bastırıp sonuç alan arkadaşlar mevcut sitede..

arkadaşlar lütfen yapmayın yaa. gerçek olan bunlar. isteyene hepsini maille atarım. hiçkimseye bir artniyetim yok. maksat yardmcı olmak ve yardım almak.benim fiat a 4. mailim ve bunun haricinde de en az 4 defa genel merkezle konuştum. başımdan geçenleri size yazdım. 6 aydır bu sorunu çözmek için uğraşıyorum. eğerki dediğiniz gibi fiat anlayışlı olsaydı bu kadar şikayet gelirmiydi sizce? ben punto sahibi olarak şahsi fikirlerimi sizinle paylaşıyorum ve nedenini de size yazıyorum. eğerki fiat bunu ücretsiz değiştiriyor diyorsanız bir gün misafiriniz olur o servise muğla dan gelmeye razıyım. ama türkiye gerçekleri bunlar. ne yazıkki herşey göründüğü gibi değil

tayfun bey çok teşekkürler arka torsiyon takozlarını kendim imal etmek zorundauçta kauçuktan bir aksam. 2 günümü aldı cnc de. MUĞLA YATAGANDAYIM. yatağan termik santalinde çalışıyorum

Evet city motoru için Fiat ilk etapta zorluk çıkarıyor. Ama ısrar edince değiştiriyor. Bence ısrarınıza devam edin.Dava actıgınızda zaten kazanırsınız

işin aslı maddi durumum iyi. dava açıp kararı burda paylaşırsam herkes yararlanır diye düşünüyorum. fakat problemim çözülürse belki iş yoğunluğundan dolayı uğraşmayabilirim. bakalım zaman neyi gösterir .acelem yok. şimdilik babamın aracıyla idare ediyorum. ama sorun tamamen genel merkezin çifte standardından kaynaklanıyor.keşke herkese aynı ölçüd ve aynı samimiyette yaklaşsalar.

iyide zaten bu forumda açılmış ve kazanılmış bir davaa sonucu var diye biliyorum ondan faydalansanız

bende çözülmesi taraftarıyım.çok kötü moralimi bozdular. fiat yerli diye tercih etmiştim . şuana kadar pişman değildim.tabi bu olayı yaşayana kadar

fiat yerli yanlış yerleşti bence kafalarımıza ben şu anda öyle düşünüyorum ama yerli değil puntolar türkiyede üretilmedi ancak servisler yerli ve eskiden beri kıyasladığımızda servislerdede büyük gelişme olmuş babam anlattı bütün arabaları fiatmış ve servise götürmüyormuş gidince yapamadan geri yollayarak para alıyorlarmış şimdi biraz düzelmiş ben eskiyi bilmem şimdide kötü servis var ama iyilerde var ilk arabam punto ve ilk arızam city arızası :D servise söylediğim an hiç en küçük itiraz etmeden tofaşı arayarak garantiye sokulması istendi arabamın ve ücretsiz yapıldı yani demem bana göre fiat iyi, servisleride iyi gibi geliyor ama sizde haklısınız eğer benden 3000 tl para istense idi ve ücretsiz yapmasalardı kesinlikle arabayı satardım

benim açıkça söyleyemediğimi söylemişsin walla :D insanı çileden çıkarıyorlar. araç alacak olduğumu söylediğimde fiat beni kaç kere aradı bilmiyorum. içip içip gece kapıma dayanacaklar sandım :D şimdi aracım arızalı kronik bir arıza diyorum ilgilenen yok. 5 inci mailimi de attım bugun. gene bişi çıkmayacağını biliyorum. bu anlayışla ancak türkiye pazarında yer edebilirler bence.bizde sorgu sual ,eleştiri yok kardeşim. servisi yaygın diye gidip alıyoruz sonra böyle elimizde patlıyor araçlar.daha ne diyeyim yaa.. bazı arkadaşlar eleştiriyor yazdıklarımı. ŞU SÖYLEDİĞİN YALAN DEYİN İSPATLİYAYİm. ne yazıkki gerçekler bunlar...

direksiyon başına her geçişde kırmızı direksiyon çıkarmı diye düsünmektense sattım gitti stres yapıyor insanda bozulması bisey değil yapmıyorlar üstüne yapsalarda ne koparım mantıgı puntonun yeri baska idi gercekten ama dedimya sadece city yüzünden sattım

nacizane fikrim japon araçlarını es geçin, 98 model bora kullandım 100 bini devirmiş, kuzen şaşırdı tık yok araçta, onda 2008 auris var. indik onun arabasına bindik takır tukur her taraftan ses geliyor :)

