PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sol arka sinyal sıkıntısı..

Muhibbi
02/03/2012, 13:33
arkadaşlar benim bir derdim var bu puntonun sinyali ile ilgili. sanırım temassızlık gibi bir sıkıntı yaşıyorum şöyle ki :

aracı ilk aldığımda 1 ay kadar sıkıntı yoktu. sonra bir akşam aracı kullanırken yol bilgisayarı "sol arka sinyal lambasını kontrol et" uyarısı verdi. haftasonu sol arka stobu söküp sinyal ampulünü tekrar sıkıştırdığımda sorun ortadan kalktı gibi göründü 1 hafta.

yaklaşık 1 hafta sonra kasisli bir yolda giderken sol sinyal verdiğimde tekrar aynı hatayı gördüm. sanırım sinyal ampulünün oturduğu duyda bir sıkıntı var. her yerleştirmeden bir süre sonra ampul gevşeyip sıkıntı yaratıyor.

bu konu ile iligli olarak izmir'de hatta tercihen karşıyaka tarafında bana yardımcı olabilecek kimse var mıdır bir destek verin :)

iyte
02/03/2012, 14:00
büyük ihtimalle ampulun oturduğu duy da bi gevşeklik olabilir. birde başka bir ampülle deneyin belki ampülde de sıkıntı olabilir.

Muhibbi
02/03/2012, 14:12
büyük ihtimalle ampulun oturduğu duy da bi gevşeklik olabilir. birde başka bir ampülle deneyin belki ampülde de sıkıntı olabilir.

çağatay başka ampül de denedik sıkıntı olmuyor. bir de tam ne zaman yapacağını kestiremiyorsun. bazen çok daha kasisli yollardan geçiyorum problem yok... 2 gün sonra normal yolda giderken hata verebiliyor...

senin de dediğin gibi ben de aynı fikirdeyim. duy'da gevşeklik olma ihtimali mevcut. çünkü şu anda mevcut ampül nasıl oturuyorsa başka ampül de aynı şekilde yerleşiyor. yani sıkılık veya gevşeklik konusunda bir fark hissedilmiyor.

Ziyaretci037
02/03/2012, 23:34
Benimde aynı sorun plakalık lambasında mevcut bikaç haftadır yarın bi göstericem bakalım neymiş derdi..