PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lpg Problemi. Söktürmek istiyorum.

DissoLute
07/03/2012, 10:06
Daha önce Bitmeyen Arıza (https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/34896-bitmeyen-ariza.html) başlığımda sorunu mu anlatmıştım. Çok yoğun bi iş temposuyla çalışıyorum o yüzden sanayiye gitmeye falan fırsatım olmuyo. işe gidip gelirken yeni dikkat ettiğim bi olay araç tam lpg'ye geçerken motor'da bi yığılma oluyo ve bütün hızını kaybediyo 2. viteste devir 3 bin'i falan geçiyo benim hızım 40'ı 50'yi bulmuyo sonra zaten hiç 3 bin devire kadar yükselmiyo o kadar hızlanamıyo araç. ama ilk çalıştırdığımda benzinde olduğu için canavar gibi gidiyo. Şimdi benim ruhsatta işli falan değil lpg ben bunu söktürsem bişey kaybeder miyim ? 2007 brc marka lpg var.

eexelanss
07/03/2012, 11:13
Bence başka bir ustaya gidin işin ehli olan birine.. Mutlaka çözülecek bir problemdir.. Belki hatalı montaj yapılmıştır..

takres
07/03/2012, 11:19
o kadar para vermişsin dursun bence...iyi bir ustaya götür...

Yagmuradam
07/03/2012, 11:34
Ayar ve montaj sorunu gibi görünüyor. Garantili olduğu için işten anlayan başka birisine götür. Bu devirde benzinli araca binilmez. Yakıt çok pahalı..

DissoLute
07/03/2012, 11:35
2 3 ay oldu arabayı alalı bi motor ustasına götürdüm motor sorunudur diye ama oda uğraştı uğraştı subaplara kadar herşeyi değiştirdi gene aynı sorun gene aynı sorun bi lpg ustasına mı götürmem gerekir bu sefer ?

Stalker
07/03/2012, 13:53
izmirde güvenilir bir brc bayisine git derim. Herkes kendi malını iyi bilir, yazılımsal bile olabilir.

eexelanss
07/03/2012, 16:27
Arabana dokundurtma bence tamamen lpg kaynaklıdır.. lpg ustasına götür..

ZAK1980
07/03/2012, 22:52
Emre montajı nerede ve kıme yaptırdım bunu merak edıyorum.
Ankarada BRc mocan var ısın ehlıler bugune kadar sıkıntı yasayan olmamıs,2009 yılında sorunsuz mıntaj yaptıgı ıcınde odul almıs (yıldan emın degılım) bırkez gıdıp taktırıyorsun bırdaha gıtmıyormussun dıger forumlarda yazılanlar bunlar

DissoLute
08/03/2012, 14:51
Zeynel abi ben arabayı alalı 2 3 ay oluyo adam nerde taktırmış ne zaman taktırmış hiç bi bilgim yok. Bu bahsettiğin Mocan'ın adresini falan alıp ilk fırsatta gidicem teşekkür ederim abi.

ntcn 17
09/03/2012, 20:54
Emre montajı nerede ve kıme yaptırdım bunu merak edıyorum.
Ankarada BRc mocan var ısın ehlıler bugune kadar sıkıntı yasayan olmamıs,2009 yılında sorunsuz mıntaj yaptıgı ıcınde odul almıs (yıldan emın degılım) bırkez gıdıp taktırıyorsun bırdaha gıtmıyormussun dıger forumlarda yazılanlar bunlar

Zeynel abiye katılıyorum. Mocanda t-jet lineaya lpg taktırmış biri olarak söylüyorum kesinlikle işin ehli tavsiye ederim gşdersen çözerler.

ZAK1980
10/03/2012, 15:44
Zeynel abiye katılıyorum. Mocanda t-jet lineaya lpg taktırmış biri olarak söylüyorum kesinlikle işin ehli tavsiye ederim gşdersen çözerler.
Nihat simdi mocan ıle konustum rakam aldım oldukca ıyı bır rakam bence fıyat artarmı dıye sordum 2 yıldır aynı fıyata yapıyorlarmıs senın yasadıgın sıkıntılar veya olumsuzluklar varmı bırde kaca taktılar

ntcn 17
10/03/2012, 20:30
Nihat simdi mocan ıle konustum rakam aldım oldukca ıyı bır rakam bence fıyat artarmı dıye sordum 2 yıldır aynı fıyata yapıyorlarmıs senın yasadıgın sıkıntılar veya olumsuzluklar varmı bırde kaca taktılar

1750 YADA 1800 o civardi abi sanırım tam hatırlamadım ama brc turbo kiti vardı o yüzden normal motorlara 1500 olması lazım bız memnun kaldık bı sıkıntı yoktu özellikle LPG taktiriyosan brc yi tavsiye ederim eğer ekonomik iyi bir şey olsun diyorsanda ostim ilsay LPG de su an ki fire motor palioma tomasetto taktirdim o da iyi uyum sağladı oda iyi gerçi ilsay LPG el değiştirmiş ama mocanin işçiliği iyidir gazda gerçi 2.5 oldu nerdeyse ama gene ekonomik gene ekonomik :)