++++++ 1000
konu başlığını değiştiriyorum

hakan bey aracınızın modeli 2005
dolayısıyla 7 yıl binilmiş bir araçta mekanik arıza ve yıpranmadan dolayı arızalar
meydana gelecektir kaldıki aracınızın garanti süreside bitmiş olduğuna göre
maalesef bunu fiatın karşılama zorunluluğu ortadan kalkmıştır
ayrıca otomobil üreticileri hiç bir parçaya bu ister servo direksiyon olsun ister açı sensörü olsun yada başka bir parça ömür boyu garanti vermezler
eğer aracınızdaki arızlar garanti süresince ortaya çıkmış olsaydı zaten garanti kapsamın da onarılırlardı

bende 2007 model aldım..city sorunu hangi modellerde çıkıyor daha çok..:-(

Araç garanti kapsamında olsa yukarda yazdığım yöntemlerle %99,9 ücretsiz çözerdi sorununu

boş konuşuyorsunuz yaa .aracın yaşı önemli değil. fabrikasyon hatası olduğu için değiştirilmesi gerekiyor. bunun diğer firmaarda örnekleri var. bakımları nsıl yapıldı diyorsunuz. dreksiyon motoru bakımı olan veya herhangi bir arızanın bu bölgeyi etkileryebileceği bir arıza değill. rot, rotiller ve tablalarla ilgili bir sıkıntı da yok. zaten siz fiat ı neden bu kadar savunuyorsunuz anlamıyorum.inşallah kendi başınıza da gelir o zaman savunursunuz. başka diyecek sözüm yok . parça fabrikasyon hatasından dolayı bu servomotorlar arıza veriyor. hatta arızalı olan parçayı da biliyorum .ayrıntılı olarak başka bir araçta incelemiştim. sadece kompozit malzemenin kalitesizliğinden kaynaklanıyor..

hakan bey bu konuyu mümkün mertebe takip etmeye çalışacağım. yazınıza cevap veren bazı arkadaşları anlamak güç. boşverin . hakkını arayan tüketici profili ülkeye olduğu gibi, buraya da fazla geliyor olmalı ki , fiatın ısrar edince garanti kapsamında yapıyor durumunu kanıksamışlar ve durumdan memnunlar.

ama sonuç alamazsınız

Almazsan alma güzel kardeşim.Sana zorla araba satan yok ki.Kusura bakma ama sadece 15 mesajının bulunduğu bir foruma sırf bu başlığı açmak için girmen zaten konuyu açma nedenini belli ediyor.Bu sorunlar yaşanırken direk bir daha punto almam diye başlık açacağına bu sorunu nasıl çözeceğim diye başlık açsaydın cıty sorunu ücretsiz bir şekilde değiştiren arkadaşların izlemiş olduğu yolu öğrenirdin,ayrıca bir torsiyon takozu için 1700 tl vermemen gerektiğini de bilirdin.Ben aracımı alalı 1.5 sene oldu daha arıza yaptığını görmedim.Punto dediğiniz gibi dayanaksız bir araç değil.

Chrysler ve Toyota Araçlar?n? Geri Ça??rd? - haber365.com (https://www.haber365.com/Haber/Chrysler_ve_Toyota_Araclarini_Geri_Cagirdi/)

Toyota yaptığı açıklamada, ABD'de 681 bin 500 aracı geri çağırdığını bildirdi. Açıklamada, şirketin gerekli parçaları tedarik edildiğinde araç sahiplerinin bilgilendirileceği ifade edildi.
Şirketin çağırdığı araçların 70 bin 500'ünün 2009 model Camry, 116 binin 2009-2011 model Venza ve 495 bin 2005-2009 model Tacoma pikap olduğu belirtildi.

200 BİN JEEP

Bu arada Chrysler da ABD'de 200 bin Jeep Liberty SUV aracını geri çağırdığını açıkladı.

ABD Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği Yönetimi (NHTSA) geri çağrılan araçların Temmuz 2003 ve Temmuz 2005 arasında üretilen 2004-2005 model olduğunu bildirdi.

SORUNLAR GİDERİLECEK

Camry ve Venza otomobillerde çalıştırma sorunlarına yol açabilecek silikon gres sızıntısının ve Tacoma pikaplarda ise aracın hava yastığını devre dışı bırakabilecek ön aks tekerleklerindeki sorunun giderileceği kaydedildi.

ABD'de, özellikle bazı eyaletlerde kış aylarında buz ve karla mücadelede tuz kullanılmasının bu araçların arka alt kontrol kollarında paslanmaya, paslanan bu parçaların kırılarak kazalara yol açabileceği kaydedildi.

