PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Almanyada benzin zammına protesto !

lektonstar17
05/03/2012, 10:37
Almanyada uzun bir aradan sonra yapılan akar yakıt zammına halk büyük tepki gösterdi.Yapılan zamma tüm ülkede gün boyunca 1 litre bile yakıt almama kararı verildi.Protesto,zam geri çekilmezse ileriki günlerde tekrarlayabilir.

Birde bizim ülkemize bakın.Her ay yapılan zamma off ya genemi deyip geçiyoruz . Keşke milli birliğimizi bu durumlarda konuşturabilsek.Benzin 5 tl ye yaklaştı, motorin 4 tl yi geçti.Dünyanın en pahalı yakıtı rekorun daha ne kadar ülkemize ait olucak ?

ufuk_punto
05/03/2012, 10:52
sonuna kadar katılıyorum size.bu gidişle bu rekoru bırakamayız..arabaya binmek bi lüks..bindiğimz araçlar dünyanın belki de en küçük motorlu araçları..bunlarda bile ibreye bakıyorsak yazık bize..babam yurtdısında yasıyor..touareg 100litre mazot alıyormuş tam bilmiyorum ama yanlış hatırlamıyorsam 170 frank veriyorlarmış..bizim burda litresi 2 tl olsa düşünemiyorum:) arabayı stop ettirmem :D

ufuk_punto
05/03/2012, 10:55
şuan bir sitede almanyadaki güncel mazot fiyatına baktım..1.45 euro gözüküyor.şaka gibi

cemal arslan
05/03/2012, 11:08
alman hayranı olamamak içten bile değil....

adamlardaki saygı disiplin ve birbirine bağlılık ...çok nadir görülen vasıflar....

lektonstar17
05/03/2012, 11:14
Düşünebiliyor musunuz ? sadece bir kasaba yada şehirde değil, tüm ülkede protesto ediliyor ve kimse yakıt almıyor. Bu nasıl birlik beraberliktir.

cemal arslan
05/03/2012, 11:31
EEEE işte bu yüzden bu milleti seviyorum...

adamlarda sen ben davası o bu davası yok...japon ve alman halkı...gerçekten dünyada başka örneği olmayan 2 devlet.....

bak gör...zam geri alınacak...

daha öncede oldu...1 kuruş mu 2 kuruş mu zam yapıldıydı....ufak bir protesto sonucu geri alınmıştı...

şimdi de aynısı olacak...

takres
05/03/2012, 11:44
bizde tüketici dernekleri halkı örgütlemeli...üç beş kişiyle değil tüm türkiye protesto etmeli bizde de...

ykaya1983
05/03/2012, 14:42
şuan bir sitede almanyadaki güncel mazot fiyatına baktım..1.45 euro gözüküyor.şaka gibi

Ben de aşırı bir fark var zannettim.Mazotun litresi 3.39 tl ye geliyor.

cemehmetbaran
05/03/2012, 15:17
Direk olarak birim fiyatları karsılastırınca fark az cıkıyor ama alım gücü, gsmh gibi değerleri de hesaba kattıgınız zaman çok ciddi fark oldugu bariz.

x-ray
05/03/2012, 15:34
Almanyada uzun bir aradan sonra yapılan akar yakıt zammına halk büyük tepki gösterdi.Yapılan zamma tüm ülkede gün boyunca 1 litre bile yakıt almama kararı verildi.Protesto,zam geri çekilmezse ileriki günlerde tekrarlayabilir.

Birde bizim ülkemize bakın.Her ay yapılan zamma off ya genemi deyip geçiyoruz . Keşke milli birliğimizi bu durumlarda konuşturabilsek.Benzin 5 tl ye yaklaştı, motorin 4 tl yi geçti.Dünyanın en pahalı yakıtı rekorun daha ne kadar ülkemize ait olucak ?

sanırım geçen seneydi. yine akaryakıt zamları peşpeşe geliyordu. bir radyoda yayın yapan programcı sabah ve akşam programlarında 2-3 dakikalık oyun havası çalıp trafikteki araçları, 4lü leri yakarak, zamları "kutlamaya" davet etti. bu yanılmıyorsam 1 ay kadar gitti gitmedi mecburen durduruldu. trafikte "kutlamaya" katılanlara trafik polisi ceza yazmış, programcıya da bir şekilde "otur oturduğun yerde" denmiş. ben bunları radyodan takip ettim. anlattıklarım istanbul başta olmak üzere o radyoyu çeken diğer büyük ve orta büyüklükteki şehirlerde de katılımla "kutlanmış"tı. ancak ne bir etkisi oldu ne de sürdürülmesine müsade edildi.

aşağıdaki yorumlara katılıyorum. fakat hukuka saygısı olan insanlarımız yani bizler, yani toplum, yani bu devletin tüm vatandaşları cüzdanlarından önce vicdanlarını düşünür ve hak etmediği bir toplu iğneye bile göz dikmez ise işte o zaman almanları da geçeriz japonları da.
yoksa anca başka milletlere hayran olur, ancak onların "ahlakından" yoksun yaşar ve öz kardeşimizden bile çalmayı düşünürüz.

alman hayranı olamamak içten bile değil....

adamlardaki saygı disiplin ve birbirine bağlılık ...çok nadir görülen vasıflar....

Düşünebiliyor musunuz ? sadece bir kasaba yada şehirde değil, tüm ülkede protesto ediliyor ve kimse yakıt almıyor. Bu nasıl birlik beraberliktir.

EEEE işte bu yüzden bu milleti seviyorum...

adamlarda sen ben davası o bu davası yok...japon ve alman halkı...gerçekten dünyada başka örneği olmayan 2 devlet.....

bak gör...zam geri alınacak...

daha öncede oldu...1 kuruş mu 2 kuruş mu zam yapıldıydı....ufak bir protesto sonucu geri alınmıştı...

şimdi de aynısı olacak...

Solitude
05/03/2012, 20:03
Koyun olmak başka millet olmak başka. Güdülmekten rahatsız olmazsan mazot 4 benzin 5 lira olur, hatta daha da artacaktır. Bizim milletimizde genetik bir hastalık var alzheimer, bugün zam gelse forumlarda sanal ortamda kıyamet kopar, ertesi gün herkes laylay taytay.

armi
05/03/2012, 21:49
Ne desek boş. Bizde öyle bir şey olmaz. Çünkü her zaman acil bir işimiz olur ve karar alınan gün ya biz ya ailemizden biri gider mazotu alır. Almanlara da otomobillerine de saygı duyuyorum :)

Ziyaretçi034
05/03/2012, 21:59
Ben de aşırı bir fark var zannettim.Mazotun litresi 3.39 tl ye geliyor.

şöyle düşün benzinin litresi 1,45 tl, hadi olsun 2 lira. sonuçta alman vatandaşları maaşını tl olarak alıp döviz bürosunda euro'ya çevirmiyor.