PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sustalı Anahtardaki Boşluğu Yok Etme (Video+Foto)

onn.off
27/02/2012, 04:33
Punto evo Veya Fiyat.ın Yeni Sustalı Anahtardaki Boşluğu Bir Kaç Adımda Nasıl Yok Edildiğini Sizlerle paylaşmak İstedim.

Video İzle:

1qLiSNMQAsU

bir kaç çekiç ve tornavida Darbesi yardımı ile olay bitmiştir....:thumbup1:

1ocak2011
27/02/2012, 08:56
Süper anlatım, teşekkürler

bluewhisper
27/02/2012, 10:24
Çok teşekkürederiz

ktpunto
27/02/2012, 11:12
Laf aramızda kapak da süpermiş :)

M@GIC
27/02/2012, 11:22
güzel paylaşım.

The End
27/02/2012, 12:21
Peki Grande Puntolarınkinide aynı yöntemle yapabilirmiyiz???

onn.off
27/02/2012, 13:00
Aynı sustalı anahtardansa evet yok eğer eski tip anahtardansa ben onu açmadım içi nasıldır bilemiyorum

Ziyaretci036
27/02/2012, 14:09
baba büyüksün.:) paylaşım için teşekkürler.

omer06
27/02/2012, 14:14
süper :) emeğinize sağlık :)

unreal123
27/02/2012, 15:17
eline saglık yaptm gayet güzel oldu :)

GP51
27/02/2012, 15:20
grande puntonun içini nasıl açıyoruz... yeniler gibi kapak falan yok...

onn.off
27/02/2012, 15:36
grande puntonun içini nasıl açıyoruz... yeniler gibi kapak falan yok...

grande punto arkasındaki FİAT logosunun içinde vida var önce pili çıkardıktan sonra çok ince bir metal ile logoyu sökmen gerekiyor dikkat eti logoya zarar verebilirsin

must
27/02/2012, 15:41
Eline saglik gercekten ise yarar bi paylasim olmus

oknadr
27/02/2012, 16:44
emeğinize sağlık en kısa sürede ben de yapacağım

1ocak2011
27/02/2012, 16:49

Boşluk vs kaldımı düzgün kapatılıyor mu?

ufuk_punto
27/02/2012, 16:59
güzel paylaşm:) tesekkrler

USTA
27/02/2012, 17:25
Güzel çalışma,emeğine sağlık...

fortune
27/02/2012, 19:35
Elinize sağlık emeğe saygı.

1ocak2011
27/02/2012, 20:15
Açarken zorlanıyor bir öneriniz varmıdır?

onn.off
27/02/2012, 20:34
Açarken zorlanıyor bir öneriniz varmıdır?

Yaptıktan sonramı açarken zorluyor biraz açıklama lütfen

1ocak2011
27/02/2012, 20:37
yaptım kapağını kapattım FIAT butona basınca biraz zorlanıyor açmıyor

onn.off
27/02/2012, 20:59
yaptım kapağını kapattım FIAT butona basınca biraz zorlanıyor açmıyor

Kardeş yüzeyde çapak olmuşsa zor açılma ihtimali var herhangi bir resim çektinmi

1ocak2011
27/02/2012, 21:04
Çapak vs de yok ama zorlanıyor, Elimle açıyorum. Resim çekme şuan maalesef ama aynı sizin resimdeki gibi

1ocak2011
27/02/2012, 21:05
Yay ile alakası olabilirmi?

onn.off
27/02/2012, 21:09
Yay ile alakası olabilirmi?

Kesinlikle yayla ilgili Kardeş yayı bir tur gerdirmen gerekir anahtarı dik konumuna itme kuvvet oluşdun

1ocak2011
27/02/2012, 21:10
Kesinlikle yayla ilgili Kardeş yayı bir tur gerdirmen gerekir anahtarı dik konumuna itme kuvvet oluşdun

Anlamadım desem? :(

sedat06DF5649
27/02/2012, 21:12
emeğine sağlık süpersin

1ocak2011
27/02/2012, 21:15

Kardeşim teşekkürler yayı iyice gerdirince bomba gibi oldu benden sonra yapacaklarda yaya dikkat etsinler yoksa geri yukarı itmiyor

onn.off
27/02/2012, 21:20
Kardeşim teşekkürler yayı iyice gerdirince bomba gibi oldu benden sonra yapacaklarda yaya dikkat etsinler yoksa geri yukarı itmiyor