Kendi başınıza insanları güldürmeyin coşkun bey. City arızası dediniz şey öyle basit, geçiştirilecek bir arıza değil . Can taşıyor bu araçlar un torbası değil. Birde fiat servisine danışman olabilirim diye müjde veriyorsanız insanlara. Bu mudur müşteri memnuniyeti anlayışınız. Fiatın bu arıza için kendisini araçları geri çağırması gerekirken, arızanını giderilmesini isteyen müşteriyi azarlamayı yeğlemek, bir müşteri olarak bunu hoş karşılayilmek , Bu düşünceyle hizmet sektöründe çalışma düşüncesi.... Yazık...

Hakan bey yazdığınız msjın değil başlığınızın saçma olduğunu söyledim.özelliklede belirttim çözüm için yazsanız yardımcı olunur

-bakımları düzenli yapılmış mı dedim garanti kapsamında yıllık periyodik bakımları yapılmaayn araçlar kapsam dışı kalıyor.7 yıllık bir araç daha önce city arzası yaşanmış mı ?ne gibi bir çözüm yolu denenmiş bilginiz varmı ? sizi eleştirmek için değil konuyla ilgili bilginizi gözden geçirmek içindi.
-ingilizce bilmiyorsanız sizin adınıza tercüme yapalım italyaya mail atın
-formun city bölümünde mahkeme kararları örnekleri var çıktılarını alın
-hakem heyetine çıktılarla başvurun bu saydığım şeylerde hukiki olarak dava açmadan denenebilecek yöntemlerdi

-direksiyonun bakıma girip girmemesi önemli değil periyodik bakıma girmeyen araçları servis mekanik garanti kapsamından çıkarıyor.en azından iddaları bu

size yardımcı olmak için yapılabilecekleri sıralamıştım.Ama cevabınızla ettiğiniz beddua ile teşekkürlerinizi ilettiniz.allah yardımcınız olsun inşallah çözersiniz

hakeret ettiğiniz coşkun bey forumdaki bütün arkadaşların sıkıntılarına canla başla koşan ve çözen çok sevdiğimiz bir kardeşimiz

hakan kardeşim böyle konu açmak yerine yardım isteyip sorunlarını dile getirseydin daha iyi olurdu ,birçok markanın kronik sorunları olduğu bir gerçektir bu sorunlardan dolayı o markayı tercih etmemek kişilerin en doğal hakkıdır coşkun la muhalefete düşmüşsün ;şunu bil ki coşkun bu forumda insanlara punto hakkındaki tüm sorunlara yardımcı olmaya çalışan bir kişidir sana geçmiş olsun umarım sorunlar bir an önce çözülür...

Herkes sakin olsun beyler

rockforever
20/03/2012, 13:39

tamam pardon:)

since1453
20/03/2012, 13:42

bencede :)

tayfux
20/03/2012, 14:13
sorunlarını paylaşman güzel fakat herşeyin başında senin araban punto..bu forumda genel olarak grande punto evo bravo ve yeni puntonun sorunları konuşuluyor mk1 punto hakkında hemen hemen çoğu kişi pek fazla bilgiye sahip değil yorum da yapamıyor doğal olarak ancak başlık hakkında yorum yapılıyor..kardeşim senin yapman gereken forumda birkaç kişi bedelsiz değişimin belgesini koydu onların çıktısını al götür servise..bu arada sorun çıkarmayan servislere götürmeye gayret et bence..

vek66
20/03/2012, 14:56
herkesin arabasında bir sorun oluyordur yeri geldi bende kendi aracımdan soğudum yeri geldi pişman olduğum zamanlarda olmuştur ama memnun olupta iyiki gp almışım dediğim anlar daha da çok olmuştur.başka araçlarla karşılaştırdığımız zaman araçlarımız gerçekten güzel konforlu araclar yaşanan sorunlar tabiki olacak her araç için bu geçerlidir. araçlarımıza ilk başta hep önyargılı davranırız bir sorun oluğunda ama ülkemizde ki yol şartları vs. belli bu kadar ön yargılı olmayalım derim.birde arkadaşlar bu foruma üye olalı tam 20 ay oldu ayrıca aracımı alalıda. almadan önce bu forumu cok arastırdım hemen hemen elimden geldiği ve vakit buldukça her konuyu okumaya çalıştım. son 1 senedir dikkat ediyorum kaç kez şahit oldum genelde kişiler sürekli bir tartışma içerisindeler. pek bu konulara girmek istemedim bu zamana kadar ama artık dayanamadım. burası bir forum sitesidir buranın amacı bilgi tecrübe deneyim ve sorunlarımızı paylaştığımız yerdir lütfen kendimizi fazla kırmamaya özen gösterelim. teşekkürler...

puntor
20/03/2012, 15:45

varan 1=

2005 model fiat punto aracım var. Arka torsiyon takozları yıprandığı için ses yapmaya başladı. Fiat servisine parça için gittim ve bana parçanın tek satılmadığını, arka dingille birlikte komple satıldığını söylediler. Arka dingil 1700 tl civarı, torsiyon takozu ortalama satış fiyatları 16 tl. Yani 16 tl lik bir arıza için 1700 tl masraf ediyorsunuz. Fiat ın yeni parça satma stratejisi olsa gerek. Genel merkezi aradım ve gene sonuç alamadım.

