PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon saçmalamaya başladı :S

Ziyaretçi048
11/03/2012, 13:30
iyi günler

aracımı alalı yaklaşık 2 ay oluyor. aldığım hafta durup dururken direksiyon sertleşti. stop ettim çalıştırdım düzeldi.bir ay hiç problem çıkartmadı. yaklaşık 15 gün önce yine şehir içinde direksiyon bir sertleşip bir normale dönmeye takılmaya başladı yine stop edip çalıştırdım düzeldi. 15 gündür hiçbir sorun yoktu. dün gece aracı çalıştırdım ve direksiyonu ayarlıyım dedim kendime doğru çekmemle diresiyonun altından cızırtı sesleri gelmeye başladı. direksiyonu çevirdim sanki içinde motor çalışıyormuş gibi titremeye başladı . arıza ışığı yandı. stop edip çalıştırdım normale döndü ama cızırtılı ses gitmedi. direksiyonu çeviriken cızır cızır ses yapıyor. bir tur atıyım düzelir belki dedim yolda giderken cızırtı yapmıyor. duruyorum park ederken gene cızırtı yapıyor. direksiyonu çeviriken çatur çutur sesler geliyor. sinirlendim kapattım kapıları bu sabah çalıştırdım aracı hiçbir sorun yok. şehir içinde 10-15 km yol yaptım pazar gezmesi hiçbir sorun çıkarmadı. nedir bu city sorunu? Bozuk olsa sürekli yapar. 15 günde ayda bir sapıtıyor. sağlam olsa hiç yapmaz.ne dengesiz bir icattır b u.

önerileriniz varmı? elim tamirat işlerine yatkındır. mesela bugün bütün kapılar kapalıyken bile kapı açık uyarısı alıyordum. arka bagaj kapağının ışığı yanık kalıyormuş.araya aray buldum. kilidi söktüm yaptım. Kilidin tırnağı switch e tam otrmuyormuş . tırnağın üstüne ince saat vidası taktım düzeldi.dün gece kızdırma arıza lambası yanıyordu kızdırma rölesini söktüm zımparaladım temizledim düzeldi. EGR arızası yanıyordu röleyi forumda bulduğum bilgilerle söktüm temizledim şu anda arıza ışığı söndü. acaba bunda benim tamir edebilceğim bir durum varmı?

ZAK1980
11/03/2012, 13:55
Hüsamettin cıty gıbı duruyor ama takozdanda ses yapar sen en ıyısı bır servıse danıs cıtyse sonra forumdakı konulara gore ne yapacagına karar verırsın.Cıty nın hafıf hafıf arıza sınyalı vermesı gıbı sankı buarada aracın dıreksıyonuna dısardan mıdahale etme servıslık bır durum oldugunda bu dıreksıyon acılmıs derlerse ısler ıyıce cıkılmz bır hal alır

Ziyaretçi048
11/03/2012, 14:15
Hüsamettin cıty gıbı duruyor ama takozdanda ses yapar sen en ıyısı bır servıse danıs cıtyse sonra forumdakı konulara gore ne yapacagına karar verırsın.Cıty nın hafıf hafıf arıza sınyalı vermesı gıbı sankı buarada aracın dıreksıyonuna dısardan mıdahale etme servıslık bır durum oldugunda bu dıreksıyon acılmıs derlerse ısler ıyıce cıkılmz bır hal alır

Teşekkürler Zeynel bey.

bulunduğum yerde enteresan ama Fiat servisi maalesef yok.. Takozlardan olcağını sanmıyorum ses direksiyonun hemen altından geliyordu.ve direksiyonu döndürmeye çalıştığınızda kendi kendine dönüyordu kilitleniyor takılıyor hırıl hırıl motor sesi geliyordu.ne olduda akşamdan sabah bu ses , problem gitti anlamak mümkün değil.Aracım şu anda 201000 Km de. ben bilmem kaçıncı sahibiyim allah bilir. Servis bakımı olduğunuda hiç ama hiç sanmıyorum. buna rağmen hatalı ürün olduğu için ilerleyen zamanlarda sorun büyürse sizce bir şekilde ücretsiz değişim yaptırabilirmiyim?

Bu konuda önerileriniz varmı?

ZAK1980
11/03/2012, 20:05
Teşekkürler Zeynel bey.

bulunduğum yerde enteresan ama Fiat servisi maalesef yok.. Takozlardan olcağını sanmıyorum ses direksiyonun hemen altından geliyordu.ve direksiyonu döndürmeye çalıştığınızda kendi kendine dönüyordu kilitleniyor takılıyor hırıl hırıl motor sesi geliyordu.ne olduda akşamdan sabah bu ses , problem gitti anlamak mümkün değil.Aracım şu anda 201000 Km de. ben bilmem kaçıncı sahibiyim allah bilir. Servis bakımı olduğunuda hiç ama hiç sanmıyorum. buna rağmen hatalı ürün olduğu için ilerleyen zamanlarda sorun büyürse sizce bir şekilde ücretsiz değişim yaptırabilirmiyim?

