PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sinyal kolu degisimi.. bilgi lütfen..

punt0
05/03/2012, 16:06
Arkadaslar merhabalar ben birsey ögrenmek istiyordum bilen arkadaslardan.. benim gp dada giderken korna takılı kaldı daha sonrada uzun farlar takılı kaldı.. anlam veremedim kontagı kapatında korna susuyor tekrardan actıgımda calmaya devam ediyor..
bi tamirci tanıdıgım var ona sordum oda sinyal kolu arızalı grande puntolarda hastalık bu dedi 390 TL fiyatı imis sizce dogruluk payı varmı yani uzunların yanması takılı kalması sinyal kolundan olabilir diyorum ama kornanın basılı kalması ile alakasını cözemedim bilgisi olan arkadaslar varmıdır?

punt0
05/03/2012, 18:28
33 kisi bakmıs kimsenin bu konu hakkında fikri yokmu ? :)

tayfux
05/03/2012, 18:34
evet bu gp lerin hastalığı malesef ama bu olaylar onun bozuk olduğunu mu gösterir bilmiyorum..

punt0
05/03/2012, 18:40
valla fiat servisine sordum onlarda olabilir dediler cunku sinyal kolu takım halinde satılıyormus direksiyonun icine bir elektrik aksamı varmıs ondan korna takılı kalabilir falan dediler bilmiyorum iste :) bakalım kısmet.

tayfux
05/03/2012, 18:46
valla fiat servisine sordum onlarda olabilir dediler cunku sinyal kolu takım halinde satılıyormus direksiyonun icine bir elektrik aksamı varmıs ondan korna takılı kalabilir falan dediler bilmiyorum iste :) bakalım kısmet.
bence servis değiştirir hocam hiç yapma yoluna girmez 400 liranı alır hiç gerek yok güzel bir elektronikçiye baktır önce derim ben..

takres
05/03/2012, 20:43
serviste değiştirin bence 400 lira gibi birşeydi fiyatı...korna vs neyse ama airbag de o sargıya bağlı...

mywzz
05/03/2012, 23:56
benım arabadada kolu 1 kere cevırdıgımde parklar yanması gerekıyor ama yanmıyo 1 kere daha cevırıyorm farlarla beraber yanıyo sol yınyal verdıgımde dondukden sonra dıreksıyonu topladıgımda kol gerı gelmıyor manuel alıyorm sag sınyal normal sadece park ve sol sınyalde problem var budamı sınyal kolundan acaba ?

kukart
06/03/2012, 00:10
sinyal kollarının birleştiği kısımda yuvarlak göbekte yani... içe doğru kıvrılan tüm kolldaki elektirik hattının içinden geçtiği şerit var 6 lı idi sanırım şerit.. bu şeritin içi ince kablolar geçmekte direksiyonun sola sağa dönüşüne göre bu şerit yuvasında sarılıp açılmakta.. zamanla bu şerit içindeki incecik kablolar kopuyor hangisi koptuysa artık ona uygun sıkıntı oluşuyor.. benim airbag inki kopmuştu servis abarttı airbag leride deiştirecekti az kalsın ama elektrikçi bi abim halletti onarımla yola devam dedim...
uzatmayım kısaca çıkma kol iç aksamlarıyla bulursan ustanada danışarak olabilirliğine dair onay alarak olayı çözebilirsin (sanırım aynı şeyden bahsettik ;) )

punt0
06/03/2012, 10:03
valla artık degistirin dedim bakalım ne olacak :) umarım sorun devam etmez.. cıkmasını falan bakın dediler baktım onlarında fiyatları hemen hemen sıfır fiyatına yakın bende sıfır olsun dedim bakalım.. :) umarım sorn devam etmez..