:siritma: başardığına sevindim hayırlı olsun

Twister
29/02/2012, 14:52
2 ay önce anahtarı açtım fakat çözemedim. senin sayende anahtarın ayıplı halinde kurtuldum çok teşekkür ederim

motor delisi
29/02/2012, 15:12
kapak süper nereden ve nekadara aldınız ?

onn.off
29/02/2012, 15:49
kapak süper nereden ve nekadara aldınız ?

birmot zincirlikuyu fiyatı 110 tl tedarik süresi 7-10 gün
kutu içerisinde 2 adet kapak çıkıyor altta resimdeki gibi

sunlogan
01/03/2012, 15:45
Sizin gibi ve forumdaki diğer arkadaşların ürettikleri çözümleri görüp fiat mühendislerinin birazcık da olsa ders çıkarması gerekiyor. Aldığımdan beri bu anahtar neden böyle diye düşünüyordum akşam eve gidince bende denicem...

reddragon
01/03/2012, 19:43
Neresinde boşluk var anlamadım.Anahtar gayet normal bir sorun yok gibi ?

onn.off
01/03/2012, 21:13
Neresinde boşluk var anlamadım.Anahtar gayet normal bir sorun yok gibi ?

sizin anahtarda boşluk yoksa çok şanslısınız:Xumarımda asla olmaz kafanız rahat olur fakat bir çoğumuzun anahtarında boşlu var shellcininabisi (https://forum.grandepuntotr.com/members/shellcininabisi.html) arkadaşımızın paylaştığı fotoğrafı paylaşıyorum
konusu burada https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/34920-sustali-anahtar-sikistirilabiliyor-mu.html
kendisine çok teşekkür ediyorum bana ilham kaynağı oldu. ilk foto. bakın anahtar tam gövdeye yapışmıyor işte bir çoğumuzu sinir eden durumda bu

sunlogan
01/03/2012, 21:26
Punto evo Veya Fiyat.ın Yeni Sustalı Anahtardaki Boşluğu Bir Kaç Adımda Nasıl Yok Edildiğini Sizlerle paylaşmak İstedim.

Video İzle: ...........Punto Evo Anahtar - YouTube.......... (https://www.youtube.com/watch?v=1qLiSNMQAsU)

anlattığınız şekilde anahtar kabını açtım ve söylediğiniz yeri düzgün bir şekilde daralttım. anahtar kabını toparladım ancak fiat logosuna bastığımda anahtar kendiliğinden açılmıyor. elle açtıktan sonra fiat logosuna tekrar bastığımda otomatik kapanıyor. yardım lütfen.

onn.off
01/03/2012, 21:30
anlattığınız şekilde anahtar kabını açtım ve söylediğiniz yeri düzgün bir şekilde daralttım. anahtar kabını toparladım ancak fiat logosuna bastığımda anahtar kendiliğinden açılmıyor. elle açtıktan sonra fiat logosuna tekrar bastığımda otomatik kapanıyor. yardım lütfen.

büyük ihtimal fiat logosunu içindeki yayı gerdirmeden montaj ettiniz az yukarıdaki mesajları okuyun 1...2 deneme yanılma ile başaracakısınız

sunlogan
01/03/2012, 21:39
büyük ihtimal fiat logosunu içindeki yayı gerdirmeden montaj ettiniz az yukarıdaki mesajları okuyun 1...2 deneme yanılma ile başaracakısınız

1-2 den fazla denedim sanırım ben beceremiyorum.yayı iyice gerdirdim ama olmadı :((

sunlogan
02/03/2012, 11:25
denemelerimden sonraki son durum videosunu fiat anahtar - YouTube (https://youtu.be/qNhaSSRWl70)
buradan izleyebilirsiniz. ilk resim operasyon öncesine ait. buradaki yay sanırım gerginliğini kaybetti... ikinci resimde ise anahtarın yuvaya oturduğunu görebilirsiniz. işlem aslında işe yarıyor ama ben bi yerde beceremedim sanırım :( bu durumu nerede yaptırabilirim anahtarcı yada servisemi gitmeliyim acaba.