Bu konuda önerileriniz varmı?
Aracınızı en kısa zamanda servıse goturun seyır haslınde kıtlenmesı durumunda malesef kaza kacınılmaz olur,baska masraflarda cıkar.
Garantısı bıtmıs,servıse bırkez gıtmış hatta servıs yuzu gormemıs 2006 model araclar dahı ucretsız yapıldı veya ucretlı yapıldı THHK kararı ıle ucret gerı ıade edıldı

saint-4756
11/03/2012, 20:35
Öncelikle geçmiş olsun.Bence ucuz atlatmışsınız,Allah kaza bela vermesin...sizin için ufak çaplı bir araştırmam oldu ;sorunun daha çok 2006 gp'lerde olduğu,servise gelen müşterilerin çoğunun araçlarını city modunda bıraktıklarından dolayı süreç devam ettikçe böyle kitlenmeler olduğu,araçlarını kullanmadıklarında city modunu kapalı tutmaları gerektiği söylenmiş.böyle durumlarda aracı stop edip en az 20 saniye(el kitapçıklarında 20 saniye beklenmeli diye geçiyor) beklenmeli ve ilk servise gidilmesi gerektiği söylenmiş...Büyük geçmiş olsun, yüksek süratlerde dikkat edin.....

Ziyaretçi048
11/03/2012, 23:08
Yardımlarınız için teşekkürler. En yakın servis bana 100 km uzakta. İşim gereği izinim tatilim yok. Ayrıca şu anda herhangi bir problem yok. ara sıra yapıyor onu. ama yolda giderken sakat bir yerde kilitlenirse ne yaparım allah bilir. Forumdada araştırdım. Sanırım her servis kendi insiyatifinde bu sorunu çözüyor. en son çare artık tüketici hakem heyeti olur.Müşteri hizmetlerini aradım. müşteri hizmetleri servisle görüşün arıza tespit edilsin sonra bizi arayın dedi. bakalım duruma göre inşallah yaptırıcaz.

hayırlı akşamlar cümleten

Ziyaretçi048
11/03/2012, 23:11
Öncelikle geçmiş olsun.Bence ucuz atlatmışsınız,Allah kaza bela vermesin...sizin için ufak çaplı bir araştırmam oldu ;sorunun daha çok 2006 gp'lerde olduğu,servise gelen müşterilerin çoğunun araçlarını city modunda bıraktıklarından dolayı süreç devam ettikçe böyle kitlenmeler olduğu,araçlarını kullanmadıklarında city modunu kapalı tutmaları gerektiği söylenmiş.böyle durumlarda aracı stop edip en az 20 saniye(el kitapçıklarında 20 saniye beklenmeli diye geçiyor) beklenmeli ve ilk servise gidilmesi gerektiği söylenmiş...Büyük geçmiş olsun, yüksek süratlerde dikkat edin.....

Teşekkürler yardımınız için. yanlız şöyle bir durum var City modundan nefret ediyorum. City modunu hiç açmadığım kapalı olduğu halde bu kilitlenmeler meydana geliyor. Eski aracım sağolsun hidrolik olduğu halde bana sert direksiyon kullanmayı alışkanlık haline getirtti. Şimdi hidrolik olmayan direksiyonları bile avuç içiyl çevirebiliyorum. City modunun açık olmasıyla alakası yok sanırım. Vadesi dolmuş .. Bir sonuç çıkarsa forum aracılığıyla paylaşacağım zaten.

hayırlı akşamlar

pars09
14/03/2012, 21:19
Bende de 2004 punto var. 3 yıl önce aldım ve ve aldığımdan beri direksiyon lambası yanı yor. b sorun çıkartmıyor ama artık huzursuz olmaya başladım en kısa zamanda servise başvuracam. ayrıca aldığım arkadaşta da yanıyordu. yrumları okuktan sonra daha çok tedirgin oldum. ii akşamlar..

schneider
07/06/2012, 22:35
Arkdslar mrhabalar bir sorunumu sizlere belirtmek istiyorum 2004 model fiat punto bir araç aldım 1ay önce 2.el anck aldktan sonra bnde bu direksiyon sorunuyla karsılastım aracımda city arızası başgösterdi direksiyon kilitleniyor servise götürdüğümde sorunun direksiyon kutusunun değişerek çözülebilecegini ve bunun da yaklaşık 2800 tl gbi bir masraf oldugunu söylediler ancak iyi niyet garantisiyle bu fiyatın yüzde 40ını karşılayabileceklerini söylediler ancak daha sonra da yaptıkları yazışmalar sonunda bu fiyatı hiç karsılayamayacaklarını ücreti tamamen benm karsılamamı istediler müşteri servisini aradım ordanda bi sonuç çıkmadı aracın 8yasında oldugunu ve bu tür sorunların olmasının doğal oldugu tarafıma bildirildi cok zor durumdayım benm bu masrafı karşılama sansım yok ne yapmalıyım nasıl bir yol gözterirsiniz bna gercekten cok magdur durumdayım yardımlarınız içn şmdiden tsekkr ederim