PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CD Çalar Mekanizması Arızalandı

Kerasus
14/03/2012, 00:35
Selam Arkadaşlar,

Dün CD çaların içinden CD'yi çıkarmak için çıkarma tuşuna bastım ve tıkır tıkır sesler gelmesine rağmen CD çıkmadı. Sonra içinde CD yokmuş gibi CD ye tıkladığımda AUX a geçmeye başladı. Bugün bir elektronik ustasını gösterdim ve CD çaları açıp baktı içinden beyaz ufak bir parça çıktı bişeyin tırnağı kırılmış ama nerede olduğunu bulamadı. Şimdi CD çalara CD'yi yerleştirdiğimde içine çekmiyor. Zorlayıp CD'yi takarsam ve birşeyle içeri doğru itersem alıyor ve çalıyor. Ancak geri verirken tıkır takur sesler çıkarıyor ve sanki zorlanıyor.

Böyle bir arıza yaşayan oldu mu ? Birde bu CD çaların mekanizma kısmını nerden bulabilirim. Elinde arızalı orjinal bir CD çaları olan varsa belki işime yarayabilir.

Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

ufuk_punto
14/03/2012, 02:22
dobloda da puntoda da yasadm aynı olayı neden oldgunu bilmiyorum ama cıkmayınca içine başka cd takmaya calısıorm..yarısına kadar içine girdikten snra geri cıkartıorm.bi daha tusa basınca çıkartıyor içindeki cd yi

Kerasus
16/03/2012, 11:06
Yokmu arkadaşlar bu konuda yardımcı olabilecek bir-birkaç forum üyesi :)

taka1
16/04/2012, 04:58
dobloda da puntoda da yasadm aynı olayı neden oldgunu bilmiyorum ama cıkmayınca içine başka cd takmaya calısıorm..yarısına kadar içine girdikten snra geri cıkartıorm.bi daha tusa basınca çıkartıyor içindeki cd yi
aynı sorun bende de var 2hamlede cıkartabiliyorum cd'yi..

uunalcelik
23/06/2013, 18:51
Sorundevam ediyormu benim puntonun teybi arizakandi mekanigi saglam gondere bilirim

alixxx
23/06/2013, 19:08
Sorundevam ediyormu benim puntonun teybi arizakandi mekanigi saglam gondere bilirim

Bana gönderebilir misiniz benimkinin tuşlarından bazıları soyuldu. Tabi sizin şinize yaramayacaksa?