PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Oynanmıs Km göstergesini anlamak

cruelmax
05/03/2012, 00:46
Şehir dışında arkadaşıma bir 2009 punto bulduk Km si 42.000 ve bayan memurda satılık bir araç. Ancak satan eşi olduğu için içimize kurt düştü ta oralara gidipte dönmek var. Arac en son 30000 de 1 sene once servise gitmiş görünüyor ve sürekli servise gittiğini zaten servisininde arkadaşı olduğunu istediğemiz gibi arayabilip sorabileceğimizi söyledi . Km siyle oynanmış olup olmadığını servisin kayıtları dışında anlama şansımız yok mudur ? ya da servisler bunu anlayabilir ve saklama şansı varmı dır ?

dexter
05/03/2012, 02:58
bayan memur kullanmıştır ama satış işlerini genelde bayanlar yapmaz eşleri ilgilenir :) 1 yılda 12000 km yapması normal,benim bildiğim servis kayıtları dışında gerçek kayıtlarına ulaşmak imkansız ayrıca servis kayıtlarda oynama yapmaz,yapmamalıdır da zaten...

pertry
05/03/2012, 13:56
İstanbulda olsa yardimci olurdum göstergeden değisselerde aracin beyin kisminda bu bölümü okuyabiliyorum istanbulda okutmak isteyen varsa yardimci olabilirim ücretsiz.

burhankutlu
05/03/2012, 14:31
tuvtürk muayene istasyonları ve araç servisleri gittiğinizde veya telefonla rica ettiğinizde size bilgi verir daha önce başka marka araçları sorduğum için biliyorum.

Ziyaretçi051
05/03/2012, 15:52
Şehir dışında arkadaşıma bir 2009 punto bulduk Km si 42.000 ve bayan memurda satılık bir araç. Ancak satan eşi olduğu için içimize kurt düştü ta oralara gidipte dönmek var. Arac en son 30000 de 1 sene once servise gitmiş görünüyor ve sürekli servise gittiğini zaten servisininde arkadaşı olduğunu istediğemiz gibi arayabilip sorabileceğimizi söyledi . Km siyle oynanmış olup olmadığını servisin kayıtları dışında anlama şansımız yok mudur ? ya da servisler bunu anlayabilir ve saklama şansı varmı dır ?
servise gittiğinde özellikle kilometresi düşülmüşmü dersen kontrol ederek söyleyebilirler.Saklama riskini göze alabileceklerini sanmıyorum.

reddragon
05/03/2012, 18:16
Hiçbir erkek hanımının üstüne olan arabayı kendisinin satmasına müsaade etmez. Kadın da kendi uğraşmaz.
Benim bildiğim servisler bile anca servis kayıtlarından anlıyor km sinin orjinalliğini.
Araçtan anlayan biri belki siz bile yıpranma durumundan anlayabilrisiniz belki çok kullanıldığını..
Ayrıca 4o kusur bin km normal değil mi 2009 araca. Şirket aracı değilse gayet normal hatta çok bile...
Bana kalırsa km den çok aracın ekspertiz raporu önemli. Parçaları ne alemde, masrafı ne kadar değişeni vs var mı? Trigeri bitik mi lastik durumu...
En temizi ve hesaplısı sıfır almaktır. 2. el araç yıllar içinde o fiyat avantajını çıkarır sizden. İlle 2. el alacaksanız kendi ilinizden bulmaya çalışın bence değmez bi araç için şehir dışı yolculuğa. Umduğunuz gibi çıkmassa pişman olursunuz gittiğinize.

karargah26
05/03/2012, 19:22
araç benzinliyse km normal bencede, benimde aracım 2007 model , dizel ve şuan 83000 km de

Gokmesut
05/03/2012, 19:56
2008 model puntom var 37000 de, sıkıntı olmaz bence kullanmamıştır fazla ama sen ıcım rahat olsun dıyorsan servıse baktırt, eğer oynama falan varsa direk dava aç...

cruelmax
05/03/2012, 20:33
Teşekkürler. Benim derdim neden aracı kadının satmadığı değil adamın Galerici ağızıyla konusup ısrarla servisin tanıdığı olduğunu götürmemize gerek olmadığını söylemesi. Orda cümleyi satanın eşi olduğu değilde satan adamın güvenilir gelmediği yazmam lazımdı :)
Asıl derdim km sinden cok bir üçkağıtçıyla iş yapmamak.
Zaten Sorumun cevabını sağolsun Pertry arkadaşımız vermiş.

Bence 40000 km 2009 dizel araç için oldukça iyi hele şu zamanda. Ben 8 ay önce 2008 model puntomu 52000 de aldım şuan 61000 de.

Zaten alım işide olmadı kazası yok dedi tramerde 2 kazası gözüküyor. Teşekkürler İlginize

sarich
05/03/2012, 22:25
beyinden okunabiliyor orjinal kilometresi...

Yagmuradam
06/03/2012, 10:04
İstanbulda olsa yardimci olurdum göstergeden değisselerde aracin beyin kisminda bu bölümü okuyabiliyorum istanbulda okutmak isteyen varsa yardimci olabilirim ücretsiz.

Nasıl okunduğunu da anlatma şansınız olur mu? odb2 portundan veri okuyan cihazım mevcut. Hata kodu okuyup silebilecek cep tel yazılım var. FiatEcuScan isimli program da bilgisayarımda mevcut.

Siz hangi programı kullanıyorsunuz?

mrfee
06/03/2012, 15:29
bencede normal km ,benim araç dizel 2008 model 45 bin km de

Mentor
06/03/2012, 15:42
ben 6 ayda 30 bın yaptım 2009 aracın 42 yapması normal

OzzY
06/03/2012, 17:55
km oynanmamış olabilir. şuan aracımı hala annem kullanıyor olsaydı ancak 30000kmde olurdu(6yılı doldurdu)(şuan 49000de)

ben olsam satıcıya; aracı onun tanıdığı servise değil başka bir servise(varsa yetkili servis yoksa usta hatta 2sinide) götüreceğimi ve eğer söylediğinin dışında birşey ispatlanırsa expertiz ücretini ödeyip ödemeyeceğini sorarım. eğer öderim derse sorun yoktur büyük ihtimalle.