PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evom ve sorunlarım

kartal3520
28/02/2012, 01:03
Arkadaşlar ben aracı aldığımdan beri arka kapılar çok zor açılıyor.Sizde de aynı problem var mı acaba.Ön taraflar gayet iyi açılıp kapanıyor ama arkalar çok zor açılıyor.Bence stopların buğusundan sonra kapılar başka bir sorun.Bu arada buğu ile ilgili bir gelişme yok galiba.Ben hatayı bildireli 2.5 ay oldu 2-3 kez gittim.Yalıtım malzemesi falan dediler ondan da haber yok.10000 bakımı geldi bakalım ne yapacaklar.Giderilemeyen sorunlarım..
1 İçeri çok ses alıyor özellikle rüzgar sesi.
2 Stoplar buğu yapıyor.
3 Arka kapılar çok zor açılıyor.
4 Aracı içi bazen acyip atık gaz kokuyor..

bozo114
28/02/2012, 01:32
arka kapı gergilerini servise garanti kapsamında değiştirtin bence. ben öyle yaptım.

dexter
28/02/2012, 02:22
şu rüzgar sesi alması nasıl bir sorun,camlar açıkken mi 4 cam kapalıyken mi...çoğu kişide bu sorun varmış..

Romeo_er2
28/02/2012, 04:05
Aracin altini ve davlumbazlari bazi servislerde zift benzeri ozel bi maddeyle kapliyorlar sesi epey azaltiyor..ayriyetten kapi icleri ve bagaj icine dynamat marka izolasyon malzemesi kaplattirirsaniz cok profesyonel olur..

shellcininabisi
28/02/2012, 07:42
şu rüzgar sesi alması nasıl bir sorun,camlar açıkken mi 4 cam kapalıyken mi...çoğu kişide bu sorun varmış..

sana katılıyorum dostum. nasıl bir sestir bu anlamış değilim. aracımı kim görse " HMM GÜZEL DE FİATLAR ÇOK RÜZGAR SESİ ALIYOR BUNDA DA VARMI " diyor yok diyorum ama harbiden anlamış değilim. yol sesi kasdediliyor heralde

motor delisi
28/02/2012, 08:24
sana katılıyorum dostum. nasıl bir sestir bu anlamış değilim. aracımı kim görse " HMM GÜZEL DE FİATLAR ÇOK RÜZGAR SESİ ALIYOR BUNDA DA VARMI " diyor yok diyorum ama harbiden anlamış değilim. yol sesi kasdediliyor heralde
bendede var rüzgar sesi ama ben bikere duydum ruzgar sesini oda 150 160 km hız la giderken bence b sınıf aracta okadar hızlı giderken tık sesi bile duymak istemiyolarsa b sınıfı araçlarda imkansız diye düşünüyorum

since1453
28/02/2012, 08:46
yüksek hız hariç sesin ana nedeni kapı ayarlarından kaynaklı olabilirmi.sonuçta büyük bir kısmımızda belli bir hıza kadar sorun yok.
bende kapı ayarlarında sorun tok seste yok
ses sorunu yaşayan arkadaşlar serviste ayarları yaptırmalı bence

motor delisi
28/02/2012, 08:48
yüksek hız hariç sesin ana nedeni kapı ayarlarından kaynaklı olabilirmi.sonuçta büyük bir kısmımızda belli bir hıza kadar sorun yok.
bende kapı ayarlarında sorun tok seste yok
ses sorunu yaşayan arkadaşlar serviste ayarları yaptırmalı bence
yüksek hızda giderken soldaki arka kapıdan bariz ses değil rüzgar geldiğini hissettim aralıklardan bendeki ses kaynağı orası

armi
28/02/2012, 09:55
Aracin altini ve davlumbazlari bazi servislerde zift benzeri ozel bi maddeyle kapliyorlar sesi epey azaltiyor..ayriyetten kapi icleri ve bagaj icine dynamat marka izolasyon malzemesi kaplattirirsaniz cok profesyonel olur..

Valla iyi diyorsunuz aslında çok güzel fikir de o kadar araştırdım bu işi yapan ve güvenebileceğim yer bulamadım. Siz yaptırdınız mı?

fota
28/02/2012, 10:30
bedeki rüzgar sesi sol ön kapıdan 70 km yi geçtikten sonra geliyordu.

3 kez bursa da bir servise gittim çözülemedi, 4. kez BursaBirmot a gittim problem çözüldü.

Yapılan işleri daha evvel paylaşmıştım:

- Sol aynanın kapıya bağlandığı yerdeki izolasyon ezikmiş değiştirildi.
- Sol ön kapı , sol ön çamurluktan daha dışarıda duruyormuş ayar yapılıp kapı içe alındı. (Bu işlemden sonra 2 nokta çizik oldu)
- Sol ön kapı kaynak dikişlerine komple izolasyon yapıldı ve problem giderildi.

aykut_1914
28/02/2012, 21:08

abi şöle diyim sana,bütün camları kapıyorum 100 den sonra bildiğin solumdan ugultu geliyor,bildigin cam full kapalı ama bi yerden rüzgar giriyo çıldırmak üzereyim. Geçen gün 150 lere çıktık inan araçta 3 kişi sohbet edemedik :vertag00:

dexter
29/02/2012, 00:44
yol sesi var,motor sesi var ama ikisinden de çok rahatsız değilim allaha şükür rüzgar sesi yok... yol sesini de lastiklere ve yollarımızın haline bağlıyorum...

lektonstar17
29/02/2012, 11:41
bedeki rüzgar sesi sol ön kapıdan 70 km yi geçtikten sonra geliyordu.

3 kez bursa da bir servise gittim çözülemedi, 4. kez BursaBirmot a gittim problem çözüldü.

Yapılan işleri daha evvel paylaşmıştım:

- Sol aynanın kapıya bağlandığı yerdeki izolasyon ezikmiş değiştirildi.

Şu ayna sorunu nerden kaynaklanıyor çok merak ettim.Resimlerle yardımcı olursan çok güzel olur.Çünkü bendede ses sorunu var sol taraftan.

puntor
29/02/2012, 11:54
Ne rüzgar ne yell nede teker sesii ON NUMARA VALLA MAŞALLAH...................................

icngz
29/02/2012, 12:32
Ne rüzgar ne yell nede teker sesii ON NUMARA VALLA MAŞALLAH...................................
Allah muhabbetiminizi bozmasın :thumbup1: :)
Aslında tüm sorun kapı ayarlarında