PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 3. ve 4. viteste araba titremesi neden

mrspunto
26/02/2012, 11:43
arkadaşlar gp de 96000 de motor sogukken ilk çalıştırdıktan belli bir süre 3. ve 4. viteslerde titreme yok taki biraz yol yapıp ısındıktan sonra 3. ve 4. viteslerde araba çok kötü bir şekilde titriyor sallanıyor özellikle 3. viteste devrini alana kadar baya sallanıyor neden yapar bu sıkıntıyı acaba ....... :bugalert:

GP COSKUN
26/02/2012, 13:31
merheba
titremeyi vites aralığından veya hangi viteste yaptığından ziyade
hangi sürat aralığında yaptığına bakıp yazarsanız daha net bilgi veririz
bunu değişik viteslerde aynı süratte deneyin titreme hep aynı süratlerde oluyorsa
aracınızda balans var demektir
ama yok dediğiniz gibi
sadece belli bir viteste sürat fark etmeksizin titreme var ise
vites dişlisinde kırık yada bilya bozukluğu gibi sorunlar olabilir

tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız iyi olur

oz.frkn
26/02/2012, 22:27
vitesle değilde hızla alakalı bir durum diye tahmin ediyorum. direksiyonda titriyor mu?
bilgisayar destekli bi rotbalans ayarı yaptırın.
2004 leonda başıma gelmişti hızlandıkca özellkle direksiyonda titreme oluyodu rotbalans yaptırdıktan sonra düzelmişti.

mrspunto
29/02/2012, 13:45
öncelikle teşekkür ederim cevaplarınız için bende ki sorun motor ısınana kadar yapmıyor biraz ilerledikten sonra durup kalktıktan sonra 3. vitese geçtikten sonra devri tam alana kadar motor sallama yapıyor ne 4. viteste daha az yapıyor
sonra 5 e attığım da yok daha sonra giderken vitesi küçülttüğümde ise aynı sallama olmuyor

moiz
20/03/2012, 12:58
Bu titreme sorununu ben yaşadım ve çözüldü. Arabanın ısınması ile ilgili değil, hız aralığı ile fark ediliyor. Ön tekerleklerdeki bağlantı yerinde körükler var. O körüklerde delinme nedeni ile yağ boşalması ve kolun eğilmesi diye anlatmaya çalışayım. 150 TL civarında bir masrafla halletmiştim konuyu, parça değişimi ile.