Varan 2=

fiat punto aracımın direksiyon servo motoru arızalandı. Açı sensörü arızası veriyor.fiatta gittim 2700 tl civarı parça ücreti olduğunu söylediler. Fabrikasyon hatası olduğunu hepimiz biliyoruz. Fakat kimilerini ücretsiz kimilerine %80 -%60 %40 gibi iyiniyet indirimi yapacaklarını söylüyorlar.ayıplı mal olduğuna dair gemlik kaymakamlığı ilçe hakem heyetinin vermiş olduğu karar elimde var. Ve indirimli olarak değişim yapanlardan da bilgi topluyorum. şuana kadar 4 kişiden de fatura aldım. Arayın fiat ı yalan söylediğimi söyliyecekler eminim :) yalan söylüyorsam her türlü davaya açığım...

şimdi gelelim en önemli noktaya ... Makine mühendisiyim ismim hakan. Yakında fiat a dava açmaya hazırlanıyorum. Eğer ulaşmak ve bilgi ve belge paylaşımında bulunmak istiyorsanız hakan_fatih8@hotmail.com veya; 02525725191/2601 den makineci hakan derseniz bana ulaşabilirsiniz.

arkadaşlar siz satın araçları başka marka araç alın...Yine aynı durumlarla karşılaşacaksınız Servisleri kötülemeye gerek yok. Bende soruyorum siz hiç renault servisinde alengerli bi işiniz oldu mu ????? Hiç opel, ford, toyota servislerinde alengerli bi işiniz oldu mu ??? Atıyorum oldu... Ve çok memnun kaldınız değil mi yada size verilen hizmet yada mal tatmin etmedi..... Geliyorum sonuca sizin bas bas bağırdığınız yakındığınız forum sitelerinde derman aradığınız altını çiziyorum fiat servislerindeki ilgi alaka parça temini yukarıda zikrettiğim diğer markalardan daha iyi.... Neden mi??? Başıma gelen bi çok olaydan hatırımda kalanı paylaşayım : Aracım renault megane 3 ve aracın motorundan bi hışırtı sesi geliyo marş dinomosunun olduğu kısımdan olduğu bariz. Hemen servise koştum durumu anlattım. Abi arabayı çalıştır gaz ver felan tamam abi dedi. Araçtan indim hayırdır usta ne olmuş dedim. 5 yaşındaki araç için verilen cevap: Alternatör kayışı değişecek eeeeee rulmanlar değişecek eeee kayış klima kompresörüne bağlı elbette o rulmanda değişecek kubilay bey tamam ustam dedim. Bana bi fatura geldi 450 tl evet 450 tl iki rulman ve ....... Kayış için... öyle böyle abi etme abi gitme iyilik indirimi yaptılar 30 tl cik... Eyvallah dedim ve daha sonra aracı hemen elden çıkarttım servisteki elemanlar tam bir araba düşmanı parçaları söküp yerlere fırlatmalar klipsleri çatır çatır kırmalar mı dersin amaann allahım nedir burası böyle diyesi geliyo insanın...3. Stop lambası su almıştı bi keresinde değişecek eyvallah değişecek ne kadar 150 tl cik, kapı klitlerini mecburen değiştirmek zorunda kaldım 1000 tl arıza yaptı düşünün 5 yaşındaki aracın kapı kilidi cortingen var mı böle bişey bence fazla isyan etmeye gerek yok. şuna eminim ki italyanlar ; almanlar ve fransızlardan daha az yedek parça fiyatı koyuyor. şunada katılırım yeni araçlarda (1-3) yedek parça fiyatlarında genelde aynı gibii.. Yine içlerinde en uygunu fiyat ve hyundai....... Parçaların komple gelme olayıda bakın benimde sadece kayış değişecekti rulmanlar ile set olarak geliyor. Sebepde su hani firmada bu konuda haklı; firma diyor ki ben sana bu takozu verecem ancak bana prıblem olrak aksettiğin içeri ses alma olayını takozu yalnız takozu gönderirsem çözülmecek ve yin eiçeri ses alma durumu ile karşı karşıya kalacaksın.... Işte burada ustanın ustalığını konuşturma işi giriyor. Size sadece surada katılıyorum. Kardeşim benim ustam arızayı tespit etmiş ancak ustayıda firma konuşturmuyor ve ustam bu parçayı çevre ekipmanlarıyla birlikte değiştiriyor diyorsan haklısın.....

