PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Göstergedeki uzun far ve city ışıkları

alperd
14/03/2012, 14:20
Gösterge panelinde Uzun Farları açtığımızda yanan Mavi Işık o kadar parlak ki gözlerimi alıyor (özellikle şehir dışı yollarda uzunları yakmamaya çalıştığımı farkettim gözümü almasın diye). bir de City ışığının sanki arıza varmış gibi devamlı yanması gözüme batıyor.

Uzun Far ışığı asıl sorun olmakla beraber ikisinin çözümü için de göstergede bunların üstüne 2-3 numara küçücük bir parça Film yapıştırmayı düşünüyorum sizce olur mu?

ayrıca bunlardan rahatsız olan tek rahatsız ben miyim ya :)

[Dip Not: ışık ayarını kısınca bunların parlaklığı değişmiyor]

DarknessFall
14/03/2012, 14:52
Biraz psikolojik bir durum sanırım :) arkadaşların gösterge renkleri ve şiddetini artırmak için led taktırdığını düşünürsek şu dönemde , bence kafanızda bitirebilirsiniz bu işi :)

Ziyaretci037
14/03/2012, 15:09
Ben o mavi ışığı aksine seviyorum :D

armi
14/03/2012, 15:14
Dostum uzun yolda gösterge panelinin parlaklığının şiddetini kısmayı deneyebilirsin.

shams
14/03/2012, 15:23
gösterge ışıklarının parlaklığını azalt sol taraftaki tuşlardan.

Bana soracak olursan rengarenk hoşuma gidiyor benim. gerçi pek uzunları kullanmıyorum milleti rahatsız etmesin diye:)

fiery_hunter
14/03/2012, 15:28
ayar düğmesinden kontrol panelinin ışık şiddetini ayarlıyabilirsin

Ziyaretci046
14/03/2012, 15:30
cityde arıza olsa direksiyon odun gibi olur zaten kırmızı direksiyon lamban sönmez

takres
14/03/2012, 15:32
ışık şiddetini kısarsanız sorun çözülür...ve çok parlak da değil zaten...

DarknessFall
14/03/2012, 15:37
ışık şiddetini ayarlayabilme özelliği , örn: city ışığı ve uzun far ışığını etkilemiyor mu ? arkadaş bunlardan rahatsız olduğunu belirtmiş ?

alperd
14/03/2012, 15:51
dostlarım gösterge panelinin ışık şiddetini kısıyorum ama bu bahsettiğim ışıkların şiddetini etkilemiyor ne yazık ki; hatta bunlar iyice sırıtır hale geliyor o zaman...

city ışığının sürekli yanmasına alışamadım hadi ona psikolojik diyelim, ek olarak bence kapıları kitleyince düğme üstünde yanan kırmızı ışık gibi yapılmalıydı :) ama Mavi Işık gerçekten gözümü oyuyor [uzun yolda dışarısı tamamen karanlık iken, uzunları yakınca kısalar da sönüyor malum bir tek bu parlıyor önümde, eşime de sordum yüzüm mavi ışık oluyormuş] :)

tayfux
14/03/2012, 16:22
hocam bir süre rahatsız edebilir ama bir süre sonra gözünün de alışması lazım..

Ziyaretci046
14/03/2012, 16:37
o zaman usta sen devamlı uzunları yakımıcan :D ilk defa böyle şikayet duydum

fiery_hunter
14/03/2012, 16:45
aynen bende ilk defa duydum abi :) olabilir ama zamanla alışırsın umarım :)

Ziyaretçi034
14/03/2012, 17:18
cam filmi yapıştıracaksan önce şeffaf asetata yapıştırarak bi bak nasıl gözükecek, uygun ebatlarda kesebilirsen portatif bir engelleyicin bile olur :)

gurik
14/03/2012, 18:42
gösterge panelinde uzun farları açtığımızda yanan mavi ışık o kadar parlak ki gözlerimi alıyor (özellikle şehir dışı yollarda uzunları yakmamaya çalıştığımı farkettim gözümü almasın diye). Bir de city ışığının sanki arıza varmış gibi devamlı yanması gözüme batıyor.

