PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : & Coşkun Bey'in dikkatine :)

ayaman
19/03/2012, 09:46
size bir kaç sorum olacaktı
1) bizim soğuk klima açıldığında. hani klimayı açmak için soğutmak amaçlı şu kar tanesi gibi düğme yokmu ona basınca boğa böğürmesi gibi bir ses çıkarıyor ( horrrr harrrrr ) iğrenç bir ses bu ses giderilebilir mi, yoksa kalıcı bir hastalık mı? bu sesi kesebilmek için öneriniz nedir ? var mı bir çaresi yoksa böyle yaşamaya alışacağım mı ? :D
2) aracı durdurmaya yakın fren ve debriyaj ikilisini kullandığımda frene bastığımda
arabanın freninde bir homurtu çıkıyor sanki balata bitmiş de balata yerine demirle fren alıyormuşçasına bir ses (hoorrrrrrrtttttt) ??? acaba neden kaynaklı bu ses yardımlarınız için şimdiden teşekürler

GP COSKUN
19/03/2012, 10:28
mesut sesi dinlemeden iki ihtimalden şüphelenebilirz
ya klima kompresörünün kayışlarında yırtık yada gevşeklik bollaşma var uyada
klima kompresörünün kasnak bilyasına bakılması gerek sesin kaynağı buradan olabilir

2, sorun ise
aracın km si ni bakımlarının ne zaman yapıldığını bilmiyorum tahminen cevaplamak zorundayım
sebeplerden biri ya balataların aşınmıştır bitiyor yani veya kalitesiz balata
yada kampana veya disklerinde yamulma ve vibrasyon var

ayaman
19/03/2012, 22:50
teşekürler cevapladığın için ;) bilyelerden se veya kayışlardan kaynaklıysa ne gibi bir fiyat tutar bilginiz var mı ???

GP COSKUN
19/03/2012, 23:02
kayıştansa fazla tutmaz ama klima kasnak bilyası sorunlu ise yaptıracağın yere ve ustaya göre değişir

Bolu_Beyi
19/03/2012, 23:13
Bu konuda çok bilgili değilim ama bizim araçlarımızda klima açıldığında hafif bir uğultu (ki motora binen güçten olsa gerek) yaşamamız normal diye biliyorum. Sizinkisi aşırı ise bir problem olabilir. Yanlışmı biliyorum coşkun abi?

GP COSKUN
19/03/2012, 23:23
Bu konuda çok bilgili değilim ama bizim araçlarımızda klima açıldığında hafif bir uğultu (ki motora binen güçten olsa gerek) yaşamamız normal diye biliyorum. Sizinkisi aşırı ise bir problem olabilir. Yanlışmı biliyorum coşkun abi?

kesinlikle doğru
motorlarımız ufak olduğundan zorlanıyorlar

aykut_1914
19/03/2012, 23:49
o yüzden yolda klimayı vites boştayken açın,ben hep öle yapıyorum :)
1 numarayı birde böyle deneyin

ayaman
20/03/2012, 10:37
kayıştansa fazla tutmaz ama klima kasnak bilyası sorunlu ise yaptıracağın yere ve ustaya göre değişir
abi sana bir ara uğrayacağımda bir türlü nasip olmadı ya . mutlaka gelirim ama . yerin bana biraz ters ama olsun :)

GP COSKUN
20/03/2012, 11:26
ne demiş mevlana gel ne olursan ol gel
ben her zaman beklerim sen yeterki gel ule =)))

ayaman
20/03/2012, 14:08
ne demiş mevlana gel ne olursan ol gel
ben her zaman beklerim sen yeterki gel ule =)))
:d :d :d