Işin özü: Sana katıldığım taraflarda var katılmadıklarımda yinede adına üzüldüm işallah güzel bir şekilde işlerin çözülür.sende bu sıkıntıdan kurtulursun sürçü lisan affola kardeşim.

Ziyaretçi034
20/03/2012, 16:06
üyesi olduğum bir forumdan kısa bir alıntı yapayım, bunlar arızalanan ve değişim yapılan parçalar;

ön farlar arka stoplar valf turbo koltuk minderi. kapı kilidi turbo borusu klima hortumu diskler frenler. balatalar göstergede oluşan abuk sbuk sekmeler. aynlar. vites dişlisi. volant daha aklma gelmiyen bir ton şey ve hepsinin 3 kere üst üste olayı var.

muhtemelen bu araç sizde olsaydı benzin döküp yakardınız. hizmet sektörünün göreceli bir kavram olduğunu düşünüyorum. işin özü ne kadar ekmek o kadar köfte. bu atasözünü ary'den araba alırken başıma gelenleri (forumda aratırsanız neler yaşadığımı az çok tahmin edersiniz) ve borusan otodan şirkete mini countryman alırken yaşadığım hayranlıktan sonra iyice zihnime kazıdım. bu arada amerikayı örnek göstermişsiniz ama oranın yasal konumu ile bizimki bir değil. oradaki yaptırımlar daha farklı.

GP COSKUN
20/03/2012, 17:34

200 BİN JEEP

SORUNLAR GİDERİLECEK

sevgili ersan
cıty direksiyonun ne olduğunu gayet iyi bilirim
hiç bir şekilde kazaya veya can kaybına yol açacak bir durum ortaya
çııkmaz cıty arızasında sadece direksiyonunuz ağırlaşır ama kesinlikle döner
kilitlenme meydana gelmez

bana verdiğiniz geri çağırma örneklerinde
siz sanıyormusunuzki bunları denetleyen bir merci yok bütün firmaların ve üreticilerin sorumlulukları dahilinde çeşitli kuruluşların kararları doğrultusunda meydana gelmiş kazalar ve hayati risk taşıyan şikayetler sonrasın geri çağırım ve ücretsiz onarımlar yapılır
bunlara karar verebilen kurumlardan biride sizin örneğinizde kararı veren merci olan ABD Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği Yönetimi (NHTSA) dir

eğer fiat ında direksiyonunda hayati önem taşıyan bir durum sözkonusu olsa idi
size veya bana yada fabrikaya gerek kalmadan karar alınıp geri çağırma sürecine gidilirdi

beni tanımadan saçma sapan yorumda bulunmayın daha mesaj sayınız 50 yi bulmamış kaç kere güldürdüm seni
banim forum genelindeki mesajlarımı okursan ağzın açık kalır

ersan16
20/03/2012, 17:58

bakın yukarda yazdığınıza güldüm mesela. garanti süresi dolmuş araçlarda üretici hataların nasıl da giderilebildiğini göndermek adına örneklendirdim.

Camry ve Venza otomobillerde çalıştırma sorunlarına yol açabilecek silikon gres sızıntısının bu örnek de hayati risk taşıması iddaanıza cevap olsun.

üretici hatası olduğu konusunda herkesin hem fikir olduğu bir arıza ile ilgili, hakkını aramak isteyen ( yanlış yöntemler kullanıyor da olabilir) vatandaşa verdiğiniz tepkiyi mesaj sayım 50 olmasına rağmen doğru bulmuyorum. 8800 olunca da değişmez

GP COSKUN
20/03/2012, 18:09

bakın yukarda yazdığınıza güldüm mesela. garanti süresi dolmuş araçlarda üretici hataların nasıl da giderilebildiğini göndermek adına örneklendirdim.

Camry ve Venza otomobillerde çalıştırma sorunlarına yol açabilecek silikon gres sızıntısının bu örnek de hayati risk taşıması iddaanıza cevap olsun.

üretici hatası olduğu konusunda herkesin hem fikir olduğu bir arıza ile ilgili, hakkını aramak isteyen ( yanlış yöntemler kullanıyor da olabilir) vatandaşa verdiğiniz tepkiyi mesaj sayım 50 olmasına rağmen doğru bulmuyorum. 8800 olunca da değişmez