reddragon
02/03/2012, 12:08
sizin anahtarda boşluk yoksa çok şanslısınız:Xumarımda asla olmaz kafanız rahat olur fakat bir çoğumuzun anahtarında boşlu var shellcininabisi (https://forum.grandepuntotr.com/members/shellcininabisi.html) arkadaşımızın paylaştığı fotoğrafı paylaşıyorum
konusu burada https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/34920-sustali-anahtar-sikistirilabiliyor-mu.html
kendisine çok teşekkür ediyorum bana ilham kaynağı oldu. ilk foto. bakın anahtar tam gövdeye yapışmıyor işte bir çoğumuzu sinir eden durumda bu
Kasdettiğinizi şimdi anladım. Bende de var o kalkıklık anahtar dibine kadar oturmuyor ama bunu şimdiye kadar hiç sorun etmemiştim. Hatta fark bile etmemiştim. Sanırım mükemmelliyetçilik var sizde biraz:)

FeyyazYavuz
03/03/2012, 01:18
teşekkürler çok güzel bir paylaşım.. ben o ezilmesi gereken yeri biraz fazla tahriş etmişim orası kırıldı ama yinede tutuyor

ozgurse
03/03/2012, 15:55
Ben anahtarı açarken kontrolsüz şekilde hızla açmıyorum. Karşı tarafa vurmasın diye anahtarı tutuyorum. Bu nedenle şimdiye kadar hiçbir gevşeme belirtisi yok.

CesSpOoL
03/03/2012, 22:44
teşekkürler. yarın deneyeceğim

kartal3520
03/03/2012, 23:19
Tebrikler güzel bir açıklayıcı çalışma olmuş.

burank16
19/03/2012, 20:41

Video İzle: ...........Punto Evo Anahtar - YouTube.......... (https://www.youtube.com/watch?v=1qLiSNMQAsU)

Merhaba Ali Bey,

Paylaşımınız için size tekrar teşekkür ederim.Bu sorun için FIAT Servisi veya FIAT ile irtibata geçip sorunun çözülmesi için görüşme gerçekleştirdinizmi?Eğer böyle bir girişimde bulundunuz ise, neler görüştüğünüzü anlatırmısınız?Gördüğüm kadarı ile sorun malzemenin yumuşaklığı sonucu bir süre sonra yuvası aşınıp genişliyor,anahtarda yuva genişliğinden dolayı tam yerinde olmasına karşı ayrık kalıyor yada açılması için bastığımız FIAT logolu düğmenin o yuvalara giren tırnaların aşınmasından dolayı yuvanın içinde boşluklu şekilde durması.CTY sorunu gibi ürün hatalı görünüyor.Bu tamamen benim düşüncem ve eğer ürün incelemeye alınırsa, düşüncemin doğru çıkacağını düşünüyorum.Eğer dediğim gibi çıkarsa garantili ve garantisi dolmuş araçlarında bu sorunlarının fiat tarafından ücretsiz çözümlenmesi gerekir.Benim aracım garanti kapsamında ve 2011 26000km daha yeni 1 yılını dolduracak, bukadar kısa zamanda anahtarlığın sorun yaratması şaşırtıcı 2-3 yıl geçse herhalde hiç tutmayacak.Sanırım hiç kimse Fiat'a bu konuda başvurmamış veya başvurmuş sonucu yazılmamış.Ben bugün arka stoptaki buğu sorunu için Fiat'a mail gönderirken benim anahtardaki bu sorundanda bahsettim ve bu forum sitesinden buradaki arkadaşların kendi çabaları ile neler yapmaya çalıştıklarını incelemelerini rica ettim.Fiat'tan gelecek cevaba göre bu konuda hareket etmeyi düşünüyorum,eğer çözümlenmesi konusunda bir girişimleri olmaz ise bu forum sitesindeki uygulamaları göstererek Tüketici Hakem Heyetine başvurmayı Bilir kişi tarafından malzemenin incelenmesi talebinde bulunmayı düşünüyorum.Anahtarı açarken basıyoruz açılıyor basıyoruz parmağımız veya elimiz ile kapatıyoruz.Bu işlemi yaparken yuva genişleyip boşluk yapıyorsa veya tırnaklar aşınıyorsa bu kullanıcı değil malzeme kaynaklı olabilirki diğer marka kullanan arkadaşlarda bu tarzı anahtarı olanlarında bu sorunu duymadım.FIAT'tan gelecek bilgiye göre sizlerle paylaşımda bulunacağım.
Herkeze Selamlar..

