PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çok sık kullanmazsak bozulur mu?

sharky
19/03/2012, 10:54
Merhaba daha önceki 2006 model gp mj active mi satıp, yerine 1.3dynamic evo aldım.. Eski aracımda arada bir city yazısı yanıp sönüyodu ama pek devreye sokmuyodum. Servise götürdüğümde "kullanman lazım onu" cevabını almıştım.. Evomdada fazla kullanmıyorum açıkçası. Henüz 20000kmde ama daha ileride bi sorun yaşatırmı bize sizce?

rbcn
19/03/2012, 12:28
citysiz bir punto düşünemiyorum dün yolun ortasına çekmiş bir şahini ileri almam gerekiyordu kontağı çalıştırdım direksiyonu çevirmeye çalıştım çeviremedim :D alışmışım tek parmağımla çevirmeye :D

takres
19/03/2012, 12:36
city büyük nimet kullanmak lazım :)

sharky
19/03/2012, 12:38
ya genelde kullanıyorum şirkette, ona nazaran hafif geliyo puntonun direksiyonu :) city devredeyken kuş gibi oluyo :D

GP COSKUN
19/03/2012, 14:14
yiğit cıty direksiyon her zmaan devrede sen cıty modu açıkta kullansan kapalıda kullansam her daim çalışıyor

cihankardes
19/03/2012, 14:23
Aynen bozulmasının kullanıp kullanmamayla alakası yok çünkü.
Bozulma hareketi algılayan bakır plakaların aşınmasıyla oluşuyormuş.
O nedenle yapacak bişey yok :)

sharky
19/03/2012, 15:12
yiğit cıty direksiyon her zmaan devrede sen cıty modu açıkta kullansan kapalıda kullansam her daim çalışıyor

ozaman tuşa bastığımızda sadece sistem hızlanıyo yada başka bişeyler oluyo :) teşekkürler..

GP COSKUN
19/03/2012, 15:33
ozaman tuşa bastığımızda sadece sistem hızlanıyo yada başka bişeyler oluyo :) teşekkürler..

aynen öyle tuşa bastığında sadece elektrik akımını arttırmış oluyorsunuz

sharky
19/03/2012, 16:17
aynen öyle tuşa bastığında sadece elektrik akımını arttırmış oluyorsunuz

teşekkür ederim..

01adanali01
03/04/2012, 11:40
belki alakasız bişey ama city moduyla yakıtın alakası varmıdır?

ZAK1980
03/04/2012, 11:55
belki alakasız bişey ama city moduyla yakıtın alakası varmıdır?
Tahmınımce olmalı cunkı onunda bır motoru var o motorda elektrıkle calısıyor aracta fazladan elektrık uretmek ıcın motora baskı yapıyordur bıraz daha akım ver :) buda motorun bırazdaha fazla yakmasına sebeb olabılır sadece bır tahmın bu yazdım

Ayberk0616
03/04/2012, 13:01
Ben sert direksiyon sevdiğim için aldığımdan beri 1 kere merakımdan city kullandım sonrasında başka kullanmadım şahsım adına konuşıyım o kadar yumuşak direksiyon bana göre değil :)

unforgiven78
20/04/2012, 00:09
Ben de 2009 yılında aldım puntomu ve aldığımdan beri 1 kere merak ettiğim için kullandım, yani yaklaşık 3 yıldır city fonksiyonunu kullanmıyorum, ayrıca buradaki city arızalarını gördükçe de kullanasım gelmiyor, gerçi kullanıp kullanmamanın arıza yapmasına bir etkisi olur mu bilmiyorum :) Bu city arızası problemi olan arkadaşlar bu fonksiyonu aktif olarak kullanıp da mı bu sorunla karşılaştılar acaba, yoksa hiç kullanmasak da bu sorunla karşılaşır mıyız?

toluku
20/04/2012, 00:39
benim aracımda 2009 model sürekli city açık daha hiçbir problem olmadı

gauss27
07/05/2012, 21:03
Merhaba,
2006 model gp fire active aracım var. Daha once city arizasi yasamadim ama basima yolculuk esnasinda gelir diye korkuyorum. Aracim 46 binde. Sizce ne yapmaliyim? Servise gotursem 2006 oldugu icin degisim yaparlar mi? Ayrica belki etkisi yok ama city yi kullanmamaya calisiyorum genelde. Tavsiye edeceginiz ist-anadolu yakasinda servis var mi?

yavuzselim
07/05/2012, 21:07
arıza olmadığı sürece değişim yapacaklarını pek sanmıyorum. Ayrıca araba hareket halindeyken kitlenince Kuvettli çevirince direksiyon dönüyor. Benim izlenimlerime görede city kitlenmeden önce ilk aşamalarda direksiyonu çevirdikce gıcırdamalar geliyor zamanla artıyor ve direksiyon kitlenmeye başlıyor.

gauss27
07/05/2012, 21:17
Tesekkurler, peki anadolu yakasinda servis tavsiyesi var mi?

schneider
07/06/2012, 22:15
Arkdslar mrhabalar bir sorunumu sizlere belirtmek istiyorum 2004 model fiat punto bir araç aldım 1ay önce 2.el anck aldktan sonra bnde bu direksiyon sorunuyla karsılastım aracımda city arızası başgösterdi direksiyon kilitleniyor servise götürdüğümde sorunun direksiyon kutusunun değişerek çözülebilecegini ve bunun da yaklaşık 2800 tl gbi bir masraf oldugunu söylediler ancak iyi niyet garantisiyle bu fiyatın yüzde 40ını karşılayabileceklerini söylediler ancak daha sonra da yaptıkları yazışmalar sonunda bu fiyatı hiç karsılayamayacaklarını ücreti tamamen benm karsılamamı istediler müşteri servisini aradım ordanda bi sonuç çıkmadı aracın 8yasında oldugunu ve bu tür sorunların olmasının doğal oldugu tarafıma bildirildi cok zor durumdayım benm bu masrafı karşılama sansım yok ne yapmalıyım nasıl bir yol gözterirsiniz bna gercekten cok magdur durumdayım yardımlarınız içn şmdiden tsekkr ederim.