arkadaşım
bir aracın çalışmaması sence hayati risk taşımayabilir ama bence dünya kadar risk taşır bu 1
ikincisi
cıty direksiyonun kronik bir problem olduğunu sen daha puntonun direksiyonuna binmemişken biz biliyor ve burada savunuyorduk
ancak
2007 modellerden sonra arge çalışması yapılarak cıty geliştirildi
ayrıca 2006 modeller başta olmak üzere servisler ve fabrika aracın yaptığı kilometre ve servislerde bakımının yapılıp yapılmadığına bakarak ücretsiz değişimleri gerçekleştirlmekte
ancak konuyu açan arkadaşımızın aracı 2005 model mk 1 punto artık 7 yıldır yollarda olan bir aracında bir arızasında takdir etmen gerekirki fiat ücretsiz değişimi yapmaz
cıty direksiyonlu araç üretti diye adam sana ömür boyu değişim garantisi verecek asıl ben buna gülerim
o zaman balatamda bitti deyin ücretsiz değiştirsinler motorum da aşındı deyin değiştirsinler eksozum patladı değiştirsinler böyle saçmalık olurmu
sonuçta cıty inin içinde 6 adet platin var bunlar aşındımı arıza olacak ve değişim gerekitrecek iki +iki=4
hiç bir üretici ömürlük parça yapamıyor maalesef

hakanfatih
20/03/2012, 23:04

evet italya da tüketiciler korunduğu için sorgusuz sualsiz bu parça değiştiriliyor. ve aracın bakımı süresince aynı kalitede ve aynı özellikleri olan başka bir aracı size veriyorlar. bizden bu kafayla bişi olmaz. beni anladığına çok sevindim. aslında diğer arkadaslarda beni anlıyor ama menfaatler ağır basıyor sanki...

arkadaşım
bir aracın çalışmaması sence hayati risk taşımayabilir ama bence dünya kadar risk taşır bu 1
ikincisi
cıty direksiyonun kronik bir problem olduğunu sen daha puntonun direksiyonuna binmemişken biz biliyor ve burada savunuyorduk
ancak
2007 modellerden sonra arge çalışması yapılarak cıty geliştirildi
ayrıca 2006 modeller başta olmak üzere servisler ve fabrika aracın yaptığı kilometre ve servislerde bakımının yapılıp yapılmadığına bakarak ücretsiz değişimleri gerçekleştirlmekte
ancak konuyu açan arkadaşımızın aracı 2005 model mk 1 punto artık 7 yıldır yollarda olan bir aracında bir arızasında takdir etmen gerekirki fiat ücretsiz değişimi yapmaz
cıty direksiyonlu araç üretti diye adam sana ömür boyu değişim garantisi verecek asıl ben buna gülerim
o zaman balatamda bitti deyin ücretsiz değiştirsinler motorum da aşındı deyin değiştirsinler eksozum patladı değiştirsinler böyle saçmalık olurmu
sonuçta cıty inin içinde 6 adet platin var bunlar aşındımı arıza olacak ve değişim gerekitrecek iki +iki=4
hiç bir üretici ömürlük parça yapamıyor maalesef
tüketici hakları neden o zaman böyle bir karar verdi? bak kardeşim aracın motoru biter. balatası biter. çünkü bu parçalar belirli kilometrelere veya kullanma göre değişir.fakat bir araç için fiat ın da kabul ettiği bir fabrikasyon haatası var. iyi o zaman herkes kafasına göre hatalı malı piyasaya sürsün sen onları savun.

peki size şunu soruyorum eğerki dreksiyon motoru arızasını eninde sonunda yaşayacağınızı biliyorsunuz. çünkü bu parçanın aşındığını ve değşmesi gerektiğini söylüyorsunuz. benim aracım 87 binde. siz bu aracı alırken 87 bin km yapınca 3.000 tl ye dreksiyon motoru değiştireceğinizi bilseniz bu aracı alırmıydınız almazmıydınız? sonuçta bunun aşındığını ve değişmesi gerektiğini fiatın suçu olmadığını sölüyorsunuz

Gorky
20/03/2012, 23:24
peki size şunu soruyorum eğerki dreksiyon motoru arızasını eninde sonunda yaşayacağınızı biliyorsunuz. çünkü bu parçanın aşındığını ve değşmesi gerektiğini söylüyorsunuz. benim aracım 87 binde. siz bu aracı alırken 87 bin km yapınca 3.000 tl ye dreksiyon motoru değiştireceğinizi bilseniz bu aracı alırmıydınız almazmıydınız? sonuçta bunun aşındığını ve değişmesi gerektiğini fiatın suçu olmadığını sölüyorsunuz

Alırdı herkes. Punto aşkı buna deniyor :)

