PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ABS sistemi hakkında...

birkn
23/06/2007, 21:06
Arkadaşlar çok klasik ve eski bir soru ama sorma ihtiyacı duydum.Araçta;
-Cep telefonu açık olursa
-gelen aramalara cevap verilirse
-arama yapılırsa
Sisteme herhangi bir zararı olur mu?
siz araçta cep telefonlarınızı kapalı mı tutuyorsunuz?
Bilgilendirirseniz sevinirim...

Gkhan
23/06/2007, 21:22
Evet telefonu hiç kapatmıyorum ben arabadada konusuyorum.

Bunun için bluetooth aletleri bile var yani zararlı olsaydı bunlar piyasada nasıl barınabilirlerdi ki :)

birotteau
23/06/2007, 22:15
Merhaba Birkan,

Bence bir sakıncasi yok, ben de kullaniyorum, ancak kullanirken aklima ilk nesil astra'lar da gelmiyor degil. Astra modelleri ilk ciktiginda durdugu yerde patlayan birkac vaka olmustu,cep telefonu ile alakasi olmamasina ragmen. Ama ben IETT harici bir vaka hic duymadim,ama cep telefonu kullanirken surus guvenligini, yola olan dikkatini tehlikeye atma..
Keyifli gunler
ahmet

ABNEW
23/06/2007, 22:52
Zararlı olduğu söylense de ben hep kullanıyorum açıkçası ve çevremde abs si etkilenen kimse yok...

Honor COOPER
24/06/2007, 00:14
arkadaşlar bir kaç telefonun sisteme zarar vermediği ama otobüslerde 45-50 arası yolcu olduğu için hepsinin birden açık olduğunda sisteme zarar verme riski olduğunu duymuştum.

Er-NnN
24/06/2007, 13:24
arklar servisiyle konuşmuştum bu konuyu yanlış hatırlamıyosam abs sisteminin zarar görmesi için mükemmel bi zamnla lazım...

abs nin devreye girecei anla cep telefonuna çağrı gelecei anın ( çağrı geliyo olabilir sadece ilk gelen çağrı sinyali sadece en güçlü hali etkiliyo) çakışması lazım...

Linos
24/06/2007, 13:46
Yine de kitapçıkta, cep telefonları ile ilgili bir uyarı bölümü var! Yanlış hatırlamıyorsam özellikle "ön kısıma çok yakın bir yerde muhafaza etmeyin" gibi bir şeyler yazıyordu...

NesT
24/06/2007, 21:46
Bu konuyu daha önce açmıştım. https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/2510-gp-ve-cep-telefonlari.html
Burdan birçok arkadaşın araştırması ve fikrilerini inceliyebilirsin. enson servisde görevli birine sorduğumda burdaki cevaplardan farklı birşey söylemedi. Önemli olan bindebir olabilir ihtimalini yok etmektir. Her binde bir de kaza olabilir her bindebir insan ölebilir gibi bayat ihtimalleri araştırıp sıfır seviyesine çekmek gerekir.
Bu arada emniyet kemerlerinizi nizami olarak bağlayın lütfen aracınızı değil kendinizi aldatırsınız. :wink: Yeri gelmiş iken, sadece hatırlatma :)