PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ses sistemi hakkında...

birkn
22/06/2007, 15:35
Arkadaşlar gp'nun active modelindeki cd çalar kaç hoparlörlü?
ses kalitesi nasıl?(iyi bass veriyor mu..vs)
Yardımınıza ihtiyacım var
Saygılarımla...

utku952
22/06/2007, 15:51
bildiğim kadarıyla 4hop + 2 tweeter lı blaupunkt teyip var. ses kalitesi de güzel bnce...

zeynettin
22/06/2007, 23:30
ses kalitesi güsel ;) ama woofer koyunca arabaya hiç dinleyesin gelmes :)

h k
23/06/2007, 00:14
güzel olduğunu zannetmiyorum , tabi beklenti ve önceki tecrübelerinize göre değişir ancak bendeki spor paketli ses sistemi bile iyi değil.

yolda canim sikilmasin niyetiyle dinlemek icin idare eder seviyede.

ceyms_cem
23/06/2007, 00:58
ya arkadaslar arabaya tesısat koyucaktım servıste korkuttular yok beynı karısır dıreksıyon kıtlenır falan fılan dogrumudur yaa bılgısı olan varmı

femoli
23/06/2007, 08:56
ehheeeee hangi servismiş o. Hatta fazla yakıta bile sebep oluyormuş bende bir yerden duymuştum ama onun bilimsel bir açıklaması vardı sesi fazla açıp gaza gelip gazlıyormuşuz o yüzden fazla yakıyormuş heheheeeee güzel ..

Öle bişi olacağını sanmıyorum servis belki anlamamıştır:)

gogigogi
23/06/2007, 09:33
yok beş para etmez 4 hop 2tvtr var ama ses yarıyı geçince bozuyo ayrıca bozuk yolda cd bazen atlama yapıyor track çalıyo mp lü olanı bilmem:ressam:

zeynettin
24/06/2007, 23:53
yok beş para etmez 4 hop 2tvtr var ama ses yarıyı geçince bozuyo ayrıca bozuk yolda cd bazen atlama yapıyor track çalıyo mp lü olanı bilmem:ressam:
dostum kolonlar dediğin gibi 20 yi geçince bozuyo ama o teypten kaynaklanıyo bu 1...

teypte atlama hiç yapmadı benim gayet sağlam nereye girersem gireyim atlamıyo sen cd nin kalitesin yada çizik olup olmadığına bak ;) buda 2.. :)

grandecaglar
25/06/2007, 17:24
ya arkadaslar arabaya tesısat koyucaktım servıste korkuttular yok beynı karısır dıreksıyon kıtlenır falan fılan dogrumudur yaa bılgısı olan varmı

abi böyle saçma şey olmaz bizim usta var al gel dedi sistemini ben takdırırım demişti sana söyleyen kişi salamış bence olsa bizim usta derdi arabaya zarar verir diye sen bilirsin yinede

ceyms_cem
25/06/2007, 22:42
arkadaslar sagolun bende ınanmamıstım zaten hehe

ceyms_cem
25/06/2007, 22:44
servısler şaka gıbı zaten mercedesler bmw ler takıyo bunlar bozar dıyo ınanamıyorum yaaaa

Little F.K
26/06/2007, 00:46
Arkadaşlar tweter yuvaları boş sanırım bir arkadaş keşfetmişti kımdı hatrlamıyorum.Bunun dışında baya bi yetersiz(di) ses sıstemı katılıyorum.

alperylm
26/06/2007, 09:34
ehheeeee hangi servismiş o. Hatta fazla yakıta bile sebep oluyormuş bende bir yerden duymuştum ama onun bilimsel bir açıklaması vardı sesi fazla açıp gaza gelip gazlıyormuşuz o yüzden fazla yakıyormuş heheheeeee güzel ..
Öle bişi olacağını sanmıyorum servis belki anlamamıştır:)

yeni ses sistemi yaptırdım yarışmada desibel ölçümü yaparken aracın 2000 devir de çalışması gerektiğini söylediler yol bilgisayarından da yakıtın arttığı gözlemlenebiliyor.

dostum kolonlar dediğin gibi 20 yi geçince bozuyo ama o teypten kaynaklanıyo bu 1...

teypte atlama hiç yapmadı benim gayet sağlam nereye girersem gireyim atlamıyo sen cd nin kalitesin yada çizik olup olmadığına bak ;) buda 2.. :)

tüm hoparlörler birebir çin malı iyi ses alınıyor gibi gelse de pek bir işe yaramayan hoparlörler kullanılmış.

Arkadaşlar tweter yuvaları boş sanırım bir arkadaş keşfetmişti kımdı hatrlamıyorum.Bunun dışında baya bi yetersiz(di) ses sıstemı katılıyorum.

sadece arka tweeter yuvaları boş önlerdeki yerler dolu

civcivx
26/06/2007, 09:43
Evet arka tweeter yuvaları boş. Gerçi arkada tweeter olmasının müzikal açıdan bir anlamı da yok doğrusu.

Olması gereken yerleşim; en önde tweetar'lar, onların az gerisinde mid-bass hoparlörler, arka kısımda da subwoofer'dır.

Bülent A.
26/06/2007, 10:13
yeni ses sistemi yaptırdım yarışmada desibel ölçümü yaparken aracın 2000 devir de çalışması gerektiğini söylediler yol bilgisayarından da yakıtın arttığı gözlemlenebiliyor.

Desibel yrışmalarında ölçüm yapılırken 2.000 d/d da çalıştırılma sebebi akünün voltajı ile alakalı.Çünki o devirden sonra akü tam randımanlı güç veriyor.

zeynettin
26/06/2007, 15:15
ya bırakın orjinal kolonlardan ne verim beklersiniz sallayın onları değiştirin gitsin :D