PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ergo Sigorta bitti. Koç Allianz'a kaskoya geçiyorum

black8555
09/03/2012, 10:05
arkadaşlar gecen sene ergo kaskodan 1300 tl yaptırmıştım bu sene koc allıansa geciyorum 1000tl nasıl sizce fiyat

Ziyaretçi034
09/03/2012, 10:09
araç kaç model? çok geldi bana biraz

black8555
09/03/2012, 10:10
araç kaç model? çok geldi bana biraz
2008 model

uraaal
09/03/2012, 10:18
kardeşim fiyat yüksek ve mutlaka allianz yaptıurıcaksan fiat allianz yaptır daha dun karsılastım adamın bırı evonun on camını degıstırıcektı normal allıanz oldugu ıcın yet.serviste değiştiremiyor gidip camcıda değiştiricekti aklında bulunsun.

black8555
09/03/2012, 10:36
kardeşim fiyat yüksek ve mutlaka allianz yaptıurıcaksan fiat allianz yaptır daha dun karsılastım adamın bırı evonun on camını degıstırıcektı normal allıanz oldugu ıcın yet.serviste değiştiremiyor gidip camcıda değiştiricekti aklında bulunsun.
bu fiyatı allıanz da tanıdiğim kişi verdi diger kasko şirketleri yuksektı 100 ile 200 tl fark vardı ama dediğini soracam saol arkadaşim

Ziyaretçi034
09/03/2012, 11:45
2008 model

aracımın kaskosunu 1150 tl'ye yaptırdım, araç eşimin üzerine ve ilk kasko olduğundan böyle oldu, firma axa oyak. şirkete mini cooper countryman aldık onuda kampanya varmış (ergo) 1330 tl'ye kaskolattık (araç 93 bin tl)

daha önceden kazanız felan var mıydı ?

black8555
09/03/2012, 11:52
aracımın kaskosunu 1150 tl'ye yaptırdım, araç eşimin üzerine ve ilk kasko olduğundan böyle oldu, firma axa oyak. şirkete mini cooper countryman aldık onuda kampanya varmış (ergo) 1330 tl'ye kaskolattık (araç 93 bin tl)

daha önceden kazanız felan var mıydı ?
ilk sahibinden kucuk bı hasarı vardı okadar

aykut_1914
09/03/2012, 12:38
allianzdan yapmayın ben size deyim,dısarda yaptırttıgınızda burnunuzdan getirtiyolar. İzmirde olanlar benim basıma geleni bilir 3yüz küsürlük ödemeyi 1ayın sonunda aldım,onuda fiery_hunter nickli arkadas olmasaydı ne zaman alırdım bilmiyorum

hakandurak
09/03/2012, 12:52
arkadaşlar gecen sene ergo kaskodan 1300 tl yaptırmıştım bu sene koc allıansa geciyorum 1000tl nasıl sizce fiyat

İsterseniz Anadolu Sigorta için fiyat verebilirim...

black8555
09/03/2012, 13:15
allianzdan yapmayın ben size deyim,dısarda yaptırttıgınızda burnunuzdan getirtiyolar. İzmirde olanlar benim basıma geleni bilir 3yüz küsürlük ödemeyi 1ayın sonunda aldım,onuda fiery_hunter nickli arkadas olmasaydı ne zaman alırdım bilmiyorum
işallah boyle bırsey basıma gelmez tanıdıgım kısı yapıyor sorun yaşaycagımı zannetmıyorum

black8555
09/03/2012, 13:18
İsterseniz Anadolu Sigorta için fiyat verebilirim...
yardımın ıcın teşekkürederim abi diğer kaskolardn fiyat almıştım

aykut_1914
09/03/2012, 14:15
işallah boyle bırsey basıma gelmez tanıdıgım kısı yapıyor sorun yaşaycagımı zannetmıyorum

tanıdık varsa sıkıntı olmaz heralde ya

Yagmuradam
09/03/2012, 14:17
Axa'ya da bakın isterseniz ben bilindik markaların içerisinde en uygun buradan buldum ve bugün yaptırdım. 500 TL verdim %30 hasarsızlık vardı.

