PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GP de Cep telefonu kullanma ve taşıma!

Reddline
24/06/2007, 22:42
Arkadaşlar cep telefonlarının abs ile ilgili kısmını görünce aklıma geldi.
Abs den daha çok etkili olarak elektronik klimalı araçlarda klimanın hemen altındaki bardaklık yerine telefon koymayın klimanın beyni tam orada olduğu için zarar verme olasılığı çok yüksektir.
info:volkan

nasrettinhoca
24/06/2007, 22:58
Bilimsel açıklaması var mı acaba? Neden etkiliyor?

Dikici
24/06/2007, 23:12
evet bugün konya buluşmasındada konuşuldu...bu radyo dalgalrıdır fln şu ara sıra göstergelerin 220 ye wurması gibi sorunlar yaratıor.klimanın en soğupa yada en sıcağa ayarlanması gibi zararlar weriyor..

Er-NnN
24/06/2007, 23:15
ewet bunu ben de duymuştum otobüs şöförleri zaten özellikle abs yi deil klimayı etkilediini sölemişlerdi...

BGRAYS
24/06/2007, 23:21
onur teşekkürler ben hep oraya koyuyorum teli saol uyar için ..

Reddline
24/06/2007, 23:59
evet bugün konya buluşmasındada konuşuldu...bu radyo dalgalrıdır fln şu ara sıra göstergelerin 220 ye wurması gibi sorunlar yaratıor.klimanın en soğupa yada en sıcağa ayarlanması gibi zararlar weriyor..

220 ye vurma olayı arabanın beynindeki programdan kaynaklanıyor serviste programı güncelleyince düzeliyor... mutlaka yaptırın...

Reddline
25/06/2007, 00:00
Bilimsel açıklaması var mı acaba? Neden etkiliyor?

bilimsel açıklaması : klimanın beynin tam o kısmın üstünde olmasından ve telefon sinyallerinden etkilenmesinden kaynaklanıyor

Misafir2
25/06/2007, 00:18
evevt onur haklı sanırım volkan arkadaşımızın mesleğı bu bakmayın bır çok arkadaş gıbı kendı mesleğını sıtede söylemesede adamın işi elktronık araç beyınlerı vs vs

Lordrivendel
25/06/2007, 08:40
El freninin arkasındaki yer zaten tam cep telefonu için yapılmış bir boşluk :)

KeOpS
03/07/2007, 15:16
actıve versıyonu ıcınde gecerlımı bu afrkadaslar sonucta bızdekıler manual klıma?

fethiyeli7797
03/07/2007, 16:17
actıve versıyonu ıcınde gecerlımı bu afrkadaslar sonucta bızdekıler manual klıma?

hayır kardeşim sen rahat ol ben bu konuyu daha önceden duymuştum ve benimkiside activ modeli o yüzden bende activ aldım ama şu anki hali ile activ demezsin dynamik ten fark yok.

ufukbzk84
03/07/2007, 19:48
VALLA BENDE HEP ORAYA KOYUYORDUM BARDAKLIĞIN ORAYA...GERÇİ DAHA HİÇ ÖLE Bİ SORUNLA KARŞILAŞMADIM AMA İLERDEDE OLABİLİR... UYARIN İÇİN TEŞEKKÜR BENDE ARTIK EL FRENİN ALTINDAKİ BÖLGEYE VEYA KOLÇAK GÖZÜNE KOYARIM...GP'YE ZARAR GELMESİNDE :d

hayır kardeşim sen rahat ol ben bu konuyu daha önceden duymuştum ve benimkiside activ modeli o yüzden bende activ aldım ama şu anki hali ile activ demezsin dynamik ten fark yok.

CİDDEN BU YÜZDENMİ ACTİVE ALDIN... ???? YANİ TEK SEBEBİ BUMU ABİCİM

fethiyeli7797
09/07/2007, 10:20
VALLA BENDE HEP ORAYA KOYUYORDUM BARDAKLIĞIN ORAYA...GERÇİ DAHA HİÇ ÖLE Bİ SORUNLA KARŞILAŞMADIM AMA İLERDEDE OLABİLİR... UYARIN İÇİN TEŞEKKÜR BENDE ARTIK EL FRENİN ALTINDAKİ BÖLGEYE VEYA KOLÇAK GÖZÜNE KOYARIM...GP'YE ZARAR GELMESİNDE :d