GP COSKUN
21/03/2012, 00:33
hakan bey tebrikler
siz beni menfaat elde etmekle menfaatlerim doğrultusunda yazmakla suçluyorsunuz
asıl siz menffatleriniz doğrultuunda buradasınız
direksiyonunuz arıza yapana kadar neden forumda yoktunuz bir tek satır mesajınız yoktu
şimdi 14-15 mesajınız var hepsi direksiyon arızanızla ilgili
neden
çünki menfaatiniz var direksiyonunuzu ücretsiz değiştireceksiniz ya buradan bir şeyler kapıp
menfaatleriniz çıkarlarınız doğrultusunda hakl kazanacaksınız ya avucunuzu yalarsınız
ben burada 5 yıldır gece gündüz demeden herkese yardımcı olmaya çalışayım yetmedi birde moderatörlük görevi yapayım üstelik bunları tek kuruş kazanç elde etmeden yapayımk
sonra senin gibi kendini bilmez biri gelsin menfaatin var diye mesaj yazsın
affedersiniz ama sizin daha çıkarttığınız bilmem ne denize varmadı lütfen haddinizi bilin
daha fazla kırıcı olmak istemiyorum konu hakkında yorumumu yapmışım herkes de farklı yorum yapabilir bunada engel koyamam tıpkı benim yorumuma koyamayacağınız gibi
saygılar

hakanfatih
21/03/2012, 00:48
hakan bey tebrikler
siz beni menfaat elde etmekle menfaatlerim doğrultusunda yazmakla suçluyorsunuz
asıl siz menffatleriniz doğrultuunda buradasınız
direksiyonunuz arıza yapana kadar neden forumda yoktunuz bir tek satır mesajınız yoktu
şimdi 14-15 mesajınız var hepsi direksiyon arızanızla ilgili
neden
çünki menfaatiniz var direksiyonunuzu ücretsiz değiştireceksiniz ya buradan bir şeyler kapıp
menfaatleriniz çıkarlarınız doğrultusunda hakl kazanacaksınız ya avucunuzu yalarsınız
ben burada 5 yıldır gece gündüz demeden herkese yardımcı olmaya çalışayım yetmedi birde moderatörlük görevi yapayım üstelik bunları tek kuruş kazanç elde etmeden yapayımk
sonra senin gibi kendini bilmez biri gelsin menfaatin var diye mesaj yazsın
affedersiniz ama sizin daha çıkarttığınız bilmem ne denize varmadı lütfen haddinizi bilin
daha fazla kırıcı olmak istemiyorum konu hakkında yorumumu yapmışım herkes de farklı yorum yapabilir bunada engel koyamam tıpkı benim yorumuma koyamayacağınız gibi
saygılar

peki sana şunu soruyorum yukarıda arkadasın da belirttiği gibi bunun birçok örneği var. hatalı olan mal gizli ayıplı mal veya ayıplı mal sayılır. bu konuda verilmiş bir kararda var. diyelim karar yersiz. fiat 2009 da bu tip otoların bağzılarını servise çağırarak ücretsiz değilştirmiş. ki beni bu konuda ne arayan oldu servisten ne bilgi veren.madem ki böyle sorun var neden müşteri seçerek araçları servise çağırıyor?
hadi bunu da geçtim. ara fiat ı fiat punto 2003-2006 torsiyon burcu sor. verirlerse dünyanın en yalancı adamı benim. ve bundan sonra şunu da yap. diğer herhangi piyasada bulunan bir aracın servisine git ve torsiyon burcunu sor. eğer yok bizde torsiyon burcunu satmıyoruz derlerse aracımı sana bağışlıyacağım.torsiyon burcu 30 tl piyasada. fakat fiat komple dingili satıyor sana bu da 1600 tl civarında. nasıl kazık ama değilmi? fiat ın uluslararsı parça listesinde bulunan bu parçayı türkiye de satmıyor. sizce neden? komple dingili alın da aklınız başınıza gelsin diye.
gelelim menfaat konusuna. yasal olarak ve fiatta bunu kabul ederek 2006 öncesi araçlarında servo motor arızası olduğunu kabul etmiş. bende hakkım olarak bunun değişmesini talep ediyorum. bunda menfaatim ne söylermisin?

foruma da bunları yazmamın sebebine ve üye olmamın sebebine gelince.bu arızayı yaşayanlara bilgi vermek, dünyada bu işlerin nasıl şekillendiğiini anlatmak, fiatın müşteriye ne gözüyle baktığını göstermek için buraya bu konuyu yazdım. yoksa işim sadece dreksiyon motoru olsaydı torsiyon takozlarını forumda yazmazdım. amacım fiat ın hangi kalitede çalıştığını tüm herkese göstermek.anlamadığım konu ben bunları ispat ederim diyorum , eğer sen bunlar yalan sen yalan söylüyorsun diyorsan dediklerimi git servise sor...

