PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç hakkında bilgi

muratgucluu
19/03/2012, 09:26
arkadaşlar merhaba triptonik araçlar için trafikte kalkış esnasında manuel moda alın diye birşey söyleniyor ben zaten sürekli dur kalk yapmamak için tirptonik almak istiyorum bunu kullanamıyacaksam niye triptonik alayım manuelden ne farkı var?ben araçta kullanma keyfi aramıyorum basınca gitsin frene basınca dursun istedğim yere götürsün yeter triptonik almanın masrafları manuele göre ne kadar fazla ?bu araç sizce nasıl konu ile ilgili bilgi verebilirmisiniz?

Fiat Punto Grande 1.4 Fire Active 2009 Model 22.500 TL Sahibinden satılık ikinci el Siyah renk - 78633393 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-2009-model-grande-punto-1-4-benzinli-triptronik-78633393/detay/)

since1453
19/03/2012, 09:32
sANA kim manuelle kalk demişse ona benden slm söyle :)
3 aydır birkez bile manuele almadım.Sadece devre ihtiyaç duyduğumda yada dik ramoa çıkarken manuel vites düşürdüm

Mutlaka servise götür ve şanzımana baktır sıkıntılı bir araç olmasın
bide kendini biraz daha zorlayıp dynmc al

muratgucluu
19/03/2012, 09:37
yani burda okuduğum yazılarda öyle yazıyordu o yüzden kafam karıştı aslında bende dynamic modeli bakıyorum ama bunu görünce fikir almak istedim acemi bir sürücü olarak triptonik modeli benim için uygun olur sanırım ne dersiniz

since1453
19/03/2012, 10:09
yani burda okuduğum yazılarda öyle yazıyordu o yüzden kafam karıştı aslında bende dynamic modeli bakıyorum ama bunu görünce fikir almak istedim acemi bir sürücü olarak triptonik modeli benim için uygun olur sanırım ne dersiniz

acemi iseniz triptonic aracınızda ASR(aracın pati çekmesini engeller ve hill holder(yokuş kaydırmama) sistemi varmı mutlaka araştırın.

bu özellikler evo dualogiclerde standart.2009 GP için kullanan arkadaşlar size yardımcı olur benim bilgim yok bu konuda.

1)ASr yoksa rampalarda sıkıntı çekebilirsiniz aracınız rampada kalkarken pati çekebilir

2)Hill holder yoksa yokuşta aracanız geri kaçar.Hill holder 3-4 sn aracınızın kaymasını önler.