ZAK1980
10/03/2012, 21:33
1750 YADA 1800 o civardi abi sanırım tam hatırlamadım ama brc turbo kiti vardı o yüzden normal motorlara 1500 olması lazım bız memnun kaldık bı sıkıntı yoktu özellikle LPG taktiriyosan brc yi tavsiye ederim eğer ekonomik iyi bir şey olsun diyorsanda ostim ilsay LPG de su an ki fire motor palioma tomasetto taktirdim o da iyi uyum sağladı oda iyi gerçi ilsay LPG el değiştirmiş ama mocanin işçiliği iyidir gazda gerçi 2.5 oldu nerdeyse ama gene ekonomik gene ekonomik :)
Nihat 1550 tl taksıtlı benım araca hangısı gıder onu bılmıyorum actıve 1.4

ntcn 17
10/03/2012, 22:51
Nihat 1550 tl taksıtlı benım araca hangısı gıder onu bılmıyorum actıve 1.4

Bence brc ama senin tercihine kalmış fiyat fena değil yetkili servisde takıyo kartaşla da görüş istersen bi abi

ZAK1980
10/03/2012, 23:32
Bence brc ama senin tercihine kalmış fiyat fena değil yetkili servisde takıyo kartaşla da görüş istersen bi abi
Nihat Servıs bana 1700-1800 cıkartırsa brc taktırırım lpgye max 1600 verebılırım,20 bın var,ztv, muayene,kasko alayı aynı ayda.
Servıste lpg,20 bın,ztv,kasko tamamını uygun bır fıyat alırsam aynı servıste yaptırmayı dusunuyorum ısın gercegı

ntcn 17
10/03/2012, 23:44
Nihat Servıs bana 1700-1800 cıkartırsa brc taktırırım lpgye max 1600 verebılırım,20 bın var,ztv, muayene,kasko alayı aynı ayda.
Servıste lpg,20 bın,ztv,kasko tamamını uygun bır fıyat alırsam aynı servıste yaptırmayı dusunuyorum ısın gercegı

En güzel şekilde düşünmüşsün abi bi fiyat al olmadı öyle yaparsın.Servis her halikarda özel bi yerden iyidir belki iyi olmayanlarıda olabilir ama adı üstünde yetkili servis :)Biraz pazarlıklı hallolur düşüncesindeyim

taipen71
11/03/2012, 12:29
birader 4yıl önce lavato taktırdı hiç sorun çıkarmadan kullandı önemli olan montajı yapan usta

ZAK1980
11/03/2012, 14:00
birader 4yıl önce lavato taktırdı hiç sorun çıkarmadan kullandı önemli olan montajı yapan usta
İrfan abı senın dedıgın gıbı onemlı olan usta netten arastırdım BRC de mocan gayet ıyı ımıs ustalıgı bır kez gıdıyorsun okadar ,tam kararı verdıgımde forumda Nerhal61 ılede konusup fıkırlerını almak ıstedıgımı soylıyecegım aklımda su var ya Mocan brc,ya kavklıdere Lavato arasında kı fıyat farkı yoksa veya makul bır sevıyede olursa Kavaklıderede lpg,20 bın,zorunlu trık,kasko hepsını kavaklıderede yapıp cıkmayı dusunuyorum Mayıs ayı gelsın hız verecem su lpg ısıne

kozlulum67
22/03/2012, 17:55
ben bayburttayım bugun erzurum çimenler fıatı aradım.landırenzo markayı 1900 dedı ancak pesın olursa 1800 cıvarına takılır dedı.acaba daha once orda taktıran varmı ve landırenzodan mamnunmusunuz yada degılmısınız?
aracımın garantısı ıcın fıat bayııı,yoksa bende brc taktırmak ve ucuza taktırmak ıstıyodum ama aklım rahat olsun dedım.beklıyorum tavsıyelerınızı

since1453
23/03/2012, 08:04
ben bayburttayım bugun erzurum çimenler fıatı aradım.landırenzo markayı 1900 dedı ancak pesın olursa 1800 cıvarına takılır dedı.acaba daha once orda taktıran varmı ve landırenzodan mamnunmusunuz yada degılmısınız?
aracımın garantısı ıcın fıat bayııı,yoksa bende brc taktırmak ve ucuza taktırmak ıstıyodum ama aklım rahat olsun dedım.beklıyorum tavsıyelerınızı

aracınızın garantisinin bitmesine nekadar var ?

benim araç henüz 3 aylık 300 TL ucuz olsun diye 33 ayı riske atamam.
-En basiti kapı gergilerini parayla değişsem 200 TL civarı gitti(evo da kronikmiş benim başıma gelmedi henz)

-city sorunu çıksa dünya para

-dualogic arza yapsa dünya para

ben taktırırsam servisten taktırıcam.