Uzun far ışığı asıl sorun olmakla beraber ikisinin çözümü için de göstergede bunların üstüne 2-3 numara küçücük bir parça film yapıştırmayı düşünüyorum sizce olur mu?

Ayrıca bunlardan rahatsız olan tek rahatsız ben miyim ya :)

[dip not: ışık ayarını kısınca bunların parlaklığı değişmiyor]

cam filminden ceza yemeyin de...:-)

eskibur
14/03/2012, 23:36
Şehirler arası gibi yollarda giderken (yani ortamdaki tek ışığın aracımın farlarının olduğu :) ) uzunların ışığı ciddi manada benim de gözümü alıyor. Belki de oturuş pozisyonuyla ilgilidir sanki gözüme mavi el feneri tutuyorlar :))

Ziyaretçi034
14/03/2012, 23:57
Şehirler arası gibi yollarda giderken (yani ortamdaki tek ışığın aracımın farlarının olduğu :) ) uzunların ışığı ciddi manada benim de gözümü alıyor. Belki de oturuş pozisyonuyla ilgilidir sanki gözüme mavi el feneri tutuyorlar :))

şeffaf asetata ekte yapmaya çalıştığım gibi koyu renk bir cam filmi çekersen gece yolculuklarına kullanıp gündüzleri sökebilirsin

sarich
15/03/2012, 01:03
aynen o mavi ışık benide rahatsız ediyor.

halils2
15/03/2012, 09:57
farları biraz yüksek ayarlattım böylece uzunlara çok ihtiyaç duymuyorum.

erenemre
26/03/2013, 02:17
dostlarım gösterge panelinin ışık şiddetini kısıyorum ama bu bahsettiğim ışıkların şiddetini etkilemiyor ne yazık ki; hatta bunlar iyice sırıtır hale geliyor o zaman...

city ışığının sürekli yanmasına alışamadım hadi ona psikolojik diyelim, ek olarak bence kapıları kitleyince düğme üstünde yanan kırmızı ışık gibi yapılmalıydı :) ama Mavi Işık gerçekten gözümü oyuyor [uzun yolda dışarısı tamamen karanlık iken, uzunları yakınca kısalar da sönüyor malum bir tek bu parlıyor önümde, eşime de sordum yüzüm mavi ışık oluyormuş] :)

yüzün mavi ışıkmı oluyor :sapsal: kusura bakma arkadaşta biraz abartmışın gibi geldi sırf merakımdan araca inip o ışığı yaktırdım ( normalde pek uzunları kullanmam şehiriçinde) ufacık bir işaret ve mavili yani yüzüne yansıması imkansız hele diğer turuncu ibre ışıklarının yanında hiç anlaşılmıyor bile ayrıca city yazısının yazılı olarak belirmesi bence çok hoş tuşun aktif olduğunu anlamamız için

gurgocuk
26/03/2013, 02:24
Evo 'larda uzunları yakınca gösterge panelindeki o mavi ibare sürücünün gözünü ince şekilde almaktadır, grande punto ile aynı durum değildir. Bu durumdan bende muzdariptim ..

Du Hast
26/03/2013, 05:17
konu eski ancak tamamen oturma pozisyonu ile alakalı. Koltuğu birazcık kaldırarak sorunu aşabilirdiniz :)

fatihhhh
01/04/2013, 09:50
o mavi ışık beni de rahatsız ediyor.
hem de çok rahatsız ediyor.
uzunları yakmak istemiyorum o mavi ışık yüzünden.
bende böyle siyah bant gibi bişi(elektirk kablolarına doladığımız....vs) yapıştırmayı düşünüyordum.
7 yıl oldu haala yapamadım.
bu gün yapayım baaari. :)