CİDDEN BU YÜZDENMİ ACTİVE ALDIN... ???? YANİ TEK SEBEBİ BUMU ABİCİM

Evet bu yüzden activ aldım. Birde fiyat farkı olduğu için dynamic almadım o farkı ilede arabama aksesuar yaptım böylesi daha güzel oldu ama şu anda çok tatlı oldu arabam.

gokhantr
24/07/2007, 12:11
arkadaşlar bende telefonumu bardaklığa koyuyordum.dün fark ettiğim bir konuyu sizinle paylaşmak istedim.
son bir aydır hergün aynı yokuşu çıkarken arabada tekleme oluyor,bir süre sonra geçiyordu.bu durumun telefonun kapsama alanından çıkıp - girdiği ana denk geldiğini fark ettim.telefonu artık elfreninin arkasındaki yere koyuyorum.sorun düzeldi.

Daywalker
24/07/2007, 12:25
İşim gereği birçok otomotiv firması ile çalışıyor ve irtibat içindeyim. Bundan birkaç yıl önce ABS ve Airbag sistemlerinin cep telefonlarından etkilendiği ve sorunlara yol açabileceği ile ilgili çok fazla bilgi dolaşıyordu ortalıkta. Ancak bu firmalardan birine gelen Fransız mühendisler bu tür bir duruma yol açamayacağını söylemişlerdi. Düşünsenize, Avrupa ve Amerika'da insanlar kullanma kılavuzlarında olmayan uyarılar sebebi ile çok büyük rakamlarda tazminat tavaları açabiliyorlar ve otomobil üreticileri bir yana her türlü elektronik eşyalardaki kullanım kılavuzlarında bu tün uyarılar mutlaka yer alıyor. Örnek olarak Mikro Dalga Fırında hayvanlarınızı kurutmayınız gibi. Bu uyarı amerikada bir kadının kedisini mikrodalga fırında kurutmaya kalmasından sonra zavallı hayvan ölünce Kullanma kılavuzunda uyarı yoktu diye dava açması ve davayı kazanmasından sonra kılavuza eklenmiş. Bu tür bir sakınca olsa çok büyük olasılıkla bizim kitapçıklarda da benzer uyarılar olurdu diye düşünüyorum. Yoksa bu tür durumlar dava konusu yapılabiliyor avrupada..

nasrettinhoca
24/07/2007, 12:47
İşim gereği birçok otomotiv firması ile çalışıyor ve irtibat içindeyim. Bundan birkaç yıl önce ABS ve Airbag sistemlerinin cep telefonlarından etkilendiği ve sorunlara yol açabileceği ile ilgili çok fazla bilgi dolaşıyordu ortalıkta. Ancak bu firmalardan birine gelen Fransız mühendisler bu tür bir duruma yol açamayacağını söylemişlerdi. Düşünsenize, Avrupa ve Amerika'da insanlar kullanma kılavuzlarında olmayan uyarılar sebebi ile çok büyük rakamlarda tazminat tavaları açabiliyorlar ve otomobil üreticileri bir yana her türlü elektronik eşyalardaki kullanım kılavuzlarında bu tün uyarılar mutlaka yer alıyor. Örnek olarak Mikro Dalga Fırında hayvanlarınızı kurutmayınız gibi. Bu uyarı amerikada bir kadının kedisini mikrodalga fırında kurutmaya kalmasından sonra zavallı hayvan ölünce Kullanma kılavuzunda uyarı yoktu diye dava açması ve davayı kazanmasından sonra kılavuza eklenmiş. Bu tür bir sakınca olsa çok büyük olasılıkla bizim kitapçıklarda da benzer uyarılar olurdu diye düşünüyorum. Yoksa bu tür durumlar dava konusu yapılabiliyor avrupada..

Micro dalga fırın olayını okuyunca neden bizim hukuk sisteminde yüksek ve mantıksız tazminatlar verilmediğini anladım...Bence mahkeme kadını cezalandırmalıydı...Hayvanlara kötü muameleden ölümüne neden olmaktan...Mahkemenin kararı çok mantıksız...Düşünsenize kullanma kılavuzunda : 1-Fırın içinde bronzlaşmayınız...2-Çocuğunuzu içine koymayınız..3-Islak ayaklarınızı kurutmayınız .... gibi uyarılar olmasaydı ve kullanıcılar bunları yapsaydı...Tazminat sebebi mi olmalı...