PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Servis bölümünde yapılması gereken düzenleme

Lordrivendel
22/06/2007, 08:39
Servis bölümünde her arkadaş karşılaştığı problemlerden yada memnun kaldığı noktalardan bahsediyor.

Ama bence ortalık biraz karman çorman oluyor her kafan bir ses çıkıyor.

Her servis için bir başlık açsak

Örn:
Bursa Birmot
Bursa birmot ile ilgili tüm sorunlar oraya yazılsa böylece hem paylaşım daha verimli olur hem hız artar?
Bursa Banoto
.....vs gibi?

Lordrivendel
02/07/2007, 14:15
Sanki kimse sallamadı önerimi yada beni :(

akin78
02/07/2007, 14:55
Yok be olur mu?Yönetim inceliyordur bu durumu şimdi yakında sonuç belli olur.Seni niye sallamasın yani..

femoli
02/07/2007, 15:03
evet düşünülebilir..

Ziyaretçi047
02/07/2007, 15:31
Arkadaşım konuyla ilgili bana özel mesaj da gelmişti. Şimdi fikrin aslına bakarsan güzel fakat bu şekilde fazlaca reklam yapılıyormuş gibi olacaktır. Ayrıca o kadar çok servis var ki. Her birine bir başlık açsak ortalık daha da karışacaktır. İleride belki TOP 5 Servisler ve Kötü TOP 5 servisler gibi bir proje düşünülebilir, fakat tüm servislere yer vermek gerçekten zor. Durum yönetim tarafından tartışılıp bir sonuca bağlanacaktır. Fakat servis bölümü yöneticisi olarak benim fikirlerim bunlar.

BGRAYS
02/07/2007, 15:33
o benim de aklıma geldi istanbulda ankarada izmirde kac tane servis var ?

06kaymak
02/07/2007, 15:42
ankara da 8 adet....

OzzY
02/07/2007, 16:45
Şahsi fikrim OLUMSUZ

Dikici
02/07/2007, 18:25
düzenleme fikri güzel ama en iyi top 5 en kötü top 5 şekilde olması bnce çok anlamsız bizim forumuzun amacı serwisleri karşılaştırmak deil.en iyi serwis top 5 i istiyorsanız bn babamdan öğreneblirim tofaşta preformans müşteri memnuniyeti gibi şeyler göz önünde tutularak sıralama yapılıyor zaten.....başka bi yöntem düşünülebilir...

Honor COOPER
03/07/2007, 08:23
bencede işler daha çok karışır.
ayrıca arkadaşımın dediği gibi reklamda olur.

Lordrivendel
03/07/2007, 08:47
Evet reklam konusunda haklısınız, o açıdan düşünmemiştim. TOFAS'in servis performanslari hakkindaki gostergeleri biz tuketicilerin pek isine yaramaz yalniz. Cunku onlarin degerlendirme kriterleri biraz farkli.

ufukbzk84
03/07/2007, 12:00
bende olumsuz bakıyorum...hatta daha fazla karışıklığa yol açar ve birazda rekleme kaçar olumlu not alanlar için...

Misafir2
03/07/2007, 17:18
bencede reklam olur 5 para etmeyen bır çok servısın bedava reklamı bana çok itici gelıyor

Lordrivendel
04/07/2007, 08:27
Arkadaşlar reklam olması ve gerçeği yansıtmaması için içimizdeki arkadaşların yanlış beyanlarda bulunması gerekir?
Sizce kötü olduğu halde herhangi bir servis için "çok iyi" diyen arkadaş çıkar mı?

unik06
04/07/2007, 09:10
Arkadaşlar reklam olması ve gerçeği yansıtmaması için içimizdeki arkadaşların yanlış beyanlarda bulunması gerekir?
Sizce kötü olduğu halde herhangi bir servis için "çok iyi" diyen arkadaş çıkar mı?

"kötü oldu halde" ifadesi son derece görece bir kavram, herkesin algısı ve beklenti seviyesi aynı değildir.
..biri beğenmezken..kötü derken, bir başkası beğenebilir.

Lordrivendel
04/07/2007, 09:49
Elbette görecelidir ama "5 para etmeyen" bir servisin de iyi olduğunu söyleyen bence "görece" kavramının sınırlarından çıkar.

Sonuçta hepimiz objektif değerlendirme yapabilecek kapasite ve yaştayız değil mi?

unik06
04/07/2007, 09:54
Elbette görecelidir ama "5 para etmeyen" bir servisin de iyi olduğunu söyleyen bence "görece" kavramının sınırlarından çıkar.

Sonuçta hepimiz objektif değerlendirme yapabilecek kapasite ve yaştayız değil mi?

birine göre "5 para etmeyen" bir servis/hizmet bir başkasına göre ortalama, idare eder, memnun değilim diyemeyecek kadar iyi vb. şeklinde düşünülebilir.

objektiflikle alakası yok bence...kişisel memnuniyetsizlik eşiği ile alakalı bir durum.

Lordrivendel
04/07/2007, 09:59
O zaman kimse, kimsenin yorumunu dikkate almayıp sadece kendi bildiğini mi okusun? :)

Kişilerin beklentileri yada yorumları arasında elbette farklar olacaktır ancak tekrar ediyorum "5 para etmez" bir servis için bir arkadaş çıkıpta "mükemmel servis mutlaka gidin" diyemez... Derse zaten o işte kasıt vardır.

" İdare eder, beni memnun etti... gibi cevaplar zaten bizim 2 kere düşünmemizi aynı servis hakkında farklı yorumları araştırmamıza neden olur yani kafamızda soru işareti oluşturur bence...

femoli
04/07/2007, 10:40
5 para etmez diye bir servis yoktur zaten belki senin sorununa veya sana yapılan hizmette bir kusur olup bunu gayet dile getirirsin ama bir başkası hizmetten vede yapılan işten memnun kalırsa bu servis beş para etmez servis olmaz elbette bu göreceli bir şeydir :):):)

ufukbzk84
04/07/2007, 12:51
bence bu servislerin reklam kapısı olur... serviste çalışan biri bile girip sadece reklamını yapmak amaçlı siteyi kullanabilir...

sarperka
04/07/2007, 17:12
Servis bölümünde her arkadaş karşılaştığı problemlerden yada memnun kaldığı noktalardan bahsediyor.

Ama bence ortalık biraz karman çorman oluyor her kafan bir ses çıkıyor.

Her servis için bir başlık açsak

Örn:
Bursa Birmot
Bursa birmot ile ilgili tüm sorunlar oraya yazılsa böylece hem paylaşım daha verimli olur hem hız artar?
Bursa Banoto
.....vs gibi?

Bende kesinlikle katiliyorum bilginin tutarli bir şekilde işe yaramasi icin ayni zamanda duzenli belli bir formatta olmasi lazim su an karman corman gidiyor.
Mesala izmirdeki bir forumcunun arabasini adanadaki servise goturebilmesi gibi bir durum yok izmir icin bilgi alamak isteyen diger illeri gozden gecirmek arama vs yapmak zorunda kaliyor.

Reklam konusuna da katilmiyorum, bir tutarsizlik var. reklam/yada kotuleme yapmak isteyen yapar su anki sistemde bunu engelleyen bir durum varmis gibi gosterilmis

Lordrivendel
05/07/2007, 16:18
Sarperka, teşekkür ederim bende bunu anlatmak istiyordum.