onn.off
19/03/2012, 22:28
Merhaba fırat bey ilginize teşekkür ederim
Ben bu konuyu FİAT.a bildirmedim bildirme gereğide duymadım neden diye sorarsan FİAT böyle durumlara çözüm üretemiyor sadece bizi oyalıyor . Biz konuyu italyaya bildirdik bu sorun sadece sizde rastlandı diyip konuyu kapattkları kaç tane şikayetim var altta sayıyorum
1- city sorunu (henüz yaşamadım ama yaşayanlar için mücadele ettim)
2- arka far buğu yapması
3- kapıların sert vurmadan kapanmaması (çaresi yok)
4- iç plastik aksamının ses yapması
5- yazın klimanın hırıltılı sesli çalışması ( çaresi yok)
6- amortisor takozlarının luk luk ses yapması
7- radyonun cızırtılı çalışması
8- egzoz spiral zırıltı yapması
10- anahtar kapaklarının yakıt değince genleşip solgunlaşıp kırılması bugüne kadar tam tamına 4 kapak değiştirdim 1 damla benzin değsin kapağın işi bitiyor. Tamam servis bana 1 defa değiştirdi fakat kalanını kendi cebimden ödedim
Ve son olarak anahtardaki boşluk bunuda bildirseydim aynı cevap sizi çözüm için arayan kişi. semtiniz neresi diyor siz semt ismini verince sizi servise yönlendiriyorum sizi servisten arayacaklar diyor ve konuyu kapatıyor
Servise gidiyorsun UZAYLI muamelesi görüyorsun sanki sizin haricinizde hiç bir allahın kulu bu sorunu yaşamamış . Hâl böyle olunca sorunu kendimiz çözüyoruz

Ben önceki grande punto daki mavi direksiyon logosunu kırmızı yapmak istemiştim bende servet talep ettiler ben ise 50TL ye mal edip kendim değiştirdim
Fakat ben bu sorunu sadece FİAT la yaşamadım daha önceden vw lanet golf vardı bende
1- zincir sesi
2- iç platik tamamı soyulması
3- radyo cızırtısı
4- nox sensörü 800 Euro ya Doğuş otonun katkılarila
5- pas sorunu
6- motorun zırıltılı çalışması
7- iç platik aksamın ses yapması
Golf comforline 1.6 FSİ motor 2006 model sıfır almıştım
Ama adı golf işte bir yan aynası 680TL sattım kurtuldum
Bunlara benzer sorulnları nissan almera da yaşadım
Kısaca yapacak bir şey yok her markada durum aynı türkiyede bir ürünü satana kadar arkasındalar sattık bitti artik bizi ilgilendirmez zihniyeti var buda değişmez ben boşverdim

onn.off
19/03/2012, 22:42
Ben artık forumdaki bu güzel arkadaşlara sorun yaşarsalar kendimce nasıl çözüm üretirimle ilgileniyorum hangi marka yada hangi servis anahtar sorununa çare bulur ki açacak boşluğu hesaplayacak sıkıştıracak ve müşteriye sorunsuz olarak anahtarı teslim edecek aynı zamanda bu sorunu ana üreticiyede bildirecek ben hayal görüyorum

puntor
19/03/2012, 23:16
Süper anlatım, teşekkürler

Çok teşekkürederiz

Laf aramızda kapak da süpermiş :)

güzel paylaşım.

baba büyüksün.:) paylaşım için teşekkürler.

süper :) emeğinize sağlık :)

Eline saglik gercekten ise yarar bi paylasim olmus

güzel paylaşm:) tesekkrler

Güzel çalışma,emeğine sağlık...