coll34
10/03/2012, 00:04
allianzda sorun yaşamazsınız sağlam şirkettir hiç olmazsa aracınız yetkili servis dışında yapılsa bile bazı şirketler gibi çıkma parça göndermiyorlar

aykut_1914
11/03/2012, 01:22
allianzda sorun yaşamazsınız sağlam şirkettir hiç olmazsa aracınız yetkili servis dışında yapılsa bile bazı şirketler gibi çıkma parça göndermiyorlar
-----Yanlış cevap----
tam üstüne bastınız(!),yetkili servis dışında yaptırdım diye burnumdan getirdiler %30 unuda benden kestiler! yanlış bilgilendirmiyelim lütfen,tecrübeli insan var burda

uraaal
11/03/2012, 01:34
-----Yanlış cevap----
tam üstüne bastınız(!),yetkili servis dışında yaptırdım diye burnumdan getirdiler %30 unuda benden kestiler! yanlış bilgilendirmiyelim lütfen,tecrübeli insan var burda
eger kaskon markalı kaskoysa (allianz fiat-renault vs ) sadece allianzda degil diger tüm markalı kasko firmaları (ak sigorta fiat kasko gibi) muafiyet uygulaması yaparlar. kendi kişisel gorusum marka kaskolar ıcerısınde en basarılısının allianz oldugu yonunde.markadan bagımsız kaskolardaysa axa ve anadolu tartısmasız.

aykut_1914
11/03/2012, 12:06
%30 kesintide cidden değilim,sagolsun ustam yardımcı oluyo zaten.
Ama 3yüz küsürlük ödemeyi burnumdan getirtmesi,kim ne derse desin,benim gözümde allianzı sıfır yapmıştır,tövbe bir daha yaptırtmam ordan. Çıkartıp ben onlara vericektim en sonunda tutan miktarı

coll34
12/03/2012, 09:54
-----Yanlış cevap----

mesleğim hasar eksper yardımcılığı bağlı olduğumuz şirketler allianz, anadolu, ak, güneş, groupama, sbm sigorta umarım tecrübe konusunda yardımcı olmuşumdur peki neden kestiler ???? ya muafiyetli poliçen vardır veya dışarda yaptırdın için parçalarından tedarikçi iskontosu düşülmüştür şirketler istisna dışında kafalarına göre düşüş yapmazlar tecrübe konusuna girmicem iş uzar ;)

captacia
12/03/2012, 15:33
Merhaba arkadaşlar,

www.Sigortadukkanim.com adlı sitede artık online olarak kasko (https://www.sigortadukkanim.com/kasko), sigorta satın alabiliyorsunuz ve sigorta tekliflerini karşılaştırma imkanı sunuyor. Güzel bir özellik diye düşünüyorum.

Saygılar

aykut_1914
13/03/2012, 18:45
mesleğim hasar eksper yardımcılığı bağlı olduğumuz şirketler allianz, anadolu, ak, güneş, groupama, sbm sigorta umarım tecrübe konusunda yardımcı olmuşumdur peki neden kestiler ???? ya muafiyetli poliçen vardır veya dışarda yaptırdın için parçalarından tedarikçi iskontosu düşülmüştür şirketler istisna dışında kafalarına göre düşüş yapmazlar tecrübe konusuna girmicem iş uzar ;)

yalçın bey,ya ben anlatmak istedigimi yazamamışım yada siz benim yazdıgımı anlamak istememişiniz. %30 unda değilim yazdım bir üstteki mesajda?
ben 3yüz küsürlük ödemeye bile 1000 takla atmalarından bıkkınlık yaşamıştım artık

