PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Duologic Vites Arızası

jackjones52
15/03/2012, 08:46
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba;

2008 model g.punto 3k dynamic duologic aracım artık her sabah vites arızası vermeye başladı. ekranda vites devre dışı yazıyor, araç ısınınca vites o zaman devreye giriyor. Benim düşüncem şanzıman yağı falan gibi birşeyin değişmesi. Bilgisi olan varsa yada daha önce başına gelen varsa paylaşırsa sevinirim.

GP COSKUN
15/03/2012, 09:48
robotun hidrolik seviyesine bir baktır

Yagmuradam
15/03/2012, 11:42
Servislerde bakımda bu yağın değişmesi gerekiyordu sanırım. Ben aracımın geçmişine baktığımda yağ değişimini göremiyorum. (Araç 120bin oldu aklıma taklıldı tekrardan)

Siz de Robotik ve şanzuman yağı değişimi yaptırmamış olabilir misiniz?

jackjones52
20/03/2012, 08:44
sağolun ben en iyisi baktırayım

ms34
31/03/2012, 23:11
sağolun ben en iyisi baktırayım

Selam,
Aynı problem benim arabada da var (Punto 1.2 8V, Dualogic), Bir süre sürünce otomatikten çıkıyor ve manuel kullanmak zorunda kalıyorsun. Yağ değişimi yaptırdın mı? Sorunu nasıl çözdün? Bilgi verirsen sevinirim.

jackjones52
19/04/2012, 09:06
Aracımı uzun uğraşlar sonunda yaptırmak zorunda kaldım. Bir sabah gene vites devreden çıktı, ben de biraz bekledim ısınınca gene çalışır diye ama 10dakika falan vitese geçmedi, ne manuel ne de otomatik çalışmadı sonra araçtan indim bir de ne göreyim, araba olduğu gibi asfalta bütün yağı boşaltmış, mecbur arabayı ittim kenara çektim, sonra bir usta getirdik, adam 2 saat arabadan birşey sökmek için uğraştı sonunda söktü, oradan yağ doldurdu arabayı aldı götürdü, ama araç giderken gene yağ damlattığını arkada bıraktığı kara lekeden anladım, gitti ertesi gün arabayı teslim aldım sonra 3 gün daha yağ damladı arabadan, telefon ettim servise geri götürecektim, usta hafta sonuna kadar bekle dedi bekledik neredeyse 10gün oldu hiçbir sıkıntı yok şimdi. Sonunda allahın izniyle kurtulduk sorundan, neredeyse arabadan soğumuştum ama çok şükür şimdi eskisinden daha iyi

Yagmuradam
19/04/2012, 09:32
Çok geçmiş olsun. Büyük masraf açmadığına sevindim.
Arıza o zaman büyük ihtimal yağdan kaynaklanıyor. Bu tarz durum yaşayan arkadaşlar Coşkun Bey'in söylediği gibi yağ durumuna baktırsınlar.

celenlee
19/04/2012, 10:15
Önceden yazılmıştır ama bir daha hatırlatsanız bimeyenler için :)

Bu Dualogic yağ değişimi kaç senede / kaç km'de yapılmalı. Kitapçıkta yazmıyor.

erbil
08/06/2012, 13:31
Selam...

Sorununun birebir aynısını yaşıyorum. Nasıl çözdün acaba ben aracın yağını değiştirdim 2 defa ama hala sorun devam ediyor. Çok zor durumdayım. Robot yağını mı değiştirdin?

jackjones52
08/06/2012, 16:53
Selam...

Sorununun birebir aynısını yaşıyorum. Nasıl çözdün acaba ben aracın yağını değiştirdim 2 defa ama hala sorun devam ediyor. Çok zor durumdayım. Robot yağını mı değiştirdin?

Kartal oto sanayiide bir usta var bu işi anadolu yakasında bilenlerin en iyisi falan dediler numarasını falan bulduk aradık adamı geldi arabayı aldı götürdü sonra sıkıntısı falan kalmadı allaha şükür

erbil
09/06/2012, 10:02
Acaba ne kadar tuttu masraf? Ve nasıl çözdü acaba...

pdr42
09/06/2012, 10:25
bu roboticlerde cok arıza var sorun yasayan cok gibi geldi. Punto nun otomatigine bakıyorum bu korkulardan dolayı almayı düşünmüyorum. Siz ne diyorsunuz forumda bu konuda cok şikayet var gibi

erbil
09/06/2012, 10:39
Kesinlikle tavsiye etmem...

ms34
21/06/2012, 00:33
Selam...

sorunun aynısını yaşıyorum derken: ne manuel ne de otomatik çalışmıyor mu? Yoksa otomatikten çıkıyor ama manuel kullanabiliyormusun? Genelde böyle olabiliyor aracının km si kaç? Debriyaj balatası hiç değişti mi? Aşağıdaki linke bir bak istersen
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/35972-dualogic-vites-arizasi.html

reddragon
21/06/2012, 08:53
Şanzuman yağının iki yılda bir sanırım değişmesi gerekiyor. Ayrıca robotun da hidroliği mi yağı mı ne belli sürede değişiyor. Bence sizin sorun bakımsızlıktan olmuş büyük ihtimalle...

yasemin72
01/11/2013, 15:56
ustanın telefonunu alabilirmiyim. robot yağı damlatıyor. servis 1500 dedi

mezkur
01/11/2013, 21:02
Kartal oto sanayiide bir usta var bu işi anadolu yakasında bilenlerin en iyisi falan dediler numarasını falan bulduk aradık adamı geldi arabayı aldı götürdü sonra sıkıntısı falan kalmadı allaha şükür

Selamlar ,
Hangi servis ve kaça yaptırdınız paylaşabilirmisiniz
Benim araçta çok ender oluyor ilerde artarmı bilmiyorum