Elinize sağlık emeğe saygı.

emeğine sağlık süpersin

Kasdettiğinizi şimdi anladım. Bende de var o kalkıklık anahtar dibine kadar oturmuyor ama bunu şimdiye kadar hiç sorun etmemiştim. Hatta fark bile etmemiştim. Sanırım mükemmelliyetçilik var sizde biraz:)

peki sizler denediniz mi? merak ettim.... :hmm:

puntor
19/03/2012, 23:22
Ben bu konuyu FİAT.a bildirmedim bildirme gereğide duymadım neden diye sorarsan FİAT böyle durumlara çözüm üretemiyor sadece bizi oyalıyor . Biz konuyu italyaya bildirdik bu sorun sadece sizde rastlandı diyip konuyu kapattkları kaç tane şikayetim var altta sayıyorum
2- arka far buğu yapması
10- anahtar kapaklarının yakıt değince genleşip solgunlaşıp kırılması bugüne kadar tam tamına 4 kapak değiştirdim 1 damla benzin değsin kapağın işi bitiyor. Tamam servis bana 1 defa değiştirdi fakat kalanını kendi cebimden ödedim
Ve son olarak anahtardaki boşluk bunuda bildirseydim aynı cevap sizi çözüm için arayan kişi. semtiniz neresi diyor siz semt ismini verince sizi servise yönlendiriyorum sizi servisten arayacaklar diyor ve konuyu kapatıyor
Servise gidiyorsun UZAYLI muamelesi görüyorsun sanki sizin haricinizde hiç bir allahın kulu bu sorunu yaşamamış . Hâl böyle olunca sorunu kendimiz çözüyoruz

Ben önceki grande punto daki mavi direksiyon logosunu kırmızı yapmak istemiştim bende servet talep ettiler ben ise 50TL ye mal edip kendim değiştirdim
Fakat ben bu sorunu sadece FİAT la yaşamadım daha önceden vw lanet golf vardı bende
1- zincir sesi
3- radyo cızırtısı
5- pas sorunu
Kısaca yapacak bir şey yok her markada durum aynı türkiyede bir ürünü satana kadar arkasındalar sattık bitti artik bizi ilgilendirmez zihniyeti var buda değişmez ben boşverdim

Bravo kardeşim sana ek olarak bende REANULT servis ve araçlarında benzer sorunları yaşadım. Adam garantili değiştirdiği Alternatör kayışı 2 gün sonra attı herifcioğlu bana kullanıcı hatası diyor... Ben ki kılın kılı bi adam olarak aracı 3000 devire zor çıkarırım. Size sonuna hatta sonsuza kadar katılıyorum. Bunların hepsi Tok açlardan işte zihniyet yolunacak kaz muamelesi yapmak.Servislerdede sadece kaz bey oluyorsunuz tek fark bu.....

crazyEvo
20/03/2012, 00:22
ben bu anahtar kabının damalısını arıyorum nerden bulabiliceğim hakkında bi fikri olan varmı...??

