PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Baskı balata sorunu

nightblue
27/02/2012, 12:28
arkadaşlar merhaba yaklaşık 3 hafta önce baskı balata değiştirdim, ama debriyaj değiştiği gün dahil, sürekli yukarıda kavrıyor. bu ne demek ? acaba değişmemiş olabilirler mi sonuçta ben görmedim ve fatura kestirmedim ? Servise sordum, olur öyle dediler.. Sizlerden de bi yorum alayım istedim.

teşekkürler.

nightblue
28/02/2012, 11:00
arkadaşlar yok mu bu konuda bişiler söyleyecek

KOMPAKT
28/02/2012, 11:10
Değiştirmişletdir seni bu kadar terdirgin eden şey nedir peki ? :) Ayar yapılır ona kavrama ayarı birazdaha aşağı istiyorsan söylersin yaparlar

nightblue
28/02/2012, 12:04
çok yukarıda kavraması hocam aşağıda kavrama için ayar yapılmıyor dendi bana o yüzden şüpheye düştüm

KOMPAKT
28/02/2012, 12:32
Hidrolik sanırım ondan demiş usta :) ayar olmuyor onlara pedalın arka kısmında boşluk alınabilir diğe biliyorum belki kavrama oranını burdanda ayarlayabilirsin ama gerek yok düzelir bence yeni baskı balata degişimi cogu kez sorunlar yaşanır.
sertlik yumuşaklık yükseklik birazdaha bögle kullan fazla kurcalama bu ay sonu bnm aracında debriaj seti degişicek debriaj da yumuşama var artı araba gitmedigni belli ediyor yani şahsen ben anlıyorum belki degiştikden sonra eski sertligine dönücek bndede cok serttir

GP COSKUN
28/02/2012, 17:05
debriyaj pedalının arkasından pedal boşluğunu ayarlasınlar

celenlee
02/03/2012, 23:59
Debriyaj merkezlidir 2 çeşit üst ve alt merkez olmak üzere siz bitik debriyaja alıştgınız ıcın su ankı debriyaj pedalınınız yukarda kavrıyor hissi verıyor normal bir sorun yok..

Balata eskidikçe debriyaj yukarda kavradığı için, balata değiştiği zaman eski konumundan(alışılan bitik debriyaj kavrama noktasından) daha aşağıda kavrama yapmalı.

Yani dediğiniz sanırım ters oldu?

nightblue
07/03/2012, 13:42
debriyaj pedalının arkasından pedal boşluğunu ayarlasınlar

Ustam selam;

medos servisinde konuyu bizzat sordum ve debriyaj için herhangi bir ayarlama modelinin olmadığını benim debriyajın da gayet iyi kavradığını söylediler. sıkıntıyı şimdilik yok sayıyorum. :)

teşekkürler..

GP COSKUN
07/03/2012, 17:33
Ustam selam;

medos servisinde konuyu bizzat sordum ve debriyaj için herhangi bir ayarlama modelinin olmadığını benim debriyajın da gayet iyi kavradığını söylediler. sıkıntıyı şimdilik yok sayıyorum. :)

teşekkürler..

debriyaj ayarı değil fakat pedalın arkasında boşluk ayarı var
sanırım medosa gidip ustanın gözüne sokmam gerekecek