PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : trafik sigortası hasarsızlık indirimi ile ilgili bir soru

shellcininabisi
09/03/2012, 16:51
arkadaşlar 9 mart itibariyle trafik sigortam bittiği için yenilemek için ilçemizde bir öğretmen arkadaşının eşi Anadolu sigorta acentesi doğal olarak oraya gittim. ( bu aracımla ilk kez yeniliyorum. eski sigortam ise axadan. )

neyse geleyim mevzuya. şimdi aracım babamın üzerine (koç ailem indirimi dolayısıyla) bir de benim de bir süre kullandığım 1999 yılında babamın 0 aldığı seat cordobamız vardı (2011 de bu aracı alırken sattığım) neyse acenteye girdim böyle böyle trafik sigortası vs dedim adam babamın adını görünce dedi ki "HOCAM SİZ 12 SENEDİR MÜŞTERİMİZ MİŞSİNİZ. ESKİDEN KALMA HASARSIZLIK İNDİRİMİNİZİ BİRLEŞTİRİYORUM." (eski aracın kaskosuda , trafik sigortasıda hep ANADOLU SİGORTAYDI) neyse hesapladı etti dedi ki " 180 TL ÇIKIYOR ESKİ İNDİRİMLERİNİZİ DE HESAPLAYINCA 37 TL İNDİRİM ALIYORSUNUZ 143 TL " tamam dedim ödemeyi yaptım poliçeyi aldım..

şimdi eve gelince kafama takıldı poliçemde yenileme no: 13 hasarsızlık indirimi seviyesi : 8 yazıyor. eski aracımla da 2 kez birinde ön tampon birinde de arka tampon değişmişti trafik sigortasından acaba şimdi kayıtlara bakılınca ya da satarken meraklı birisi çıkıp "kardeş sen bu araçla 2 kez kazaya karışmışsın" diyebilirmi?

saçma bir soru oldu ama başak burcu olunca bi de biraz pimpirikli olunca kafaya takılıyor işte :)

M@GIC
09/03/2012, 17:30
hasarı hangi aracınızla yaptıysanız tramer tarafından o araç bilgilerine kayıt olur. şasi, motor no gibi değişmeyecek numaralar üzerinden yapılır.
biraz titizsiniz ama sorun teşkil edecek bi şey yok ortada. ayrıca yeni policenizde hayırlı olsun.