burank16
21/03/2012, 20:21
2- arka far buğu yapması

1- zincir sesi
3- radyo cızırtısı
5- pas sorunu

Merhabalar.
Bu konu ve stop buğulanması konusunda FIAT a mesaj gönderdim 19.03.12 tarihinde 20.03.12 tarihinde ''Merhaba başvurunuz Fiat çağrı merkezimiz tarafından alınmıştır.Gerekli incelemeleri yaparak en kısa sürede sizin ile temasa gececeğiz.'' diye bir mesaj aldım.Bu günde fiat servisinden anahtar için servisten çağırdılar yarın görüşmeye gideceğim bakalım ne muamelesi yapacaklar.
Daha önce sitemizde CTY problemi yaşamış ve Tüketici hakem heyetine başvurarak haklılığımızı yani üretici hatasını kanıtlamış olan arkadaşlar gibi bizlerde duyarlı davranırsak sonuç alırız diye düşünüyorum ve nitekim anahtar olayını sonuna kadar götürmekte kararlıyım çünkü sorunun malzeme sertliğinin yumuşak olmasından kaynaklı olduğu bence bariz görünmekte.Kendim kalite kontrol elemanı olarak çalışan birisi olarak az çok bu konulardan anlarım ama bence siz ve benim gibi bu sorunu yaşayanlar hakkımızı haklı olduğumuz sürece ararsak bu düzen değişir diye düşünüyorum.
Fiata mesaj gönderirken müşteri araçlarının bir test aracı olmadığı özellikle garanti kapsamındaki araçların parça sorunlarının tamir değil değişiminin olması gerektiğini belirttim ve nitekim stop buğulanmasında Doğukan Bey'in garantili aracına test aracıymış gibi muamele yapıldığı gibi benim aracımada aynı testleri yapmak istediler ve ben kesinlikle izin vermedim vermeyide düşünmüyorum.Parça kaynaklı sorun olduğu Fiat tarafından kabul edildiği ve iyileştirme çalışmaları yapıldığı bana söylendiği halde garantili bir aracın parçası değiştirilmek yerine çeşitli denemeler tamirler yapılarak sorun gidermeye çalışmaları yanlış ve zaten bu denemeler başka arkadaşların araçlarında yapılmış,sonuçlarıda belli.Tekrardan Amerikayı keşfetmeye çalışmak mantıklı ve doğru değildir.Sorunun nereden kaynaklı olduğu belli,çözümüde çeşitli denemeler sonucunda en son nerede çözüldüğü belli ise oradan başlanıp müşteri sorunu en kısa zamanda çözülmesi gerekir fakat gördüğüm kadarı ile Fiat müşteriden çok yan sanayisini sorunlarımızı tamir yöntemini kullanarak korumaya çalışıyor fakat bu uygulama garanti kapsamı içindeki bir aracı kapsayamaz.Ben stoplardaki gibi anahtarımın tamir edilmesini istemeyeceğim,değişimini talep edeceğim ve gerekiyorsa stoplar için getirmedikleri bilirkişiyi isteyeceğim rapor tutsun, olmadı Tüketici Hakem Heyetine başvuracağım,buradanda hakkımızı alamazsak puntoları çok sevmeme rahmen aracımı satıp bir daha Fiat almayacağım.Tüm arkadaşlar haklı olduğumuzu düşündüğümüz konularda daha mücadeleci olur isek sorunlar daha kolay çözülecektir.Bir kişi haklı olduğumuzu düşündüğümüz bir sorunumuzu çözse diğer bir kişi bir başka sorunu,bizden sonra bu sorunları yaşayanlar daha rahat edecektir.Nitekim CTY olayı gibi...
Hayırlı akşamlar herkeze

burank16
22/03/2012, 20:53
Merhabalar,
Bu gün genel merkezden aradılar,anahtar için servise gidip gitmediğimi sordular ve bugün iş çıkışı gittim durumu sizin uygulamalarınızın çıktıları ile anlattım,bununda kronik bir sorun olduğunu,bana göre sorunun nereden kaynaklandığı konusundada açıklama yaptım.Bu sorunu ileteceklerini bildirdiler ve yeni anahtar siparişi verildi.Geldiği zaman servis beni arayacak.
Slmlr..

1ocak2011
22/03/2012, 21:00
Merhaba hangi servise gittiniz? Eski anahtarınızı alacaklarmı?

sharky
23/03/2012, 02:49
Merhabalar,
Bu gün genel merkezden aradılar,anahtar için servise gidip gitmediğimi sordular ve bugün iş çıkışı gittim durumu sizin uygulamalarınızın çıktıları ile anlattım,bununda kronik bir sorun olduğunu,bana göre sorunun nereden kaynaklandığı konusundada açıklama yaptım.Bu sorunu ileteceklerini bildirdiler ve yeni anahtar siparişi verildi.Geldiği zaman servis beni arayacak.
Slmlr..

ozaman 20000 bakımda bizde değiştirelim anahtarı...

GP51
23/03/2012, 08:58
güzel bir gelişme tebrikler...

sahind
26/03/2012, 11:25
Dostum 10 numara paylaşım olmuş. Görür görmez yaptım süper oldu. Çok teşekkürler :)

fuatcosar
28/03/2012, 01:45
Emeğine sağlık kardeşim. Şimdi yaptım süper oldu. ço canım sıkılıyordu yarı açık kalmasına süper oldu valla.

burank16
01/04/2012, 21:23
Merhaba arkadaşlar,
Daha önce bahsettiğim gibi anahtarım değişti ve değişim talebinde sebep olarak ne yazıp gösterdiler bilmiyorum fakat yeni anahtarda kapanık halde iken yuvasında tam kapalı durmuyor,biraz havada.Yeni anahtarında buşekilde biraz havada olduğunu, memnuniyet için arayan müşteri ilişkilerindeki bayana telefonda bilgi verdim ve arka stop değişimine çağırdıklarında kendisine göstereceğim.Ayrıca aracımda beni rahatsız eden diğer 2 şey içinde birşeyler yapmalarını isteyeceğim.1.Aracı yıkadığımda veya çok yağmurlu havada bagaj kapısıını kaldırdığımda kapının iç kısmındaki sağ ve soldaki köşelerdeki lastik körük contalarından su gelmesi,bunun için daha önceki ve bu aracımı götürmüştüm sorun devam ettiği için tekrar götüreceğim.2.Sağ kapı hoporlerindeki temasızlık ve boğuk ses olayı için ses sistemini incelemelerini isteyeceğim.
Selamlar

