PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sis farı tuş takımı

Pardeleus
09/03/2012, 11:29
Arkadaşlar merhaba aracım active ve ön sis farı yok sis farı taktırmak istiyorum. Güzel bir fiyata ayrı bir buton takarak ön sisleri direksiyonun altına bir buton koyarak yaptıklarını söylediler fakat şöyle birşey yapsam,

Dynamic modellerdeki solda taraftaki sis tuş takımından temin etsem direksiyonun altına takacak oldukları bu butonu o tuş takımında bulunan ön sis tuşuna bağlanır mı ?

takres
09/03/2012, 12:00
bağlanır tabii ama tuş takımı bulmanzı lazım serviste pahalıdır...

DarknessFall
09/03/2012, 12:01
Ne kadar güzel bir fiyata takıyorlarmış :) ?

Engin_T
09/03/2012, 12:03
Activelerde ön sis farı beyine tanıtılmadığı için tuş takımını alsanızda çalışmayacaktır, ayrı bir tuş alarak taktırmak en iyisi bence

shams
09/03/2012, 12:49
ben de bu konuyu merak ediyorum. Active model aracım var. sol tarafta sis farı butonları var. Yalnızca sol arka aşağıdaki ufacık şey yanıyor diğerleri çalışmıyor. Çünkü önde sis farı yok. oradaki diğer tuşlar nedir ne değildir bilmiyorum yükseklik ayarı gibi görünüyor. Sis farı taktırsam oradan mı kontrol edeceğim?

Pardeleus
09/03/2012, 13:54
Activelerde ön sis farı beyine tanıtılmadığı için tuş takımını alsanızda çalışmayacaktır, ayrı bir tuş alarak taktırmak en iyisi bence

zaten bende o şekilde yaptırıcam ama beyine bağlatmak pahalı ayrı bir buton koyacaklar ayrı buton kötü gözükeceği için diyorumki dinamiklerdeki ön sis farlı buton alayım ayrı butonu sadece switch olarak kullanıcam beyine taktırmadan

Pardeleus
09/03/2012, 13:55
Ne kadar güzel bir fiyata takıyorlarmış :) ?

270 tl gibi bi fiyat

M@GIC
09/03/2012, 14:34
270 tl gibi bi fiyat

vay vay bitek buton bu kadar mı? ii para

Engin_T
09/03/2012, 14:48
zaten bende o şekilde yaptırıcam ama beyine bağlatmak pahalı ayrı bir buton koyacaklar ayrı buton kötü gözükeceği için diyorumki dinamiklerdeki ön sis farlı buton alayım ayrı butonu sadece switch olarak kullanıcam beyine taktırmadan

İşte benim bildiğim onu yapamıyorlar ama yinede sormak lazım ben çoğu servise sordum yapılmaz dediler ben onun için dedim

Ziyaretci036
09/03/2012, 15:16
Arka sislerlerle beraber olur ancak.

Ziyaretci035
09/03/2012, 18:25
eBay ingiltere'den getirtin. 50-60 TL civarına mal olur. Daha sonra ELO'nun start stop rölesi var, tetikleme ile çalışan. İş bilen bir elektrikçiye bağlatın. Elektronik röleyide parklardan tetik alsın. Çalışma sistemi orijinal gibi olur. Ben öyle yaptım. Tesisatıda kendim çektim.

OzzY
10/03/2012, 05:01
buton grubunu değiştirmeden bile orjinal düğme aktif edilebilir. üzerinde şekil ve ışık olmuyor tabii. düğmenin yolları normalde kapalı onları açarsanız diğer tüm düğmeler gibi ileri geri gidiyor. düğmenin içini doldurunca alttaki basması gereken yere basıp devreyi tamamlıyor.

bende panelde o düğmeye ait pin yoktu. sokete kablosu gelmiyordu. pin lehimleyip kabloyu çektim. yalnız dikkat edilmesi gerek diğer nokta buton - tetik olarak çalışıyor. yani düğmeye basılı olduğu sürece kablo şase oluyor. bu yüzden - tetikle çalışan modul bulmak gerekli. + tetikle çalışanda olur ancak ekstra bir röle ile - ye çevirmek gerekir. önemli olan tetikle çalışacak modul bulmak gerisi çok kolay.

ulas35
27/03/2012, 22:47
buton grubunu değiştirmeden bile orjinal düğme aktif edilebilir. üzerinde şekil ve ışık olmuyor tabii. düğmenin yolları normalde kapalı onları açarsanız diğer tüm düğmeler gibi ileri geri gidiyor. düğmenin içini doldurunca alttaki basması gereken yere basıp devreyi tamamlıyor.

bende panelde o düğmeye ait pin yoktu. sokete kablosu gelmiyordu. pin lehimleyip kabloyu çektim. yalnız dikkat edilmesi gerek diğer nokta buton - tetik olarak çalışıyor. yani düğmeye basılı olduğu sürece kablo şase oluyor. bu yüzden - tetikle çalışan modul bulmak gerekli. + tetikle çalışanda olur ancak ekstra bir röle ile - ye çevirmek gerekir. önemli olan tetikle çalışacak modul bulmak gerisi çok kolay.

ozan bendede pin yok ve oraya lehim ile bir pin takacağım. sokete baktığım zaman kablosu hazır yarın o kablo ne tarafa gidiyor onu bulup ordan sislere bağlayacağız. senin yaptığın gibi sabitlenmis butonu aktif olacak sekilde yaptım.

ayaman
28/03/2012, 09:55

ozan benim araç gp 2008 active modeli ben de şu sis farı taktırmak istiyorum. bana detaylı bir şekilde anlat bu sis farı nasıl takılır nedir ne değildir ??? bu konuda hiçbir bilgim yok

BeCkS
28/03/2012, 10:34
ben sis farı taktırdım direksiyonun altına tuş yaptırdım ve arka sisler parklar haricinde istediğim an yakabiliyorum...

GP COSKUN
28/03/2012, 10:38
ben sis farı taktırdım direksiyonun altına tuş yaptırdım ve arka sisler parklar haricinde istediğim an yakabiliyorum...

en basit yol bu bende actıve aracıma bu şekilde yaptırmıştım

BeCkS
28/03/2012, 10:43
en basit yol bu bende actıve aracıma bu şekilde yaptırmıştım
aynen öle çoşkun abi aslında ayrı bi buton isteniyorsa yada orj. gibi olunması gibi ayrı bir tuş ve o kadar para verilmeden arka sis far tuşuna bağlanabilir fakat oda sadece farları yaktığımızda sis farlarını devreye sokabilirz bende onu sevmiyorum ben istediğim an sisleri yakmak istediğimden ayrı bi tuş yaptırdım...

alperd
28/03/2012, 11:05
bende arka sislerle beraber bağlı durumda gerçekten ihtiyaç olmadan sis-yağmur falan olmadan yakmadığım için memnunum.
illa ön sis yakıp gezecem diyenler için arka sisteki ampulü çıkartarak da kullanılabilir.
çakma düğme delik falan istemediğim için böyle bağlattım.
daha çok görsel amaçlı bir de gerçekten lazım olursa zaten ön arka beraber yanar diye taktım.

eduymaz
07/06/2013, 15:46
ben orjinali bozulmasın diye arka silerin düğmesine bağladım çok güzel oldu