PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Otomatik Benzinli model önerisi Punto

muratgucluu
15/03/2012, 08:47
Arkadaşlar merhaba yaklaşık 6 aydır trafikte araç kullanıyorum Ford im var bunu satıp punto almak istiyorum benzinli ve otomatik almak istiyorum modelleri inceledim kafam çok karıştı dynamic modeli full versiyonlardan birisiymiş 1,4 dynamic otomatik benzinli almakta karar kıldım aracı fazla kullanmıyorum sadece haftasonları ayda 250-300 km yapıyorum en fazla bu kullanım şartlarında önereceğiniz hangi modeller olabilir fiat puntoda otomatik aracın dezavantajları nedir masrafları nasıl olur kullanlar varsa tavsiyelerine ihtiyacım var teşekkürler.

jackjones52
15/03/2012, 08:59
Ben G.Punto 3k dynamic duologic skydome kullanıyorum benim aracım LPG de var. Yakıt asla üzmez, ayrıca aracın debriyaj sistemi var ama debriyaj pedalı yok. Ayrıca aynı manuel araba gibi kullanabiliyorsun yalnız tam otomatik arabalar gibi hillholder desteği yok bu demek oluyor ki yokuşlarda gaz vermelisin aksi takdirde arabayı manuel arabadan daha çok geri kaçırırsın. Benim aracım 1.4 fire motor 77hp ama gayet performanslı diyebilirim. Sen daha da performans istiyorsan Tjet bakabilirsin. Eğer tüp taktıracaksan yada LPGli alacaksan da tavsiyem Lovato marka LPG. Ama kesinlikle keyifli bir arabam olsun diyorsan 1 2 bin lira daha fazla ver Skydome'lı olanını al.

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

since1453
15/03/2012, 09:07
Ben G.Punto 3k dynamic duologic skydome kullanıyorum benim aracım LPG de var. Yakıt asla üzmez, ayrıca aracın debriyaj sistemi var ama debriyaj pedalı yok. Ayrıca aynı manuel araba gibi kullanabiliyorsun yalnız tam otomatik arabalar gibi hillholder desteği yok bu demek oluyor ki yokuşlarda gaz vermelisin aksi takdirde arabayı manuel arabadan daha çok geri kaçırırsın. Benim aracım 1.4 fire motor 77hp ama gayet performanslı diyebilirim. Sen daha da performans istiyorsan Tjet bakabilirsin. Eğer tüp taktıracaksan yada LPGli alacaksan da tavsiyem Lovato marka LPG. Ama kesinlikle keyifli bir arabam olsun diyorsan 1 2 bin lira daha fazla ver Skydome'lı olanını al.

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

Evolarda Hill holder desteği var 3 sn civarı aracı tutuyor

Engin_T
15/03/2012, 09:10
Grande Punto seri 2 lerde de hillholder desteği var

motor delisi
15/03/2012, 09:12
Arkadaşlar merhaba yaklaşık 6 aydır trafikte araç kullanıyorum Ford im var bunu satıp punto almak istiyorum benzinli ve otomatik almak istiyorum modelleri inceledim kafam çok karıştı dynamic modeli full versiyonlardan birisiymiş 1,4 dynamic otomatik benzinli almakta karar kıldım aracı fazla kullanmıyorum sadece haftasonları ayda 250-300 km yapıyorum en fazla bu kullanım şartlarında önereceğiniz hangi modeller olabilir fiat puntoda otomatik aracın dezavantajları nedir masrafları nasıl olur kullanlar varsa tavsiyelerine ihtiyacım var teşekkürler.
zevk almak istiyorsan evo al ben grande ve evo sahibi oldum evo bi ayrı güzel. otomatik vites güzel eco tuşuyla yakıtı düşürebilirsin kapatıp yok normal yaksın ben hızlı gitcem dersen açarsın :) 0 km alacaksanız yardımcı olabilirim bana pm ile dönüş yaparsanız belki bi yardımım dokunabilir.

Evolarda Hill holder desteği var 3 sn civarı aracı tutuyor
ben denedim 3 saniyeden fazla tutuyor abi. saydım ama yanlış saymış olabilirim ben 7 ye kadar saydım :D

muratgucluu
15/03/2012, 09:13
lpg taktırmayı düşünmüyorum bütçem max.23.000 TL ye kadar otomatik bulamazsam manuel almak zorunda kalabilirimde duruma göre

halils2
15/03/2012, 09:50
otomatik gp ler manuel gplere göre daha ekonomikmiş ama bunun yanında robotta sorun yaşadığını söyleyenler oldu forumda size tavsiyem manuel almanız bence kullanımı daha zevkli

reddragon
15/03/2012, 11:25
Mutlaka garantili ve ekspertizli olarak al aracı. Dynamic evo tipsiz ama iç donanım olarak çok iyi. Dynamic grande punto alırsan tip olarak daha güzel bir aracın olur ama daha fakir iç donanım olur karar senin.

celenlee
15/03/2012, 15:00
lpg taktırmayı düşünmüyorum bütçem max.23.000 TL ye kadar otomatik bulamazsam manuel almak zorunda kalabilirimde duruma göre

O paraya 2.seri 2009 Model Dynamic Dualogic 40-60000 kmlerde kazasız boyasız araç bulabilirsin ;)

muratgucluu
15/03/2012, 15:56
dediğiniz model şu ilandaki model galiba?

Fiat Punto Grande 1.4 Fire Active 2009 Model 24.500 TL Galeriden satılık ikinci el Kırmızı renk - 75077907 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-2009-fiat-punto-grande-1-4-fire-active-dualogic-75077907/detay/)

teşekkürler

celenlee
15/03/2012, 16:18
dediğiniz model şu ilandaki model galiba?

Fiat Punto Grande 1.4 Fire Active 2009 Model 24.500 TL Galeriden satılık ikinci el Kırmızı renk - 75077907 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-2009-fiat-punto-grande-1-4-fire-active-dualogic-75077907/detay/)

teşekkürler

O paraya active değil dynamic alınır ;) Acele etmemeni öneririm.
Ben 44000KM'de aralık 2011'de aldım 23250TL
Geçenlerde bir arkadaş 41000KM'de aynı özelliklerde boyasız kazasız aracı 22900'a sattı ;)

Fiat Punto Grande 1.4 Fire Fun 2009 Model 23.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Bordo renk - 78267992 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-ilk-gunku-gibi-ter-temiz-bakimli-arac-grande-punto-fan-78267992/detay)

bu da boyasızsa eğer gayet güzel, dynamic donanımdan tek farkı dijital klima ama +sı var çelik jant ;)

Alacağın araçta ASR off tuşunun olduğuna emin olmalısın. Bu tuş varsa eğer HillHolder/Yokuş Kalkış Desteği var demektir ;)

muratgucluu
15/03/2012, 18:01
zaten aracımın satılmasını bekliyorum ondan sonra alacağım ama sanırım dynamic de karar kıldım 1,4 dynamic alacağım diğer seçenekte manuel mi triptonik mi ona da karar vermem gerekiyor arada kaldım