arothel
20/01/2013, 16:17
fiat grande punto aracımın anahtarında da aynı problem (boşluk) vardı. anahtarı açtım lakin gördüm ki farklı bir sistem ile yapılmış. anahtarın içeride kalmasını sağlayan şey metal yuvaların değil anahtarın plastik kısmındaki dörtlü bir plastik bariyerin kontrolü ile sağlanmış. dolayısı ile plastik bariyerler ister istemez zamanla deforme oluyorlar. (sustalı olması nedenile) pek yapılacak bir şey bulamayıp kapattım.

madenmaden
02/03/2013, 17:44
benim anahatara yaptım düzelmedi hatta bozuldu bile basınca açılmıyor tam tersi basınca kapanıyor bu da ayrı bir özellik olabilirdi orjinalinde :D

1ocak2011
02/03/2013, 18:35
benim anahatara yaptım düzelmedi hatta bozuldu bile basınca açılmıyor tam tersi basınca kapanıyor bu da ayrı bir özellik olabilirdi orjinalinde :D

İçindeki yayı kuramamışsın kardeşim.

madenmaden
03/03/2013, 09:34
aynen tuncay abi ben logonun arkasındaki yaydaki sıkıntı oluyor sanıyordum meğer anahtardaki yayı bir tur yerine taktıktan sonra çevirmek gerekiyormuş teşekkür ederim :) 10 numara oldu cuk diye ilk alındığındaki gibi yerine takılıyor :)

Lemas
05/03/2015, 12:06
Cok saol hacı

khanjar
26/01/2017, 00:02
videoyu güncelleyebilir misiniz?

yildiray
09/04/2017, 17:08
video güncelleyebilirmisiniz

Kadyr
09/04/2017, 19:45
Gecenbende anahtari soktum ama video olmadigi icin boslugu duzeltemedim

edll
10/04/2017, 08:33
Gecenbende anahtari soktum ama video olmadigi icin boslugu duzeltemedim

baya bir ayrıntılı anlatmış. herkes rahatlıkla tapabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=NrZYadKuGGw

lordzedd
07/05/2017, 22:56
baya bir ayrıntılı anlatmış. herkes rahatlıkla tapabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=NrZYadKuGGw

suleyman bey bu videoda boslugu almak yerine sanki sustaliyi yagliyor gibi geldi bana

timbaz
08/05/2017, 01:27
suleyman bey bu videoda boslugu almak yerine sanki sustaliyi yagliyor gibi geldi bana
Anahtari takarken yayi kuruyor.. bosluk alma o detayda.. 5.dk gibi...

Puntology
09/05/2017, 09:51
Video kaldırılmış, nasıl yapacağız ?

fotobelit
09/05/2017, 10:02
Bu linkte İbrahim bey gayet güzel açıklamış..Anahtarı komple sökmeye gerekte yok..Sadece üst kapakların sökülmesi yeterli.. https://forum.grandepuntotr.com/uye-garaji/60722-anahtarlari-acik-kalanlar-iceriye.html

sntrk61
19/06/2018, 16:06

Video İzle:

1qLiSNMQAsU

Merhaba,
Yeni punto araç aldım ve aynı sorun benim anahtarımda da mevcut.Sanırım siz sorunu çözmüşsünüz ama ben videoyu izleyemiyorum.nasıl yardımcı olabilirsiniz.Teşekkürler.

edll
19/06/2018, 16:34
Merhaba,
Yeni punto araç aldım ve aynı sorun benim anahtarımda da mevcut.Sanırım siz sorunu çözmüşsünüz ama ben videoyu izleyemiyorum.nasıl yardımcı olabilirsiniz.Teşekkürler.

fotobelit nickli cemil beyin linkini yazdığı forum içerisinde konusu var. yapılmayacak bişey değil. şimdiden kolay gelsin. tekrar konu linkini veriyorum: https://forum.grandepuntotr.com/makale/60722-anahtarlari-acik-kalanlar-iceriye.html