coll34
14/03/2012, 10:01
bende kesintinin olabilecek nedenlerini belirttim zaten bunlarda çok başımıza geliyor özel serviste baktığımız dosyayı kapatmadan adamları bin defa arayıp şirketten ödemeyi kim alacak ise vekalet veya hesap bilgisi gerekli diyoruz ulaştırmıyorlar tabi herkez değil dosya kapandıktan sonra ödeme çıkmayınca e ben ödememi alamadım diyor e kardeş zamanında gerekli hesap bilgisi istedik vermedin diyoruz mecburen bunun gibi durumlar veya şirket üzerinde dosyayı inceleyen arkadaşın geç onay vermesi nedeniyle bu tür sorunlar hep olmakta bunun sadece allianz ile ilgisi yok çoğu şirket böyle emin ol allianzdaki dosya yürütme ve şirket içi sistemin yarısı diğer şirketlerde olsa sigorta şirketlerinden bu kadar şikayetçi olunmaz ben bile zamanında kaskoda onay sorunu yaşamış biriym ama kaskomu değiştirip yapı kredi ve allianz üzerinden yaptırdım günden itibaren inan sorun yaşamadım tabi söylediğim şirketler dört dörtlük değil ama bir çok şirket yanında inan mükemmeler her gün nelerini görüyoz

aykut_1914
14/03/2012, 17:32
ben diğer şirketleri bilmem abicim,ben yaşadıgım tecrübeyi burada konuyu açan arkadaşla paylaştım.
Ve evet dogrudur 1 ay boyunca hergün ama hergün hem istanbul hemde ankarayı aradıgım halde 300 küsürlük ödemeyi bana yapmadılar!
Benden istedikleri şey muvafakatname,daha sonradan sorunu çözen arkadaştan öğrendiğim kadarıyla bu belge ancak araç pert iken istenirmiş birde araç rehinli iken,ancak benim aracım ne pert ne rehinli??
Güncel poliçemi kendi aralarında paylaşmayıp,göndermiyolarsa bu benim sorunum değil sigorta şirketinin sorunudur. Oldu valla ne kadar güzel her ay takır takır parası ödensin ama ancak kendilerinin alabilceği bir belgeyi (veya güncel poliçeyi) benden isteme bahaneleriyle ödeme çıkartmasın. Benim dilim o şirketten bir defa yandı,birdahakine yanmaz

coll34
15/03/2012, 09:12
şirketten bu işle ilgilenen vatabdaş ortalığı iyi karıştırmış :)

aykut_1914
16/03/2012, 16:18
baya :)
adı bihter di hiç unutmam

madenmaden
16/03/2012, 18:43
başlık yanlış olmuş koçların adı allianz ile lekelenmesin bence 300 küsür ödeme yapmaları gerekirken 30 lira ödeme yapıldı şahsıma herhangi bir şekilde haberim olmadan ppoliçem iptal edilmiş ve iptal edildikten 6 saat sonra poliçenin son taksidini ödemeye gitmişim canlandırma yapmadılar bu dediğim insani olarak yapılması gereken bir olay canlandırmayı şirket arzu ederse yapabilirmiş bunu öğrendim koçlar allianzı bıraktılar herhangi bir şekilde başları yok ben size koç yapıkredi sigortayı tavsiye ederim en iyisi ve çok yardımcı oluyorlar.

coll34
17/03/2012, 08:46
zaten koç allianz grubundaki hissesini satalı 2-3 sene oldu bende son 2 dönemdir yapı kredi yaptırıyorum fiyatları makul çıkıyor zaten yakında yapı kredi sigortada satılıcak :) bu arada bihter isimli hanfendi sanırım acil çözüm hattında çalışıyor çünkü allianz hasar departmanında o isimli dosya uzmanı yok

aykut_1914
17/03/2012, 10:27
zaten koç allianz grubundaki hissesini satalı 2-3 sene oldu bende son 2 dönemdir yapı kredi yaptırıyorum fiyatları makul çıkıyor zaten yakında yapı kredi sigortada satılıcak :) bu arada bihter isimli hanfendi sanırım acil çözüm hattında çalışıyor çünkü allianz hasar departmanında o isimli dosya uzmanı yok

yok abi hasarda değildi,dediği gibi güncel poliçemi göndermekle sorumlu olan bayandı,ortalıgı karıştıran yani