GP COSKUN
21/03/2012, 00:57
işte bir şeyi araştırıp bilmediğiniz için daha ilk paragrafta çuvallamışsınız
2009 yılında çağırımı yapılan araçlar cıty için çağırılmadılar arkadaşım araştır önce
direksiyon milinin torklanması için servislere bir kaç seri çağırım yapıldı
bu çağırmanın cıty direksiyon ile uzaktan yakından alakası yok
forumda mahkeme ve hakem heyeti kararı bulunan araç grande punto yani sizin aracınızla alakalı değil o evrak
konuyu daha fazla uzatmanın anlamı yok tartışmayada girmek istemiyorum
ben fikrimi söyledim değişimin yapılmayacağı yönünde ama inşallah kabul ettirip değiştirtirsiniz sonuçta benim cebimden çıkmayacak
ama değiştirirseniz şayet bu forumda olun yine paylaşımda bulunun
şayet ortadan yok olursanız iki elim yakanızdadır
bunuda böyle bilin

hakanfatih
21/03/2012, 01:04
bu arada sen burda 5 yıldır forumda takılırken ben 5 yıl makina mühendisliği okudum ve şuan kamuda termik santralinde makine mühendisi olarak 3 yıldır çalışıyorum. inan bana ben bu işlerin içinde yüzüyorum ve bilmediğim konu hakkında da atıp tutmuyorum.sizin dediğiniz aşınan parçayı da inceledim ve size bilgi veriyorum. piyasayı araştırın çoğu araç servo motor kullanıyor. diğerlerine göre fiatı bi oranlayın hangisinde daha çok problem var? ikinci sınıf denilemeyecek kalitede malzeme kullanılmış. korozyon gözardı edilmiş.ve dreksiyon milleri de aynı şekilde.fazla söze gerek yok arkadaşlar.

bugun araştırdım bir olaya daha rasgeldim. fiat dreksiyon açı sensörünü güvenlik gerekçesiyle parça halinde satmadığını söylüyor. arkadaşımdada w.golf var. o da merak edip servisi aradı açı sensörü satılıyormu diye. cevap ilginç. satılıyor :D fiyatı da 285 tl.

yani buradan şunu anlıyoruz fiat güvenliğe çok önem veriyor. wswagen de beş para etmez.. siz halen fiat ı savunun arkadaşlar. nedenini bilmiyorum ama savunuyorsunuz ilginçtir.:S

işte bir şeyi araştırıp bilmediğiniz için daha ilk paragrafta çuvallamışsınız
2009 yılında çağırımı yapılan araçlar cıty için çağırılmadılar arkadaşım araştır önce
direksiyon milinin torklanması için servislere bir kaç seri çağırım yapıldı
bu çağırmanın cıty direksiyon ile uzaktan yakından alakası yok
forumda mahkeme ve hakem heyeti kararı bulunan araç grande punto yani sizin aracınızla alakalı değil o evrak
konuyu daha fazla uzatmanın anlamı yok tartışmayada girmek istemiyorum
ben fikrimi söyledim değişimin yapılmayacağı yönünde ama inşallah kabul ettirip değiştirtirsiniz sonuçta benim cebimden çıkmayacak
ama değiştirirseniz şayet bu forumda olun yine paylaşımda bulunun
şayet ortadan yok olursanız iki elim yakanızdadır
bunuda böyle bilin

elimde punto ile ilgili (benim modelle) %80 fiat karşılamış fatura var dostum. ikincisi de bana %30 iyiniyet indirimi önerdiler. sence bir firma hangi ürününde iyiniyet indirimi uygular? bence hatalı üründe. yoksa hangi parça için fiattan %30 indirim alabilirsiniz? bazı arkadaşlara da %50 vermişler. gülünç bir olay. hatalıysan söyle bilelim. eğer üretimde bir hatA yoksa kimseyle de yüzgöz olma sat parçayı gitsin. haklı değilmiyim?

neyse iyi geceler herkese büyük ihtimalle bu foruma birdaha girmem. ulaşmak isteyene mailimi ve iş telefonumu bıraktım bir bildiği yada istediği bir belge olursa seve seve yardımcı olurum. kimseye kırılmadım fakat üzüldüm biraz. nedeni de anlamak istememe. arkamdan rahatça atıp tutabilirsiniz . bu kadar bilginin ardından fiata güvenebilirsiniz. çok iyi müşteri memnuniyeti var. bu aracı satmiyorum çünkü aracımı seviyorum ve kafama göre de yaptıracağım. gerekirse evin önünde çürüsün. mücadeleye dewam. hoşçakalın arkadaslar. gelişmeleri merak ednler msn adresimi ekler ordan anlatırım...

GP COSKUN
21/03/2012, 09:44
zaten işini gördükten sonra foruma girmeyeceğin belliydi
yolun açık olsun ne diyeyim
arkadaşlar konu sahibi foruma bir daha girmeyeceğini beyan ettiği için konu kilitlenmiştir